AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1663 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1663

Nimihakemisto


-  A  C  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 1251A

Anders (Telataipale) 1252A

Anders Anderson (Lohilahti) 1251A

Anders Henderson (Eerikkälä) 1252B

Anders Peerson (Kaipola) 1252A

Anna (Kaipola) 1250B

Anna (Kaitainen) 1252B

Brusius Henderson (Niinimäki) 1251A

Bärendt (Pappila) 1253A

Caisa (Ruokoniemi) 1250A

Clemet Peerson (Pappila) 1253A

Elin (Kaartila) 1252B

Erich Erichsson (Iitlahti) 1250B

Erich Henders. (Kaipola) 1250B

Erich Peerson (Kaipola) 1250B

Ericus Georgij (Pappila) 1253A

Hans Månson (Ryhälä) 1250B

Hend: Peerson (Telataipale) 1252A

Hendrich Dawidson (Niinimäki) 1251A

Henrich (Mäntynen) 1251A

Henrich (Maarala) 1251B

Henrich (Kaartila) 1252B

Henrich (Pappila) 1253A

Ingå (Iitlahti) 1250B

Jacob Henderson (Sulkava) 1252A

Johan Johanson (Kammola) 1252A

Jöns Stafanson (Karjulanmäki) 1252A

Jöran Påålson (Halttula) 1250B

Kaisa (Iitlahti) 1252A

Kaisa Johansdåtter (Auvila) 1250A

Kirstin (Niinimäki) 1251A

Kirstin (Sipilä) 1252A

Malin (Rauhanniemi) 1251A

Margret (Ruottila) 1251A

Matz (Ruokoniemi) 1250A

Matz Hendr.son (Lohilahti) 1250A

Måns Månson (Ryhälä) 1250B

Måns Mårtenson (Ryhälä) 1250B

Mårten (Kaipola) 1250B

Mårten Sigfreson (Kaipola) 1250B

Mårthen Johanson (Ruokoniemi) 1251B

Niels Matson (Niinimäki) 1251A

Oluf (Ruokoniemi) 1251A

Peer Johanson (Lohilahti) 1251A

Peter (Rauhanniemi) 1251B

Påål Henderson (Hintsala) 1251B

Sissla (Mäntynen) 1251B

Swen (Lohilahti) 1250A

Thomas (Ruokoniemi) 1251B

Thomas (Ylisenauvila) 1252A

Thomas Anderson (Ruottila) 1251A

Thomas Thomason (Iitlahti) 1250B

Walbor (Telataipale) 1252A

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 1252A

Erich (Ruottila) 1252A

Hendrich Philipson (Ruottila) 1252A

Aufwin

Anders Erichson (Ylisenauvila) 1252A

Erich (Ylisenauvila) 1252A

Måns (Ylisenauvila) 1252A

Peer (Auvila) 1250A

Peter (Auvila) 1250A

CAlkuun

Caipain

Anders (Niinimäki) 1251A

Lars Olufson (Kaitainen) 1251A

Matz (Kaitainen) 1251A

Sigfredh (Niinimäki) 1251A

Caipoin

Grels (Iitlahti) 1252A

Johan Larson (Kaipola) 1252B

Johan Peerson (Kaipola) 1252A

Peer Anderson (Kaipola) 1252A

Cammoin

Anders (Kammola) 1250B

Anders (Kammola) 1251A

Christer (Karjulanmäki) 1250B

Johan (Kammola) 1250B

Lars (Kammola) 1250B

Michel Johanson (Kammola) 1250B

Mårten (Kammola) 1250B

Peer Anderson (Kammola) 1251A

Cardin

Anders Henderson (Ruokoniemi) 1251A

Michel (Partala) 1250A

Michel (Kaartila) 1252B

Måns Michelson (Kaartila) 1252B

Måns Månson (Kaartila) 1252B

Peer Peerson (Kaartila) 1252B

Peter (Ruokoniemi) 1251A

Cardinen

Måns (Ruokoniemi) 1250A

Niels (Ruokoniemi) 1250A

Oluf Peerson (Ruokoniemi) 1250A

Peer Olufson (Sulkava) 1252A

Clostarin

Hindrich (Kaitainen) 1251A

Mårten Mårthenson (Kaitainen) 1251A

Condiain

Anders (Sulkava) 1250A

Michel (Mäntynen) 1253A

Oluf (Rauhanniemi) 1251B

Peer Larson (Rauhanniemi) 1251B

Peer Olufson (Sulkava) 1250A

HAlkuun

Haikain

Anders (Sipilä) 1252A

Hakulin

Anders Anderson (Karjulanmäki) 1252A

Peter (Karjulanmäki) 1252A

Halinen

Anders (Mäntynen) 1251A

Berendt (Mäntynen) 1251A

Haloin

Brusius (Mäntynen) 1251A

Matz (Mäntynen) 1251B

Mårten (Mäntynen) 1251A

Peer Cnutson (Mäntynen) 1251B

Rassmus Michelson (Mäntynen) 1251A

Thomas Matson (Telataipale) 1251B

Haltuin

Hend: Olson (Halttula) 1250B

Hamoin

Johan (Sulkava) 1250A

Hannukain

Påål (Niinimäki) 1251A

Hanska

Henrich Hanson (Ruokoniemi) 1252B

Matz (Ruokoniemi) 1252B

Matz Hend: (Ruokoniemi) 1252B

Hasuin

Oluf Henderson (Ruottila) 1251A

Hatain

Bertill Peerson (Ruokoniemi) 1252B

Mats (Rauhanniemi) 1251B

Peer Johans: (Rauhanniemi) 1252B

Peer Matson (Rauhanniemi) 1251B

Peter (Ruokoniemi) 1252B

Heifwä

Anders Christerson (Karjulanmäki) 1252A

Niels (Karjulanmäki) 1252A

Heikurin

Erich Matson (Heikkurila) 1250B

Olof (Kaartila) 1252B

Heldinen

Anders (Eerikkälä) 1253A

Oluf Clemetson (Eerikkälä) 1253A

Helpi

(Ruokoniemi) 1251B

Mårten Jöranson (Ruokoniemi) 1252B

Hemelein

Peter (Kaartila) 1252B

Thomas Thomason (Kaartila) 1252B

Hindzain

Henrich Matson (Ylisenauvila) 1251B

Johan (Kammola) 1251A

Hintzain

Elias Jörenson (Hintsala) 1252B

Holkoin

Erich (Telataipale) 1250A

Hujain

Påhl (Kaipola) 1250B

Hyfwerin

Hendrich (Kaipola) 1252B

Henrich Peerson (Kaipola) 1252B

Peer Bertillson (Mäntynen) 1253A

Peter (Mäntynen) 1253A

Hyfwäin

Anders (Heikkurila) 1250B

Johan (Heikkurila) 1250B

Oluf Anderson (Heikkurila) 1250B

Hywöin

Hendrich (Kaipola) 1250B

Hålopain

Oluf Thomason (Telataipale) 1250A

Simon (Telataipale) 1250A

Häijwä

Anders (Ruottila) 1251A

Hölki

Hendrich Henders: (Hintsala) 1251B

IAlkuun

Immoin

Berendt Olufson (Sipilä) 1252A

Oluf (Sipilä) 1251B

Ingin

Johan (Kaitainen) 1252B

Peer (Karjulanmäki) 1252A

Innoin

Peer (Hasula) 1250A

KAlkuun

K_täwäin

Mårten (Karjulanmäki) 1252A

Kankuin

Johan (Niinimäki) 1251A

Lars Henderson (Niinimäki) 1251A

Kerkain

Peer Påålson (Partala) 1253A

Kietäwäin

Jacob Thomason (Ylisenauvila) 1252A

Kinnain

Johan (Kaipola) 1250B

Lars (Kaipola) 1250B

Peer Peerson (Kaipola) 1250B

Kiskin

Lars (Mäntynen) 1252B

Oluf Hend: (Mäntynen) 1252B

Kuckoin

Johan (Maarala) 1251B

Matz Erichson (Maarala) 1251B

Peter (Maarala) 1251B

Kurki

Anders (Tunnila) 1253A

Jacob Bertilson (Tunnila) 1253A

Kylläin

Mårten (Kammola) 1251A

Kårhoin

Anders Nielson (Eerikkälä) 1252B

Philpus Nielson (Linkola) 1251A

Kåstiain

Anna (Kaipola) 1250B

Hendrich (Kaipola) 1250B

LAlkuun

Lamain

Christer (Rauhanniemi) 1251B

Matz Olufson (Rauhanniemi) 1251A

Lechwoin

Måns Johanson (Lohilahti) 1251A

Peer Anderson (Lohilahti) 1251A

Luukoin

Anders (Hasula) 1250A

Henrich (Hasula) 1250A

Löppöin

Bertill (Lohilahti) 1250A

Lukas Larson (Lohilahti) 1250A

MAlkuun

Mackoin

Påål (Pappila) 1253A

Marain

Philpus Erichson (Kammola) 1252A

Melain

Peer (Tunnila) 1251B

Mickoin

Lars Brusison (Lohilahti) 1250A

Måns (Lohilahti) 1250A

Måns Brusison (Lohilahti) 1250A

Peter Månson (Lohilahti) 1250A

Mikotar

Kaisa (Telataipale) 1252A

Mikulain

Bengdt (Auvila) 1250A

Monoin

Christer (Telataipale) 1252A

Muhoin

Johan (Kaitainen) 1251B

Mulli

Peer Mårthenson (Eerikkälä) 1251B

Mäkelein

Frantz Olufson (Tunnila) 1251B

Grels Olson (Tunnila) 1251B

NAlkuun

Nahkahattu

Daniel (Hyvärilä) 1253A

Michel (Linkola) 1251A

Michel (Hyvärilä) 1253A

Nousiain

Påål (Iitlahti) 1250B

OAlkuun

Otinen

Lars (Partala) 1253A

PAlkuun

Pardain

Anders Grelson (Hyvärilä) 1251B

Bertil (Karjulanmäki) 1250B

Brusius (Karjulanmäki) 1250B

Grels (Hyvärilä) 1251B

Lars (Karjulanmäki) 1250B

Oluf (Niinimäki) 1251A

Påhl Jacobson (Karjulanmäki) 1252A

Peckain

Lars Peerson (Telataipale) 1252A

Pernain

Grels (Kaitainen) 1253A

Matz Matson (Kaitainen) 1253A

Pesuin

Anders (Niinimäki) 1251A

Pulkin

Mårten Anderson (Sulkava) 1252A

Pärnäin

Grels Grelson (Niinimäki) 1251A

Oluf (Niinimäki) 1251A

Pöllöin

Sigf: Simonson (Kammola) 1250B

Pöriäin

Matz Matson (Karjulanmäki) 1252A

RAlkuun

Radikain

Brusius (Sipilä) 1251B

Grels Larson (Kaitainen) 1252B

Henrich (Sipilä) 1251B

Henrich (Kaitainen) 1252B

Johan Brusison (Sipilä) 1251B

Lars Thomason (Kaitainen) 1252B

Matz Matson (Sipilä) 1251B

Sigfredh (Kaitainen) 1252B

Thomas (Kaitainen) 1252B

Renner

Mårten (Leipämäki) 1253A

Ryhäin

Eskill (Hyvärilä) 1253A

Johan (Hyvärilä) 1253A

Johan Johanson (Hyvärilä) 1253A

SAlkuun

Seppäin

Lars (Kaipola) 1250B

Lars Larson (Kaipola) 1250B

Sinkoin

Erich Jörenson (Rauhanniemi) 1251B

Johan (Rauhanniemi) 1251B

Mårthen (Rauhanniemi) 1251B

Sipin

Oluf Cnutson (Sipilä) 1251B

Stafan Mats. (Sipilä) 1251B

Skumpe

Lars (Telataipale) 1250A

Smedh

Lars (Partala) 1253A

TAlkuun

Tickain

Jören (Hasula) 1250A

Tijain

Peer (Pappila) 1253A

Tijtain

Hans (Rauhanniemi) 1251B

Hend: Sigfres: (Sulkava) 1250A

Jacob Larson (Sulkava) 1250A

Johan Sigfres: (Sulkava) 1250A

Matz (Kaitainen) 1253A

Toifwain

Bertill Anderson (Telataipale) 1252A

Tuhkain

Anders Anderson (Ruottila) 1251A

Tunnin

Anders Larson (Kaitainen) 1252B

Tuppurain

Mårthen (Partala) 1253A

UAlkuun

Uckoin

Anders Jörenson (Partala) 1250A

Johan (Pappila) 1253A

Lars (Partala) 1250A

Måns Stafanson (Ryhälä) 1250B

Stafan (Karjulanmäki) 1252A

VWAlkuun

Waroin

Niels (Halttula) 1250B

Wenelein

Johan (Kammola) 1252A

Wihawain

Anders Matson (Mäntynen) 1253A

Jacob (Kammola) 1250B

Matz Peerson (Mäntynen) 1251B

Mårten (Kaipola) 1250B

Oluf (Kammola) 1252A

Oluf Olufson (Kammola) 1250B

Oluf Peerson (Mäntynen) 1253A

Peer Anderson (Kammola) 1252A

Peter (Kammola) 1250B

Wätäin

Anders (Pulkkila) 1250B

Anders Olufson (Väätälänmäki) 1250B

Jacob Jacobson (Kammola) 1251A

Mårten Anderson (Pulkkila) 1250B

Oluf (Väätälänmäki) 1250B

Oluf (Kammola) 1251A

Oluf Anderson (Pulkkila) 1250B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 269 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016