AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1665 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1665

Nimihakemisto


-  A  C  E  F  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  F  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Kammola) 1607

Anders Petersson (Lohilahti) 1605

Bärendt (Pappila) 1609

Claudius (Pappila) 1609

Elin (Ylisenauvila) 1607

Elin (Telataipale) 1607

Erich Erichsson (Iitlahti) 1605

Erich Hindrichsson (Kaipola) 1605

Hindrich Erichsson (Pappila) 1609

Hindrich Hindrichss (Kaipola) 1605

Hindrich Petersson (Kaartila) 1608

Jacob Hind: (Sulkava) 1607

Johan (Sulkava) 1604

Johan (Tunnila) 1609

Johan (Pappila) 1609

Johan Brusiuss (Sipilä) 1606

Johan Fridrich (Kaitainen) 1608

Johan Johansson (Ruokoniemi) 1606

Jören Pålsson (Halttula) 1605

Kirstin (Sipilä) 1606

Lars Pålsson (Ruokoniemi) 1607

Malin (Rauhanniemi) 1605

Malin (Lohilahti) 1606

Margeta (Sipilä) 1606

Matz Matsson (Kaartila) 1608

Måns (Ruokoniemi) 1604

Mårten Joh: (Ruokoniemi) 1606

Mårten Jörensson (Ruokoniemi) 1606

Mårten Mårtensson (Ryhälä) 1604

Olof (Ruokoniemi) 1605

Peter (Lohilahti) 1606

Peter And: (Kaipola) 1607

Peter Anderss (Lohilahti) 1605

Peter Johansson (Lohilahti) 1605

Peter Peterss (Ruokoniemi) 1604

Seika (Kaitainen) 1608

Staffan (Eerikkälä) 1609

Swen Brusisson (Lohilahti) 1604

Thomas (Ruokoniemi) 1606

Thomas Thomass (Iitlahti) 1605

Walborgh (Telataipale) 1607

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 1607

Hindrich Philipsson (Ruottila) 1607

Aufwinen

Påål (Auvila) 1604

Auwinen

Anders Erichss (Ylisenauvila) 1607

Hindrich Peersson (Sipilä) 1606

Johan Johanss (Karjulanmäki) 1607

Måns (Ylisenauvila) 1607

Peter Peterss (Auvila) 1604

Samuel Peterss (Auvila) 1604

CAlkuun

Caipain

Lars Olsson (Rahkolantaipale) 1606

Matz Ollsson (Rahkolantaipale) 1606

Oloff Ollsson (Rahkolantaipale) 1606

Caipoin

Anders Peerss (Kaipola) 1607

Grels (Iitlahti) 1607

Cammoin

Anders (Kammola) 1605

Christer (Karjulanmäki) 1604

Johan (Kammola) 1608

Jören (Kammola) 1605

Lars (Kammola) 1608

Michel Johanss (Kammola) 1607

Mårten (Kammola) 1608

Peter Anderss (Kammola) 1605

Cardinen

Anders Hind: (Ruokoniemi) 1605

Johan Peterss (Kaartila) 1608

Margeta (Kaartila) 1608

Michel (Partala) 1604

Michel (Kaartila) 1608

Måns Michelsson (Kaartila) 1608

Måns Månss (Kaartila) 1608

Niels Petersson (Ruokoniemi) 1604

Olof Petersson (Kaartila) 1608

Oloff Petersson (Ruokoniemi) 1604

Peter (Ruokoniemi) 1605

Peter (Kaartila) 1608

Peter O. (Sulkava) 1607

Clostarin

Elin (Kaitainen) 1606

Hindrich (Kaitainen) 1606

Mårten Mårt: (Kaitainen) 1606

Condiain

Anders (Sulkava) 1604

Michel (Hasula) 1609

Oloff (Tannila) 1606

Oloff Ollsson (Sulkava) 1604

Peter Larsson (Tannila) 1606

Peter Olsson (Sulkava) 1604

Costiain

Hindrich (Kaipola) 1605

EAlkuun

Erichain

Oloff (Eerikkälä) 1609

Peter (Eerikkälä) 1609

FAlkuun

Fink

Olof (Iitlahti) 1608

HAlkuun

Haikoin

Niels Matsson (Kaitainen) 1608

Hakulinen

Anders And: (Karjulanmäki) 1607

Peter (Karjulanmäki) 1607

Halinen

Anders Berendtsson (Mäntynen) 1605

Bärendt (Mäntynen) 1605

Hindrich (Mäntynen) 1605

Haloin

Brusius (Mäntynen) 1605

Matz Petersson (Mäntynen) 1606

Mårten (Mäntynen) 1605

Peter Knutsson (Mäntynen) 1606

Rassmus Michelss (Mäntynen) 1605

Thomas Matzson (Telataipale) 1606

Haltuin

Hindrich Olsson (Halttula) 1605

Hamuin

Johan (Linkola) 1606

Hanska

Hindrich Hanss (Ruokoniemi) 1608

Matz (Ruokoniemi) 1608

Hasuin

Johan Michelsson (Eerikkälä) 1608

Oloff (Ruottila) 1605

Hasutar

Lasticka (Hasula) 1609

Hatain

Bertel Peterss (Ruokoniemi) 1607

Erich (Rauhanniemi) 1606

Olof Erichss (Rauhanniemi) 1606

Peter Johansson (Rauhanniemi) 1608

Peter Matsson (Rauhanniemi) 1606

Peter Petersson (Ruokoniemi) 1607

Heifwa

Anders Christ: (Karjulanmäki) 1607

Anders Johanss (Karjulanmäki) 1607

Christer And: (Karjulanmäki) 1607

Niels Christerss (Karjulanmäki) 1607

Heikurin

Erich Matzson (Heikkurila) 1604

Olof (Kaartila) 1608

Heldimoin

Anders (Eerikkälä) 1609

Olof Clemetss (Eerikkälä) 1609

Hindzain

Elias Jörensson (Hintsala) 1608

Johan (Kammola) 1605

Johan Eliass (Hintsala) 1608

Hindzainen

Hindrich Matsson (Ylisenauvila) 1606

Holopain

Oloff Thomasson (Telataipale) 1604

Simon Ollsson (Telataipale) 1604

Hotitar

Marina (Sulkava) 1604

Hotocka

Anders (Ruokoniemi) 1606

Hujain

Hindrich (Kaipola) 1605

Hyfwerin

Hindrich (Kaipola) 1608

Hyfwerinen

Johan Peterss (Mäntynen) 1609

Peter (Mäntynen) 1609

Peter Bertelsson (Mäntynen) 1609

Hyfwöinen

Hindrich Petersson (Kaipola) 1608

Hywoin

Anders (Heikkurila) 1604

Johan (Heikkurila) 1604

Olof (Heikkurila) 1604

Hämeläin

Peter (Iitlahti) 1608

Hämäläin

Thomas Thomass (Sipilä) 1606

Hölkj

Hindrich (Hintsala) 1606

Hindrich Hind: (Hintsala) 1606

IAlkuun

Immoin

Bärendt O. (Sipilä) 1606

Olof (Sipilä) 1606

Peter (Kaipola) 1605

Ingin

Johan (Kaitainen) 1608

Isakan

(Ylisenauvila) 1607

KAlkuun

Kaikoin

Johan (Kaipola) 1608

Kainulainen

Johan (Kammola) 1607

Kaipoin

Johan Larsson (Kaipola) 1608

Kangain

Johan (Eerikkälä) 1609

Kankuin

Johan (Leipämäki) 1605

Lars Hindrichss (Leipämäki) 1605

Matz Påålsson (Eerikkälä) 1609

Karhinen

Erich Peersson (Kaipola) 1608

Kerwin

Olof (Eerikkälä) 1609

Ketäwäin

Mårten (Karjulanmäki) 1607

Kietäwäin

Jacob Thomasson (Ylisenauvila) 1607

Thomas (Ylisenauvila) 1607

Kinain

Lars (Kaipola) 1605

Peter Larsson (Kaipola) 1605

Peter Peersson (Kaipola) 1605

Kiskin

Oloff Hind: (Mäntynen) 1608

Komoin

Christer (Väätälänmäki) 1609

Helga (Väätälänmäki) 1609

Korhoin

Anders Nielss (Eerikkälä) 1608

Philip Nielsson (Linkola) 1606

Kuckoin

Hindrich (Maarala) 1606

Matz Erichsson (Maarala) 1606

Peter Erichss (Maarala) 1606

Kurkj

Jacob Bertelsson (Tunnila) 1609

Kånstj

Anders (Mäntynen) 1609

Bertel (Mäntynen) 1609

Kärkein

Peter Påålsson (Partala) 1609

Kärki

Clemet (Kammola) 1607

LAlkuun

Lamain

Matz Christersson (Hasula) 1609

Matz Olsson (Rauhanniemi) 1605

Lehwoin

Måns Joh: (Lohilahti) 1605

Lumoin

Abraham (Ruottila) 1605

Luukoin

Anders (Hasula) 1604

Hindrich (Hasula) 1604

Löppoin

Bertel (Lohilahti) 1604

Lucas Larsson (Lohilahti) 1604

MAlkuun

Mackoin

Påål Matzson (Iitlahti) 1605

Mannikain

Hindrich (Hintsala) 1608

Marain

Erich Philipss (Kammola) 1607

Philip Erichsson (Kammola) 1607

Mehoin

Peter Johanss (Karjulanmäki) 1607

Meloin

Niels (Leipämäki) 1605

Peter (Tunnila) 1606

Mickoin

Lars Brusiss (Lohilahti) 1604

Måns Brusisson (Lohilahti) 1604

Peter (Lohilahti) 1604

Mikulain

Adam And: (Telataipale) 1607

Bengt (Väätälänmäki) 1609

Kirstin (Väätälänmäki) 1609

Monoin

Christer And: (Telataipale) 1607

Johan Petersson (Iitlahti) 1609

Peter (Iitlahti) 1609

Mulli

Peter Mårt: (Eerikkälä) 1606

Mårsuinen

Matz Carlss (Kaipola) 1605

Mäkeläin

Frantz Olsson (Tunnila) 1606

Grels (Tunnila) 1606

Grels Olss (Tunnila) 1606

NAlkuun

Nahkahattu

Bertell (Hyvärilä) 1609

Michel (Hyvärilä) 1609

Nockoin

Juss (Karjulanmäki) 1607

Nousiain

Påål (Iitlahti) 1605

OAlkuun

Olkoin

Erich (Telataipale) 1604

Otinen

Lars (Partala) 1609

PAlkuun

Panoin

Grels (Kaitainen) 1608

Matz Matsson (Kaitainen) 1608

Pardain

Anders Grelsson (Hyvärilä) 1606

Bertell (Karjulanmäki) 1604

Grels (Hyvärilä) 1606

Larss (Karjulanmäki) 1604

Olof (Niinimäki) 1605

Påål Jacobss (Karjulanmäki) 1607

Patilain

Matz Thomasson (Eerikkälä) 1609

Pekain

Lars Petersson (Telataipale) 1607

Pernain

Grels (Niinimäki) 1605

Oloff (Niinimäki) 1605

Påål (Niinimäki) 1605

Pohiolain

Peter (Iitlahti) 1608

Pulkinen

Mårten (Sulkava) 1607

Pällinen

Lars Jörensson (Karjulanmäki) 1604

Pöriäinen

Matz Matsson (Karjulanmäki) 1607

RAlkuun

Radikain

Brusius (Sipilä) 1606

Hindrich Matsson (Sipilä) 1606

Lars Thomasson (Kaitainen) 1608

Sigfredh (Kaitainen) 1608

Thomas (Kaitainen) 1608

Randoin

Lars Erichsson (Rantuu) 1609

Ratikain

Grels Larsson (Kaitainen) 1608

Lars Grelsson (Kaitainen) 1608

Repoin

Hanss (Ryhälä) 1604

Måns Månsson (Ryhälä) 1604

Ruotinen

Thomas And: (Ruottila) 1605

Ruskoin

Claess (Eerikkälä) 1609

Ryhäin

Eskell (Hyvärilä) 1609

Johan Johansson (Hyvärilä) 1609

Ränner

Mårten (Leipämäki) 1605

Rösso

Matz Jacobsson (Lohilahti) 1604

SAlkuun

Seppäin

Lars (Kaipola) 1605

Sigfred (Kaipola) 1605

Sinkoin

Erich Johanss (Lohilahti) 1606

Johan (Lohilahti) 1606

Mårten (Lohilahti) 1606

Sipinen

Olof Knutsson (Sipilä) 1606

Staffan Matsson (Sipilä) 1606

Skinner

Lars Jönsson (Ruokoniemi) 1604

Skumpe

Jonas (Auvila) 1604

Samuel (Auvila) 1604

Smedh

Lars (Partala) 1609

Soikain

Grels (Leipämäki) 1605

Påål (Mäntynen) 1605

Soriain

Anders (Rauhanniemi) 1605

Sorioin

Sigfred (Rauhanniemi) 1606

TAlkuun

Terwoin

Thomas (Halttula) 1605

Tijain

Peter (Pappila) 1609

Tijtain

Hindrich (Sulkava) 1604

Jacob Larsson (Sulkava) 1604

Johan (Kaitainen) 1609

Matz (Kaitainen) 1609

Toiwoin

Bertel And: (Telataipale) 1607

Tuchkuin

Anders And: (Ruottila) 1605

Gabriel And: (Ruottila) 1605

Tukain

Jören (Pappila) 1609

Tunnain

Anders Larss (Kaitainen) 1608

Tuppurain

Mårten (Partala) 1609

UAlkuun

Uckoin

Anders Jörensson (Partala) 1604

Johan (Tannila) 1606

Lars Jörensson (Partala) 1604

Staffan (Karjulanmäki) 1607

VWAlkuun

Waroin

Niels (Leipämäki) 1605

Wenäläin

Johan (Kammola) 1607

Wihawain

Anders Matzson (Mäntynen) 1609

Jacob (Kammola) 1604

Lars A. (Leipämäki) 1605

Oloff (Kammola) 1607

Oloff Olsson (Kammola) 1604

Oloff Petersson (Mäntynen) 1609

Peter Anderss (Kammola) 1607

Peter Ollsson (Kammola) 1604

Sewerin (Leipämäki) 1605

Wihawainen

Matz Petersson (Mäntynen) 1606

Wilkj

Sigfre Hind: (Karjulanmäki) 1607

Wätäin

Anders (Pulkkila) 1604

Anders Olsson (Väätälänmäki) 1604

Jacob (Väätälänmäki) 1609

Mårten And: (Pulkkila) 1604

Oloff (Pulkkila) 1604

Oloff (Väätälänmäki) 1604

Wätäinen

Oloff (Väätälänmäki) 1609

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 295 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016