AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1669 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1669

Nimihakemisto


-  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 862A

Anders (Kammola) 862B

Anders Bertels: (Tunnila) 863A

Anders Christers: (Sulkava) 862B

Anders Christersson (Pappila) 863A

Anders Johansson (Karjulanmäki) 861B

Anders Mårtenson (Kaipola) 861B

Anders Ollsson (Kammola) 862B

Brusius (Mäntynen) 862A

Carl Augustinsson (Sulkava) 862B

Claudius Samuelis (Pappila) 863A

Erich Erichsson (Iitlahti) 861B

Erich Hendersson (Kaipola) 861B

Gabriel Anderson (Ruottila) 862A

Hans (Ryhälä) 861B

Hans Lukason (Lohilahti) 861B

Henrich (Mäntynen) 862A

Henrich Hendersson (Kaipola) 861B

Henrich Ollsson (Pappila) 863A

Jacob Petersson (Rauhanniemi) 862A

Johan (Sulkava) 861B

Johan (Lohilahti) 862A

Johan Petersson (Sulkava) 862B

Jöran Matzon (Sipilä) 862B

Lars (Kaipola) 861B

Lijssa (Pappila) 863A

Margeta (Sipilä) 862B

Markus Månsson (Ryhälä) 861B

Matz Henrichsson (Leipämäki) 862A

Måns (Ylisenauvila) 862B

Månss Månsson (Lohilahti) 862A

Mårten (Mäntynen) 862A

Mårten Johansson (Lohilahti) 862A

Mårten Mårtensson (Ryhälä) 861B

Nieles (Leipämäki) 862A

Olof Erichsson (Rauhanniemi) 862A

Olof Hinderson (Mäntynen) 862B

Olof Thomasson (Halttula) 861B

Peter Anderson (Ruottila) 862A

Peter Petersson (Karjulanmäki) 861B

Pål Christerson (Leipämäki) 862A

Rasmus Michelson (Mäntynen) 862A

Sara (Sulkava) 861B

Simon (Pappila) 863A

Swen Brusieson (Lohilahti) 861B

Thomas Peersson (Pappila) 863A

Thomas Thomasson (Iitlahti) 861B

Walborgh (Telataipale) 862B

Zacharias (Lohilahti) 861B

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 862B

Dafujdh Henrichsson (Ruottila) 862B

Henrich Philpson (Ruottila) 862B

Aufin

Peter Petersson (Auvila) 861B

Samuel Petersson (Auvila) 861B

Aufuin

Anders Erson (Ylisenauvila) 862B

Henrich (Sipilä) 862B

Johan Peterson (Kaipola) 862B

Aufuinen

Johan (Karjulanmäki) 862B

CAlkuun

Cainulain

Johan (Iitlahti) 861B

Caipoin

Anders Peerson (Kaipola) 862B

Johan Larson (Kaipola) 862B

Lars Ollsson (Kaitainen) 862A

Malin (Kaitainen) 862A

Olof Ollsson (Kaitainen) 862A

Peter Anderson (Kaipola) 862B

Cammoin

And: Peterson (Kammola) 862A

Johan (Kammola) 863A

Larss (Kammola) 862B

Michel Johanson (Kammola) 862B

Mårten (Kammola) 863A

Cardin

Johan Peerson (Kaartila) 862B

Matz Matzon (Kaartila) 862B

Michel (Kaartila) 862B

Måns Månson (Kaartila) 862B

Måns Pers (Ruokoniemi) 861B

Niels Peerson (Ruokoniemi) 861B

Olof (Ruokoniemi) 861B

Olof Petersson (Kaartila) 862B

Peter Peterson (Ruokoniemi) 861B

Peter Petersson (Kaartila) 862B

Cardinen

Henrich Petersson (Sulkava) 862B

Michel (Pappila) 863A

Peter (Sulkava) 862B

Condiain

Anders (Sulkava) 861B

Lars (Sulkava) 862B

Olof Ollsson (Sulkava) 861B

Peter Larson (Lohilahti) 862A

Peter Ollsson (Sulkava) 861B

Condin

Måns Månson (Lohilahti) 862A

HAlkuun

Hakulin

And: And: (Karjulanmäki) 862B

Peter (Karjulanmäki) 862B

Hakulinen

Johan (Halttula) 862B

Johan Eskellson (Lohilahti) 861B

Halinen

Anders Berendtson (Mäntynen) 862A

Berendt (Mäntynen) 862A

Haloin

Matz Peerson (Mäntynen) 862A

Peter Brusiusson (Mäntynen) 862B

Haltuin

Henrich Ollsson (Halttula) 861B

Hanska

Elin Hansdotter (Ruokoniemi) 863A

Hans (Ruokoniemi) 863A

Henrich Hansson (Ruokoniemi) 863A

Matz (Ruokoniemi) 863A

Matz Hansson (Ruokoniemi) 863A

Matz Matzson (Ruokoniemi) 863A

Hasuin

Olof (Ruottila) 862A

Hatain

Bertel Person (Ruokoniemi) 862B

Henrich Persson (Ruokoniemi) 862B

Johan Johansson (Rauhanniemi) 863A

Johan Peersson (Ruokoniemi) 862B

Peter (Ruokoniemi) 862B

Peter Johanss. (Rauhanniemi) 863A

Hatatar

Caissa (Rauhanniemi) 862A

Heikurin

Erich Matzon (Heikkurila) 861B

Heiwo

Christer And: (Karjulanmäki) 862B

Niels Christersson (Karjulanmäki) 862B

Helpi

Bertel Johansson (Ruokoniemi) 862A

Johan Johansson (Ruokoniemi) 862A

Mårten Johansson (Ruokoniemi) 862A

Olof Mårt: (Pappila) 863A

Thomas Mårtensson (Ruokoniemi) 862A

Hindzain

Henrich Matzon (Ylisenauvila) 862A

Hintzain

Henrich Johansson (Kammola) 862A

Johan (Kammola) 862A

Johan Elieson (Hintsala) 863A

Thomas Eliesson (Hintsala) 863A

Hotaka

Anders (Ruokoniemi) 862A

Hujain

Henrich (Kaipola) 861B

Hyfwein

Anders (Heikkurila) 861B

Hyfwerin

Peter Hend: (Iitlahti) 861B

Hyfwöin

Olof (Heikkurila) 861B

Hyuoin

Henrich Person (Kaipola) 862B

Hywerin

Peter (Sulkava) 862B

Peter Bertelson (Sulkava) 862B

Hålopain

Olof Thomason (Telataipale) 861B

Simon Ollsson (Telataipale) 861B

Hölkerj

Hendrich Hend: (Hintsala) 862A

IAlkuun

Immoin

Berendt Ollson (Sipilä) 862B

Lars (Sipilä) 862B

Olof (Sipilä) 862B

KAlkuun

Kankuin

Johan (Leipämäki) 862A

Lars Hend: (Leipämäki) 862A

Kardin

And: Hend: (Ruokoniemi) 862A

Peter (Ruokoniemi) 862A

Kempin

Anders Hend: (Telataipale) 861B

Kerkj

Clemet (Kammola) 862B

Ketewein

Thomas Thomason (Ylisenauvila) 862B

Kinain

Peter Peterson (Kaipola) 861B

Kiskin

Erich Bertelson (Mäntynen) 862A

Klostarin

Henrich (Kaitainen) 862A

Mårten Mårtensson (Kaitainen) 862A

Konstj

Anders And: (Sulkava) 862B

Sissla Andersd:r (Sulkava) 862B

Korhoin

Anders Nielson (Halttula) 862B

Kirstin Philipzdott:r (Linkola) 862A

Philip Nielson (Linkola) 862A

Kuckoin

Henrich (Maarala) 862A

Johan Peerson (Ruokoniemi) 862B

Peter (Maarala) 862A

Kurkj

Jacob Bertelson (Tunnila) 863A

Kåstiain

Henrich (Kaipola) 861B

LAlkuun

Lamain

Matz Christerson (Iitlahti) 863A

Matz Olofsson (Rauhanniemi) 863A

Lambin

And: Pålsson (Halttula) 862B

Lechwoin

Anders (Lohilahti) 862A

Peter And: (Lohilahti) 862A

Lehuin

Erich (Kaipola) 861B

Lopoin

Bertel (Lohilahti) 861B

Lukas Larson (Lohilahti) 861B

Lukoin

Anders (Hasula) 861B

Brusius Anderson (Halttula) 861B

Henrich (Hasula) 861B

Henrich Anderson (Hasula) 861B

MAlkuun

Mackoin

Pål (Iitlahti) 861B

Marain

Erich Philipsson (Kammola) 862B

Philip Ersson (Kammola) 862B

Martinj

Johan (Pappila) 863A

Mehoin

Anders Ollson (Iitlahti) 862B

Johan (Kaipola) 862B

Mekelein

Grells Ollson (Tunnila) 862A

Olof Ollsson (Tunnila) 862A

Mikoin

Niels Mårtens. (Maarala) 862A

Mikolain

Bengt Jönsson (Ruokoniemi) 862A

Johan Jöhansson (Ruokoniemi) 862A

Kirstin (Ruokoniemi) 862A

Monoin

Christer (Telataipale) 862B

Johan (Iitlahti) 862B

Peter Person (Iitlahti) 863A

Mullj

Peter Mårtenson (Eerikkälä) 862A

NAlkuun

Nachkahattu

Bertel Michelss. (Hyvärilä) 863A

Michel Michellsson (Hyvärilä) 863A

Nakain

Jöns (Karjulanmäki) 862B

Nehoin

Peter Johanson (Karjulanmäki) 862B

PAlkuun

Panain

Grells (Kaitainen) 863A

Matz Bertelson (Iitlahti) 863A

Matz Matzson (Kaitainen) 863A

Pardain

And: Grelsson (Hyvärilä) 862A

Bertell (Karjulanmäki) 861B

Israel Grellsson (Hyvärilä) 862A

Lars (Karjulanmäki) 861B

Olof Johanson (Ruokoniemi) 862B

Pål Jacobson (Karjulanmäki) 862B

Pekuin

Lars Peerson (Telataipale) 862B

Pelkin

Henrich (Kaipola) 862B

Pernain

Anders Grellsson (Niinimäki) 861B

Grells (Niinimäki) 861B

Olof (Niinimäki) 861B

Pål (Niinimäki) 861B

Pitkein

Pål Hanson (Väätälänmäki) 861B

Pohjalain

Peter (Iitlahti) 862B

Putkin

Lars (Sulkava) 861B

Pöyriein

Matz Matzon (Karjulanmäki) 862B

RAlkuun

Radikain

Henrich (Ruokoniemi) 862B

Ratikain

Brusius (Sipilä) 862B

Grells Larss (Kaitainen) 863A

Henrich Matzon (Sipilä) 862B

Lars Grellsson (Kaitainen) 863A

Lars Tomss. (Kaitainen) 863A

Sigfredh (Kaitainen) 863A

Thomas Thomasson (Kaitainen) 863A

Remo

Henrich Johanson (Mäntynen) 862B

Repoin

Måns Månsson (Ryhälä) 861B

Rotin

Michel Andersson (Ruottila) 862A

Thomas And: (Ruottila) 862A

Ryhoin

Eskel Johanson (Hyvärilä) 863A

Rössa

Matz (Lohilahti) 861B

SAlkuun

Seppein

Lars (Kaipola) 861B

Lars Sifferson (Kaipola) 861B

Seppä

Matz Michelson (Telataipale) 862B

Sijkain

Johan Peerson (Kaitainen) 863A

Sipinen

Cnuth Olofsson (Sipilä) 862A

Olof Cnutson (Sipilä) 862A

Staffan (Sipilä) 862A

Skempj

Lars (Ruokoniemi) 861B

Soikain

Grells (Iitlahti) 863A

Pål Andersson (Iitlahti) 863A

Somalain

Hans (Leipämäki) 862A

Sopain

Pål Bertelson (Kaipola) 862B

Sorjain

Anders (Rauhanniemi) 863A

TAlkuun

Tannin

Gorjus (Kaartila) 863A

Jacob Henrichsson (Sulkava) 862B

Terwoin

Thomas (Halttula) 861B

Tijtain

Henrich (Sulkava) 861B

Jacob Larson (Sulkava) 861B

Tuchkoin

Anders And: (Ruottila) 862A

Tukiain

Christer (Ylisenauvila) 862B

UAlkuun

Uckoin

Anders Jörensson (Partala) 861B

Johan (Sulkava) 861B

Jören Jörensson (Partala) 861B

Lars Jörensson (Partala) 861B

VWAlkuun

Waroin

Niels (Leipämäki) 862A

Weleinen

Johan (Kammola) 862B

Wetein

Anders Ollson (Väätälänmäki) 861B

Jacob (Väätälänmäki) 862A

Olof Jacobson (Väätälänmäki) 862A

Wihauain

Anders Matzon (Mäntynen) 862A

Johan And: (Mäntynen) 862A

Olof Person (Mäntynen) 863A

Sefuerin (Leipämäki) 862A

Thomas Andersson (Mäntynen) 862A

Wihawain

Jacob (Kammola) 861B

Matz Peerson (Mäntynen) 862A

Olof Ollsson (Kammola) 861B

Peter And: (Kammola) 862B

Peter Olofsson (Kammola) 861B

Willkj

Siffer (Karjulanmäki) 862B

Wätäin

Anders (Pulkkila) 861B

Anders (Väätälänmäki) 861B

Erich Mårtensson (Pulkkila) 861B

Matz Ollsson (Väätälänmäki) 861B

Mårten And: (Pulkkila) 861B

Olof (Pulkkila) 861B

Olof (Väätälänmäki) 861B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 272 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016