AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1675 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1675

Nimihakemisto


-  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 711A

Anders (Pulkkila) 710B

Anders (Heikkurila) 710B

Anders (Sulkava) 712A

Anders Bärentss (Mäntynen) 711A

Anders Christersson (Pappila) 712B

Anders Grelsson (Niinimäki) 710B

Anders Knutsson (Sulkava) 710A

Augustus Erichss: (Kaartila) 712A

Bertel Cuossmasson (Karjulanmäki) 711B

Brusius Brusiusson (Karjulanmäki) 710B

Christer (Sipilä) 711B

Christer (Ylisenauvila) 711B

Claudius Samuelis (Pappila) 712B

Elin Hansdotter (Ruokoniemi) 712A

Erich Erichsson (Iitlahti) 710B

Erich Mårtenss (Pulkkila) 710B

Erich Philipss (Kammola) 711B

Erich Sigfress (Seppälä) 710B

Gabriel (Ruottila) 711A

Hans (Ryhälä) 710B

Hans Lucasson (Lohilahti) 711A

Hinrich (Mäntynen) 711A

Hinrich And: (Telataipale) 710B

Hinrich Ollss (Pappila) 712B

Jacob Pålsson (Karjulanmäki) 711B

Johan Hansson (Lohilahti) 711A

Johan Johanss (Mäntynen) 711A

Johan Mattsson (Sulkava) 712A

Johan Månss (Auvila) 710B

Johan Pålss (Karjulanmäki) 711B

Jören Hind: (Ruottila) 711B

Kaisa Jörensdotter (Partala) 710B

Lars Michelss (Lohilahti) 710B

Matz Matsson (Ruokoniemi) 711B

Michel Peerss (Kaipola) 711A

Mårten (Sulkava) 710A

Mårten (Mäntynen) 711A

Mårten (Sipilä) 711B

Mårten Pet: (Iitlahti) 710B

Niels Christerss (Karjulanmäki) 711B

Olof Andersson (Partala) 710B

Olof Mårt: (Ruokoniemi) 711B

Olof Mårtenss (Kaipola) 711A

Peter Mårtenss (Pulkkila) 710B

Peter Peterss (Leipämäki) 710B

Peter Petersson (Karjulanmäki) 710B

Peter Pålsson (Karjulanmäki) 711B

Samuel Sigfress (Seppälä) 710B

Staffan Mich: (Ruottila) 711A

Swen Brusiuss (Lohilahti) 710B

Thomas Ollsson (Heikkurila) 710B

Thomas Peerss (Pappila) 712B

Thomas Thomass (Iitlahti) 710B

AAlkuun

Ahoin

Bärent Hind: (Ruottila) 711B

Dawidh (Ruottila) 711B

Hind: Peterss (Ruottila) 711B

Asikain

Påål Pålsson (Niinimäki) 710B

Aufwin

Anders Erichss (Ylisenauvila) 711B

Aufwinen

Johan Pet: (Kaipola) 711B

Auwin

Johan (Karjulanmäki) 711B

Peter Petersson (Auvila) 710B

Samuel Pet: (Auvila) 710B

CAlkuun

Cammoin

Johan (Kammola) 712A

Johan Joh: (Kammola) 712A

Lars Joh: (Kammola) 711A

Mårten (Kammola) 712A

Camoin

Anders (Partala) 710B

Cardin

Anders Hind: (Ruokoniemi) 711A

Hinrich And: (Ruokoniemi) 711A

Johan Pet: (Kaartila) 712A

Michell Månss (Kaartila) 712A

Måns (Kammola) 711B

Niels Pet: (Ruokoniemi) 710A

Olof (Kaartila) 712A

Peter (Ruokoniemi) 711A

Peter Pet: (Ruokoniemi) 710A

Peter Pet: (Kaartila) 712A

Cardinen

Hinrich (Sulkava) 712A

Peter Ollss (Sulkava) 712A

Carpain

Anders Sigfress (Iitlahti) 710B

Clostarin

Hinrich (Kaitainen) 711A

Mårten Mårt: (Kaitainen) 711A

Condiain

Anders (Sulkava) 710A

Lars (Kaartila) 712A

Lars Peterss (Tannila) 711B

Olof Andersson (Sulkava) 710A

Olof Olss (Sulkava) 710A

Olof Petersson (Tannila) 711B

Peter Larss (Tannila) 711B

Peter Larss (Kaartila) 712A

Peter Peterss (Tannila) 711B

Costiain

Erich Hind: (Seppälä) 710B

Hinrich Hind: (Seppälä) 710B

FAlkuun

Forsius

Jören Hind: (Iitlahti) 712A

GAlkuun

Grahn

Johan (Kaipola) 711A

HAlkuun

Hakulin

Anders And: (Karjulanmäki) 711B

Erich (Halttula) 712A

Johan Eskelss (Lohilahti) 710B

Haloin

Brusius Michelss (Mäntynen) 711A

Peter Brusiss (Mäntynen) 712A

Rassmus Michelsson (Mäntynen) 711A

Haloinen

Matz Peerss (Mäntynen) 711A

Hanska

Hinrich (Ruokoniemi) 712A

Michell Hanss (Ruokoniemi) 712A

Hanski

Erich (Ruokoniemi) 711B

Erich Hind: (Telataipale) 712A

Hinrich Mattss (Ruokoniemi) 711B

Hardikain

Thomas (Kaitainen) 711A

Hatain

Bertell Pet: (Ruokoniemi) 711B

Hinrich Pet: (Ruokoniemi) 711B

Johan Joh: (Rauhanniemi) 712A

Johan Petersson (Ruokoniemi) 711B

Peter (Ruokoniemi) 711B

Peter Joh: (Rauhanniemi) 712A

Hataka

Anders (Ruokoniemi) 711B

Hawj

Anders (Karjulanmäki) 710B

Heikurin

Erich (Heikkurila) 710B

Heiwä

Christer Christ: (Karjulanmäki) 711B

Helpi

Bertell (Ruokoniemi) 711B

Johan (Ruokoniemi) 711B

Jören (Ylisenauvila) 711B

Mårten Joh: (Ruokoniemi) 711B

Thomas Mårt: (Ylisenauvila) 711B

Hintzain

Hinrich Matts (Ylisenauvila) 711A

Joh: (Sulkava) 710A

Johan (Kammola) 711A

Johan Eliass (Hintsala) 712A

Simon (Ylisenauvila) 711A

Thomas (Hintsala) 712A

Holopain

Olof Thom: (Telataipale) 710B

Simon (Telataipale) 710B

Hotain

Bärent Peterss (Rauhanniemi) 711A

Jacob Pet: (Rauhanniemi) 711A

Peter Pet: (Rauhanniemi) 711A

Hujain

Hinrich (Kaipola) 711A

Hyfwein

Hinrich (Kaipola) 712A

Hywein

Olof (Hyvärilä) 712B

Hywäin

Olof (Heikkurila) 710B

Härkoin

Johan (Sulkava) 712A

Jöran Petersson (Sulkava) 712A

Peter Pet: (Sulkava) 712A

IAlkuun

Immoin

Bärendt Ollss (Sipilä) 711B

Lars Bärentss: (Sipilä) 711B

Olof (Sipilä) 711B

KAlkuun

Kaipain

Jacob (Kaipola) 711B

Johan Johanss (Kaipola) 712A

Johan Larss: (Kaipola) 712A

Lars Olss (Kaitainen) 711A

Margeta (Kaipola) 712A

Peter And: (Kaipola) 711B

Kangain

Jören Pålss (Halttula) 710B

Kankuin

Johan (Leipämäki) 710B

Lars Hind: (Leipämäki) 710B

Matz Hind: (Leipämäki) 711A

Kehka

Lars (Kaitainen) 711A

Kerkin

Johan (Tunnila) 712A

Kijnain

Lars Pet: (Kaipola) 710B

Matz Pet: (Kaipola) 710B

Konsti

Anders (Sulkava) 712A

Anders And: (Sulkava) 712A

Korhoin

Anders Nielss (Halttula) 712A

Anders Philipss (Linkola) 711A

Jacob And: (Halttula) 712A

Niels Philipss (Linkola) 711A

Kuckoin

Matz Hind: (Maarala) 711A

Peter Erichss (Maarala) 711A

Kurituin

Påål (Ylisenauvila) 711B

Kurki

Bertell Jacobsson (Tunnila) 712B

Jacob Bertelss (Tunnila) 712B

LAlkuun

Laitin

Brusius Hindrichsson (Kaitainen) 712B

Lamain

Eskell Olss (Iitlahti) 712A

Lechwoin

Peter Anderss (Hyvärilä) 711A

Leppäin

Bertell (Lohilahti) 710B

Lucas Larss (Lohilahti) 710B

Linduin

Anders (Mäntynen) 711A

Lukoin

Anders Hind: (Hasula) 710A

Hinrich Anderss (Hasula) 710A

Hinrich Hind: (Hasula) 710A

MAlkuun

Mannoinen

Christer (Telataipale) 712A

Marthini

Johannes (Pappila) 712B

Mehilain

Peter (Karjulanmäki) 711B

Meloin

Johan Nielsson (Leipämäki) 711A

Mikulain

Bengt Joh: (Ruokoniemi) 711B

Mohain

Anders Ollss (Iitlahti) 712A

Monoin

Johan (Iitlahti) 712A

Peter Pet: (Iitlahti) 711B

Mulli

Mårten Peterss (Eerikkälä) 711A

Peter Matss (Eerikkälä) 711A

Mäkelä

Olof (Niinimäki) 710B

NAlkuun

Nachkahattu

Bertell Mich: (Hyvärilä) 712B

Nulpoin

Lars (Koskutjärvi) 711B

Påål Larss (Koskutjärvi) 711B

PAlkuun

Panain

Grels Matss (Partala) 712B

Thomas (Tunnila) 712A

Panoin

Bertell Bertelss (Kaitainen) 711A

Matz Bert: (Kaitainen) 711A

Pardain

Anders Grelss (Hyvärilä) 711A

Lars (Karjulanmäki) 710B

Olof Joh: (Tunnila) 712A

Parkin

Johan (Halttula) 710B

Paunoin

Johan (Mäntynen) 712A

Lars Joh: (Mäntynen) 712A

Pekain

Lars Pet: (Telataipale) 712A

Pellinen

Jören Larss (Kaartila) 712A

Pernain

Olof (Tunnila) 712A

Påål (Niinimäki) 710B

Pettuin

Michel (Koskutjärvi) 711B

RAlkuun

Ratikain

Anders Grelss (Kaitainen) 712A

Lars Grelss (Kaitainen) 712A

Sigfre Thom: (Kaitainen) 712A

Repoin

Markus Månsson (Ryhälä) 710B

Matz (Ryhälä) 710B

Mårten Månss (Ryhälä) 710B

Peter Månsson (Ryhälä) 710B

Rotinen

Michell And: (Ruottila) 711A

Thomas And: (Ruottila) 711A

Ruhain

Eskell (Tunnila) 712B

SAlkuun

Saikoin

Påål (Väätälänmäki) 710B

Samalain

Hans (Leipämäki) 711A

Seppä

Matz Mich: (Telataipale) 712A

Seppäin

Lars Larss (Seppälä) 710B

Sinkoin

Johan Joh: (Lohilahti) 711B

Sipin

Knut Ollss (Sipilä) 711B

Staffan Matsson (Sipilä) 711B

Skumpe

Samuel (Auvila) 710B

Skumpi

Lars (Ruokoniemi) 710A

Skyring

Anders (Sulkava) 710A

Soikain

Grels (Leipämäki) 711A

TAlkuun

Tannin

Jacob Hind: (Sulkava) 712A

Tijtain

Anders Sigfredss (Ylisenauvila) 711B

Johan (Sulkava) 710A

Tuhkain

Peter And: (Ruottila) 711A

Turain

Jacob (Tunnila) 712A

UAlkuun

Uckoin

Anders Jöranss (Partala) 710B

Johan (Sulkava) 710A

Jören Jörenss (Partala) 710B

Olof Ollss (Karjulanmäki) 711B

VWAlkuun

Wanhain

Grels (Seppälä) 710B

Wenäläin

Johan (Kammola) 711B

Wetein

Anders Olss (Väätälänmäki) 710B

Jacob Ollsson (Väätälänmäki) 712B

Mårten And: (Pulkkila) 710B

Olof (Pulkkila) 710B

Olof (Väätälänmäki) 710B

Olof Jacobss (Väätälänmäki) 712B

Wihawain

Jacob (Kammola) 711A

Johan Andersson (Mäntynen) 711B

Matz Peerss (Mäntynen) 711A

Olof Ollss (Kammola) 711A

Peter Ollss (Kammola) 711A

Rassmus (Mäntynen) 712B

Thomas And: (Mäntynen) 711B

Wilki

Sigfre (Karjulanmäki) 711B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 254 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020