AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1676 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1676

Nimihakemisto


-  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 970B

Anders (Heikkurila) 970A

Anders (Rauhanniemi) 972A

Anders Christersson (Pappila) 972A

Anders Grelsson (Niinimäki) 970A

Anders Knutsson (Sulkava) 969B

Augustus Erichss: (Kaartila) 971B

Bertel Cussmass (Karjulanmäki) 971A

Bertell (Pulkkila) 970A

Brusius Brusisson (Karjulanmäki) 970A

Brusius Brusisson (Mäntynen) 970B

Bärent Peters (Pappila) 972A

Christer (Ylisenauvila) 971A

Claudius Samuelis (Pappila) 972A

Elin Hansdotter (Ruokoniemi) 972A

Elin Olofzdotter (Ruokoniemi) 971A

Erich Erichsson (Iitlahti) 970A

Erich Philipss (Kammola) 971A

Erich Sigfress (Kaipola) 970A

Gabriel (Ruottila) 970B

Hans (Ryhälä) 970A

Hans Lukasson (Lohilahti) 970B

Hinrich Anderss (Telataipale) 970A

Hinrich Erichss (Ruottila) 971B

Hinrich Johansson (Mäntynen) 970B

Hinrich Larsson (Leipämäki) 970B

Hinrich Ollss (Pappila) 972A

Johan Cussmasson (Sipilä) 971A

Johan Hanss (Lohilahti) 970B

Johan Johansson (Tannila) 971A

Johan Mattss: (Sulkava) 971B

Johan Påålsson (Karjulanmäki) 971B

Karin (Hyvärilä) 972A

Lars Michelss (Lohilahti) 970A

Lars Påålsson (Koskutjärvi) 971A

Lucas Lucasson (Lohilahti) 970B

Margeta Johansdott:r (Kaipola) 972A

Margeta Jörensdot. (Hasula) 969B

Matz Cossmasson (Rauhanniemi) 972A

Matz Matsson (Ruokoniemi) 971A

Matz Mårtensson (Mäntynen) 970B

Mårten (Mäntynen) 970B

Mårten (Sipilä) 971A

Mårten Larsson (Sulkava) 969B

Olof (Väätälänmäki) 970A

Olof Andersson (Partala) 970A

Olof Mårtenss (Kaipola) 970B

Peter Peterss: (Leipämäki) 970A

Peter Petersson (Karjulanmäki) 970A

Samuel Sigfress (Kaipola) 970A

Swen Brusisson (Lohilahti) 970A

Thomas Ollsson (Heikkurila) 970A

Thomas Perss (Pappila) 972A

Thomas Thomss (Iitlahti) 970A

AAlkuun

Ahoin

Bärendt Hind: (Ruottila) 971B

Dawidh (Ruottila) 971B

Hinrich Pet: (Ruottila) 971B

Jören Hinrichss (Ruottila) 970B

Asikain

Påål Pålss (Niinimäki) 970A

Aufwin

Johan Peterss (Kaipola) 971B

Aufwinen

Anders Erichss (Ylisenauvila) 971A

Auwin

Peter Petersson (Auvila) 969B

Samuel Pet: (Auvila) 969B

CAlkuun

Caipian

Jacob (Kaipola) 971B

Peter Anderss (Kaipola) 971B

Caipon

Johan Johansson (Kaipola) 972A

Johan Larsson (Kaipola) 972A

Cam__

Johan (Kammola) 972A

Johan Johanss (Kammola) 972A

Cammoin

Anders (Partala) 970A

Lars Johanss (Kammola) 970B

Mårten (Iitlahti) 971B

Canginen

Hinrich Påålsson (Kammola) 971A

Card__

Peter Petersson (Kaartila) 972A

Cardin

Hinrich (Sulkava) 971B

Johan Peterss (Kaartila) 971B

Måns (Kammola) 971A

Niels Pet: (Ruokoniemi) 969B

Olof (Kaartila) 971B

Peter Ollss (Sulkava) 971B

Peter Petersson (Ruokoniemi) 969B

Påål Joh: (Ruokoniemi) 971A

Cardinen

Anders Hinrichss (Ruokoniemi) 970B

Hinrich And: (Ruokoniemi) 970B

Michell Månsson (Kaartila) 971B

Peter (Ruokoniemi) 970B

Carpain

Anders Sigf: (Iitlahti) 970A

Clostarin

Hinrich (Kaitainen) 970B

Mårten Mårt: (Kaitainen) 970B

Mårten Peterss (Iitlahti) 972A

Condiain

Anders (Sulkava) 969B

Knut Hanss (Sipilä) 971A

Lars (Kaartila) 971B

Lars Peterss (Tannila) 971A

Olof Andersson (Sulkava) 969B

Olof Ollss (Sulkava) 969B

Olof Petersson (Tannila) 971A

Peter (Tannila) 971A

Peter Larss (Tannila) 971A

Peter Larsson (Kaartila) 971B

Condiainen

Peter Larss (Halttula) 971B

Costiain

Erich Hind: (Kaipola) 970A

FAlkuun

Fortzius

Jören Hinrichss (Kaipola) 970B

GAlkuun

Grahn

Johan (Kaipola) 970B

HAlkuun

H_kain

Johan Pålss (Ylisenauvila) 971A

Haikain

Peter (Ruokoniemi) 971A

Haimi

Mårten Bertelss (Kaipola) 970A

Hakulin

Anders And: (Karjulanmäki) 971A

Erich Hanss (Halttula) 970A

Johan Eskelss (Lohilahti) 970A

Påål Eskelsson (Lohilahti) 970A

Halinen

Anders Bärentss (Mäntynen) 970B

Hallin

Matz (Tannila) 971A

Haloin

Matz Peterss (Mäntynen) 971A

Peter Brusisson (Mäntynen) 971B

Peter Petersson (Mäntynen) 971A

Rassmus Michelss (Mäntynen) 970B

Hanski

Erich (Ruokoniemi) 971A

Erich Hinrichss (Telataipale) 971A

Hinrich (Ruokoniemi) 972A

Hinrich Matss (Ruokoniemi) 971A

Michell (Ruokoniemi) 972A

Hardikain

Thomas (Kaitainen) 970B

Hatain

Jacob Peterss (Rauhanniemi) 970B

Johan Johansson (Kaartila) 971B

Lars Petersson (Rauhanniemi) 972A

Peter (Rauhanniemi) 970B

Peter Johansson (Rauhanniemi) 972A

Hatoin

Bertel Peterss (Ruokoniemi) 971A

Hinrich Pet: (Ruokoniemi) 971A

Peter (Ruokoniemi) 971A

Heiwa

Christer Christerss (Karjulanmäki) 971B

Niels Christersson (Karjulanmäki) 971B

Helpi

Bertell (Ruokoniemi) 971A

Johan Johansson (Ruokoniemi) 971A

Jören Mårtenss (Ylisenauvila) 971A

Mårten Johanss (Ruokoniemi) 971A

Thomas Matss (Ylisenauvila) 971A

Hielman

Måns (Rauhanniemi) 972A

Hintzain

Johan (Kammola) 970B

Johan Eliaess (Hintsala) 972A

Johan Johansson (Sulkava) 971B

Peter Eliaesson (Hintsala) 972A

Simon Hind: (Ylisenauvila) 971A

Thomas (Hintsala) 972A

Holopain

Olof Thomess (Telataipale) 970A

Simon (Telataipale) 970A

Hujainen

Hinrich (Kaipola) 970B

Hyfwoin

Hinrich (Kaipola) 972A

Hywain

Olof (Heikkurila) 970A

Hywein

Olof (Hyvärilä) 972A

Hywärinen

Matz (Sulkava) 971B

Håtakain

Anders (Ruokoniemi) 971A

Härkäin

Brusius Petersson (Sulkava) 971B

Johan (Sulkava) 971B

Jöran Petersson (Sulkava) 971B

Peter Peterss (Sulkava) 971B

Peter Påålss (Iitlahti) 971B

IAlkuun

Ikäheimo

Hind: N. (Karjulanmäki) 971A

Niels (Karjulanmäki) 971B

Immoin

Bärent Ollss (Sipilä) 971A

Lars Bärentss: (Sipilä) 971A

Olof (Sipilä) 971A

KAlkuun

Kamoin

Mårten Staffanss (Tunnila) 971B

Kanckoin

Matz (Leipämäki) 970B

Kangain

Jören Påålsson (Halttula) 970A

Kankuin

Johan (Leipämäki) 970A

Lars Hind: (Leipämäki) 970A

Matz Hinrichss (Leipämäki) 970B

Kapain

Lars Ollsson (Kaitainen) 970B

Kerkin

Johan (Tunnila) 972A

Kijnain

Lars Pet: (Kaipola) 970A

Matz Peterson (Kaipola) 970A

Kinnuin

Christer Hind: (Sulkava) 971B

Kiskin

Jören Johanss (Kaipola) 972A

Kiskinen

Anders Erichss (Pulkkila) 970A

Michell Erichsson (Pulkkila) 970A

Klåstarin

Grels (Sulkava) 969B

Konsti

Anders (Sulkava) 971B

Anders Anderss (Sulkava) 971B

Bertel And: (Kaipola) 970A

Korhoin

Anders Nielss (Halttula) 971B

Anders Philipsson (Linkola) 970B

Jacob (Halttula) 971B

Niels Philipss (Linkola) 970B

Thomas Philipsson (Linkola) 970B

Kuckoin

Erich Hind: (Maarala) 970B

Matz Hind: (Maarala) 970B

Peter Erichss (Maarala) 970B

Kumpi

Anders (Telataipale) 970A

LAlkuun

Lehwain

Peter Anders (Pappila) 972A

Lehwoin

Johan Matsson (Kaartila) 971B

Leppäin

Bertel (Lohilahti) 970A

Lars Lucasson (Lohilahti) 970A

Lucas Larsson (Lohilahti) 970A

Lukoin

Anders Hind: (Hasula) 969B

Hinrich (Rauhanniemi) 972A

Hinrich And: (Hasula) 969B

Olof Andersson (Hasula) 969B

MAlkuun

Marthini

Johannes (Pappila) 972A

Mehain

Anders Ollss (Iitlahti) 971B

Meheläin

Peter (Karjulanmäki) 971B

Meloin

Johan Nielsson (Leipämäki) 970B

Mikulain

Bengt (Sulkava) 969B

Monoin

Christer (Telataipale) 972A

Johan (Iitlahti) 971B

Peter Pet: (Iitlahti) 971A

Mullin

Mårten Peersson (Eerikkälä) 971A

Peter Matss (Eerikkälä) 971A

Mäkeläin

Olof (Pappila) 972A

NAlkuun

Nah__hattu

Bertell Michelss (Hyvärilä) 972A

Michel Michelss (Hyvärilä) 972A

Nulpoin

Påål Larsson (Koskutjärvi) 971A

PAlkuun

Pan__

Grels Matss (Partala) 972A

Panoin

Bertell Bert: (Kaitainen) 970B

Matz (Kaitainen) 970B

Matz Bertelss (Kaitainen) 970B

Panoinen

Thomas (Kammola) 970B

Pardain

Lars (Karjulanmäki) 970A

Olof Johanss (Tunnila) 971B

Pardan

Anders Grelsson (Hyvärilä) 970B

Pardin

Jacob Påålss (Karjulanmäki) 971B

Peter Påålsson (Karjulanmäki) 971B

Parkin

Johan (Halttula) 970A

Paunoin

Lars Joh: (Mäntynen) 971B

Peckain

Lars Peterss (Telataipale) 972A

Peter L: (Auvila) 969B

Pellinen

Jören Larsson (Kaartila) 971B

Pernain

Olof (Niinimäki) 970A

Påål (Niinimäki) 970A

Pettuin

Michel (Koskutjärvi) 971A

RAlkuun

Rachka

Lars (Kaitainen) 970B

Rahkoin

Thomas (Kaitainen) 972A

Rahuin

Eskell (Tunnila) 972A

Ratikain

Anders Grelsson (Kaitainen) 972A

Lars Grelss (Kaitainen) 972A

Sigfre Thomass (Kaitainen) 972A

Repoin

Markus Månss (Ryhälä) 970A

Matz (Ryhälä) 970A

Mårten Månss (Ryhälä) 970A

Peter Månsson (Ryhälä) 970A

Rotnien

Michell Andersson (Ruottila) 970B

Thomas And: (Ruottila) 970B

Ryhäin

Johan Joh: (Hyvärilä) 972A

SAlkuun

Saikoin

Grels (Leipämäki) 970B

Samalain

Hans (Leipämäki) 970A

Seppä

Matz Michelsson (Telataipale) 972A

Sinkoin

Johan Johanss (Lohilahti) 971A

Thomas Johanss (Lohilahti) 970A

Sipin

Hartwich Ollsson (Sipilä) 971A

Knut Ollsson (Sipilä) 971A

Siukain

Niels (Kaartila) 971B

Skinnari

Jacob (Rauhanniemi) 972A

Skumpi

Lars (Ruokoniemi) 969B

Skyring

Anders (Sulkava) 969B

TAlkuun

Taiwain

Johan Petersson (Ruottila) 970B

Påål Pålss (Ylisenauvila) 971A

Tanninen

Jacob Hind: (Sulkava) 971B

Tijtain

Anders Sigfredss (Ylisenauvila) 971A

Hinrich (Ylisenauvila) 971A

Johan (Sulkava) 969B

Tuchkain

Bengt And: (Leipämäki) 970A

Tuhkain

Peter Anderss (Ruottila) 970B

Turain

Jacob (Tunnila) 972A

UAlkuun

Uckoin

Anders Jörenss (Partala) 970A

Jören Jörenss: (Partala) 970A

Olof Ollsson (Karjulanmäki) 971B

VWAlkuun

Wentin

Anders Ollsson (Väätälänmäki) 970A

Johan Ollsson (Väätälänmäki) 970A

Wenäläin

Johan (Kammola) 971A

Matz Johansson (Kammola) 971A

Wet__

Jacob Ollsson (Väätälänmäki) 972A

Olof Jacobss (Väätälänmäki) 972A

Wetäin

Olof (Pulkkila) 970A

Wihawain

Jacob (Kammola) 970B

Johan Anderss (Mäntynen) 972A

Matz Peterss (Mäntynen) 971A

Oloff Ollsson (Kammola) 970B

Peter Olofsson (Kammola) 970B

Rasmus (Mäntynen) 972A

Thomas And: (Mäntynen) 971A

Wilki

Sigfre (Karjulanmäki) 971B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 282 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016