AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1678 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1678

Nimihakemisto


-  A  C  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 949A

Anders (Heikkurila) 949A

Anders Grelss (Niinimäki) 949A

Augustus Erichson (Kaartila) 950A

Bertel (Karjulanmäki) 950A

Brusius Brussiesson (Karjulanmäki) 949A

Christer (Ylisenauvila) 949A

Claud: Sam: (Pappila) 950B

Cnut Cnutss (Tunnila) 950B

Erich Erichsson (Iitlahti) 949A

Erich Philipss (Kammola) 949A

Gabriel (Ruottila) 949A

Hans Lukass (Lohilahti) 949A

Henrich Larson (Leipämäki) 949A

Henrich Olofss (Pappila) 950B

Jacob Cnutss (Tunnila) 950B

Johan Johanss (Kaipola) 950A

Johan Johanss (Partala) 950B

Johan Larson (Kaipola) 950A

Johan Lucasson (Partala) 950B

Lars Lukasson (Lohilahti) 949A

Lars Michelson (Lohilahti) 949A

Marten Larson (Sulkava) 949A

Matz Martenss (Mäntynen) 950A

Måns Philipss (Karjulanmäki) 950A

Olof Martenss (Ylisenauvila) 949A

Oloff (Väätälänmäki) 949A

Oloff Martenss (Kaipola) 949A

Peter Anderss: (Lohilahti) 949A

Peter Petersson (Karjulanmäki) 949A

Simon (Telataipale) 949A

Swen Brusiss (Lohilahti) 949A

Thomas Pet: (Pappila) 950B

Walborg (Partala) 950B

AAlkuun

Ahoin

Berendt Hen: (Ruottila) 950A

Dauid (Ruottila) 950A

Jöran Hen: (Ruottila) 950A

Askiain

Jöns (Partala) 949A

Assikain

Påll Pålss (Niinimäki) 949A

Aufuinen

Samuel Pet: (Auvila) 949A

Aufwinen

Johan (Kaipola) 950A

CAlkuun

Caipain

Jacob (Kaipola) 950A

Peter And: (Kaipola) 950A

Cammoin

Johan (Kammola) 950A

Johan Johanss (Kammola) 950A

Lars Joh: (Kammola) 949A

Marten (Iitlahti) 950A

Cardin

Niels Pet: (Ruokoniemi) 949A

Peter Peterss (Ruokoniemi) 949A

Cardinen

Anders Hen: (Ruokoniemi) 949A

Henrich Anderss. (Ruokoniemi) 949A

Henrich Pet: (Sulkava) 950A

Peter Pet: (Kaartila) 950A

Clost__

Marten Perss (Iitlahti) 950A

Cond___

Peer (Kaartila) 950A

Condiain

Anders Olofss (Sulkava) 949A

Lars Peterss (Tannila) 949A

Olof Peterss (Tannila) 949A

Peter (Tannila) 949A

GAlkuun

Gran

Johan (Kaipola) 949A

HAlkuun

Hakulin

Anders And: (Karjulanmäki) 950A

Anders Anderss (Karjulanmäki) 950A

Peter Anderss (Karjulanmäki) 950A

Halinen

Anders (Pappila) 950B

Haloin

Marten Michelss (Mäntynen) 949A

Matz Pet: (Mäntynen) 949A

Hanska

Henrich (Ruokoniemi) 950A

Hanski

Henrich Matzss (Ruokoniemi) 949A

Matz Matzson (Ruokoniemi) 949A

Hanskj

Erich Hen: (Telataipale) 949A

Hatain

Anders Peterss (Ruokoniemi) 949A

Bertel Pet: (Ruokoniemi) 949A

Henrich Person (Ruokoniemi) 949A

Johan Johanss (Rauhanniemi) 950A

Hataka

Anders (Ruokoniemi) 949A

Hatoin

Jacob Pet: (Rauhanniemi) 949A

Peter (Rauhanniemi) 949A

Heiwä

Christer (Karjulanmäki) 950A

Nils Christerss (Karjulanmäki) 950A

Helpi

Bertel (Ruokoniemi) 949A

Johan (Ruokoniemi) 949A

Marten Joh: (Ruokoniemi) 949A

Thomas Mar: (Ylisenauvila) 949A

Herkein

Brusius Peterss (Sulkava) 950A

Johan Peterson (Sulkava) 950A

Jöran Peterss (Sulkava) 950A

Peter Pet: (Sulkava) 950A

Hindzain

Johan Eliess (Hintsala) 950A

Peter Eliess (Hintsala) 950A

Thomas Eliess (Hintsala) 950A

Hintzain

Johan (Kammola) 949A

Johan (Sulkava) 950A

Simon Hen: (Ylisenauvila) 949A

Holopain

Olof Thomss (Telataipale) 949A

Hyfwein

Henrich (Kaipola) 950A

Olof (Heikkurila) 949A

Hyfweinen

Olof (Partala) 950B

Hyfwerin

Matz (Sulkava) 949A

Hyfwoin

Matz (Kammola) 949A

Hölköri

Matz (Partala) 950B

IAlkuun

Immoin

Berendt (Sipilä) 949A

Matz Berendtss. (Sipilä) 949A

Olof (Pappila) 950B

KAlkuun

Kammoin

Christer Mich: (Pulkkila) 949A

Kankuin

Johan Hen: (Leipämäki) 949A

Lars Hend: (Leipämäki) 949A

Matz (Leipämäki) 949A

Kardinen

Johan Pet (Kaartila) 950A

Michel Månss (Kaartila) 950A

Oloff (Kaartila) 950A

Kempi

Anders Hen: (Partala) 950B

Kiski

Jöran (Pappila) 950B

Kiskinen

Erich Ber: (Mäntynen) 949A

Klostarin

Grelss (Sulkava) 949A

Konsti

Anders (Mäntynen) 950A

Anders And: (Mäntynen) 950A

Korhoin

Anders Philipsson (Linkola) 949A

Jacob And: (Halttula) 950A

Johan (Tunnila) 950A

Lars Philipss (Linkola) 949A

Nils Philipss (Linkola) 949A

Kuckoin

Erich Henrichss (Maarala) 949A

Matz Henrichss (Maarala) 949A

Peter Erichss (Maarala) 949A

Kurki

Brita (Rauhanniemi) 949A

Jacob (Rauhanniemi) 949A

Kåstiain

Erich Hen: (Kaipola) 949A

LAlkuun

Linduin

Anders (Mäntynen) 949A

Liuko

Henrich (Hasula) 949A

Lukoin

Henrich And: (Hasula) 949A

Löppein

Lars Lucasson (Lohilahti) 949A

Lucas Larss (Lohilahti) 949A

MAlkuun

Mart

Johan: (Pappila) 950B

Mehelein

Peter (Karjulanmäki) 950A

Mehoin

Anders Olofss (Iitlahti) 950A

Mekelein

Olof (Halttula) 949A

Monoin

Johan Person (Kaipola) 949A

Peter Peterss (Iitlahti) 949A

Påll (Iitlahti) 949A

Mulli

Mårten Person (Eerikkälä) 949A

Peter Matzss (Eerikkälä) 949A

NAlkuun

Nahkahattu

Bertel Mich: (Hyvärilä) 950A

Michel (Hyvärilä) 950A

Naka

Johan Hend. (Karjulanmäki) 950A

Nulpoin

Lars Pålss (Koskutjärvi) 949A

Påll (Koskutjärvi) 949A

PAlkuun

Painain

Bertel Ber: (Kaitainen) 949A

Pardain

Anders Grelss (Hyvärilä) 949A

Olof Joh: (Tunnila) 950A

Pardinen

Jacob (Karjulanmäki) 950A

Peter Pålss (Karjulanmäki) 950A

Parkinen

Johan (Halttula) 949A

Peka__

Lars Peterss (Telataipale) 950A

Peter Larss (Telataipale) 950A

Pellin

Jöran Larss (Kaartila) 950A

Pernoin

Olof (Niinimäki) 949A

Pistohlkors

950B

Pohjalain

Henrich (Kaipola) 949A

Marten (Sulkava) 949A

RAlkuun

Radikain

Thomas (Kaipola) 949A

Rahkoin

Thomas (Kaitainen) 950A

Ratikain

Lars Grelss (Kaitainen) 950A

Repoin

Markus Månss (Ryhälä) 949A

Marten Månss (Ryhälä) 949A

Matz (Ryhälä) 949A

Måns Månss (Ruottila) 949A

Peter Månsson (Ryhälä) 949A

Rotinen

Michel Anderss (Ruottila) 949A

Thomas And: (Ruottila) 949A

Ryhein

Johan Johanss (Hyvärilä) 950A

SAlkuun

Seppein

Erich Sifferson (Kaipola) 949A

Lars (Partala) 950B

Samuel Siff: (Kaipola) 949A

Seppä

Matz Nilss (Telataipale) 950A

Seulenberg

950A

Sinkoin

Johan Joh: (Lohilahti) 949A

Sinkoinen

Thomas (Auvila) 949A

Sipinen

Cnut Olofss (Sipilä) 949A

Hartwich (Sipilä) 949A

Skring

Anders (Sulkava) 949A

Skumpe

Lars (Telataipale) 949A

Soikain

Pall And: (Tunnila) 950A

Suurman

950B

TAlkuun

Taninen

Jacob Hen: (Mäntynen) 950A

Tijtain

Anders (Ylisenauvila) 949A

Tuhkoin

Peter And: (Ruottila) 949A

Turoinen

Jacob (Tunnila) 950A

UAlkuun

Uckoin

Anders Jöranss (Partala) 949A

Olof Anderss (Partala) 949A

VWAlkuun

Wanhoin

Cnut (Niinimäki) 949A

Wenelein

Johan (Kammola) 949A

Matz Johanss (Kammola) 949A

Wetein

Anders (Väätälänmäki) 949A

Anders Mart. (Pulkkila) 949A

Jacob Olofss (Väätälänmäki) 950A

Johan Olofss (Väätälänmäki) 949A

Olof Jacobss (Väätälänmäki) 950A

Wihawain

Johan Anderss (Mäntynen) 950B

Matz Pet: (Mäntynen) 949A

Rassmus (Mäntynen) 950B

Thomas And: (Mäntynen) 949A

Wijhawain

Jacob (Kammola) 949A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 202 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016