AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1679 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1679

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Berendtsson (Pappila) 1054A

Anders Grelsson (Rahkolantaipale) 1053B

Anders Olofsson (Väätälänmäki) 1053A

Anna (Iitlahti) 1053A

August Erichss: (Rauhanniemi) 1053A

Bertzil (Karjulanmäki) 1053B

Brita (Rauhanniemi) 1053A

Brusius (Lohilahti) 1053A

Christer (Ylisenauvila) 1053B

Claudius Samuelis (Pappila) 1054A

Erich Erichsson (Iitlahti) 1053A

Erich Philipsson (Kammola) 1053B

Erich Sigfredsson (Seppälä) 1053A

Grels (Sulkava) 1053A

Hans Lukasson (Lohilahti) 1053A

Hindrich (Pappila) 1054A

Hindrich Laarsson (Leipämäki) 1053A

Jacob Knuthsson (Tunnila) 1054A

Johan (Väätälänmäki) 1053A

Johan Eskelsson (Sulkava) 1053A

Johan Johansson (Kaipola) 1053B

Johan Johansson (Partala) 1054A

Johan Lukasson (Partala) 1054A

Johan Nielsson (Auvila) 1053A

Knuth (Tunnila) 1054A

Laars Johansson (Kammola) 1053A

Lars Grelsson (Rahkolantaipale) 1053B

Lars Michelsson (Lohilahti) 1053A

Lukas (Lohilahti) 1053A

Madtz Johansson (Kammola) 1053A

Madtz Mårtensson (Mäntynen) 1053B

Michell (Ruottila) 1053A

Michell Månsson (Kaartila) 1053B

Olof (Väätälänmäki) 1053A

Olof Andersson (Heikkurila) 1053A

Olof Jacobsson (Väätälänmäki) 1054A

Olof Mårtensson (Ylisenauvila) 1053B

Oloff (Kaipola) 1053A

Oloff (Partala) 1054A

Peter (Kaipola) 1053B

Peter Petersson (Kaartila) 1053B

Påhl Johansson (Iitlahti) 1053A

Samuel Sigfredsson (Seppälä) 1053A

Simon (Telataipale) 1053A

Swen Brusiusson (Lohilahti) 1053A

Thomas Andersson (Ruottila) 1053A

Walbor (Partala) 1054A

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 1053B

David (Ruottila) 1053B

Jöran (Ruottila) 1053B

Asikain

Pååll (Niinimäki) 1053A

Aufwin

Johan (Kaipola) 1053B

Samuel (Auvila) 1053A

BAlkuun

Bengdtin

Michell (Heikkurila) 1053A

CAlkuun

Cammoin

Christer (Pulkkila) 1053A

Johan (Kyrsyä) 1054A

Mårten (Rahkolantaipale) 1053A

Cardin

Anders Hindersson (Ruokoniemi) 1053A

Hindrich (Ruokoniemi) 1053A

Peter Petersson (Ruokoniemi) 1053A

Condiain

Anders (Sulkava) 1053A

Laars (Tannila) 1053A

Olof (Tannila) 1053A

Peter (Tannila) 1053A

EAlkuun

Erikain

Madtz (Partala) 1054A

Peter (Partala) 1054A

GAlkuun

Gran

(Kaipola) 1053A

HAlkuun

Hakulin

Anders (Karjulanmäki) 1053B

Erich (Partala) 1054A

Haloin

Madtz (Mäntynen) 1053B

Mårthen (Mäntynen) 1053A

Hanskj

Erich (Telataipale) 1053B

Hind. Madtsson (Ruokoniemi) 1053B

Hindrich (Ruokoniemi) 1053B

Matt (Ruokoniemi) 1053B

Hatain

Anders (Ruokoniemi) 1053B

Bertill (Ruokoniemi) 1053B

Hindrich (Ruokoniemi) 1053B

Johan (Rauhanniemi) 1053B

Peter (Rauhanniemi) 1053A

Helpi

Bertill (Ruokoniemi) 1053B

Johan (Ruokoniemi) 1053B

Jöran (Ylisenauvila) 1053B

Mårten (Ruokoniemi) 1053B

Thomas (Ylisenauvila) 1053B

Hindtzain

Hind:r (Pappila) 1054A

Johan (Kammola) 1053A

Johan (Kaitainen) 1053B

Peter (Sulkava) 1053A

Simon (Ylisenauvila) 1053B

Hindzain

Johan (Hintsala) 1053B

Thomas (Hintsala) 1053B

Holopain

Olof (Telataipale) 1053A

Hyfwöin

Hindrich (Kaipola) 1053B

Håtaka

Anders (Ruokoniemi) 1053B

Häifwä

Anders (Pappila) 1054A

Christer (Karjulanmäki) 1053B

Nills (Karjulanmäki) 1053B

Härkä

Brusius (Sulkava) 1053B

Johan (Sulkava) 1053B

Jöran (Sulkava) 1053B

Peter (Sulkava) 1053B

Härkäin

Påhl (Partala) 1054A

Hölker

Madtz (Partala) 1054A

IAlkuun

Immoin

Madtz Berendtss. (Sipilä) 1053B

Olof (Pappila) 1054A

KAlkuun

Kaipain

Jacob (Kaipola) 1053B

Peter And:rss: (Kaipola) 1053B

Kangain

Johan (Partala) 1054A

Kankuin

Johan Hind:ss: (Leipämäki) 1053A

Laars (Leipämäki) 1053A

Madtz (Leipämäki) 1053A

Kardin

Hindredh Perss: (Sulkava) 1053B

Johan (Kaartila) 1053B

Olof (Kaartila) 1053B

Peter (Ruokoniemi) 1053A

Karpin

Anders (Kaipola) 1053A

Kijskin

Erich (Mäntynen) 1053A

Jöran (Heikkurila) 1053A

Kinain

Lars (Kaipola) 1053A

Madtz (Kaipola) 1053A

Klåstarin

Mårthen (Sulkava) 1053A

Kuckoin

Erich (Maarala) 1053A

Madtz (Maarala) 1053A

Peter (Maarala) 1053A

Kånstj

Anders (Mäntynen) 1053B

Kårhoin

Anders (Linkola) 1053A

Jacob (Halttula) 1053B

Laars (Linkola) 1053A

Nills (Linkola) 1053A

Kåstiain

Erich (Kaipola) 1053A

Madtz (Partala) 1054A

Kämpj

Hindrich Andersson (Partala) 1054A

LAlkuun

Lukoin

Hindrich (Hasula) 1053A

Hindrich (Pappila) 1054A

Löppoin

Laars (Lohilahti) 1053A

MAlkuun

Mackoin

Pååll (Iitlahti) 1053A

Marthini

Johannes (Pappila) 1054A

Mulj

Mårten (Eerikkälä) 1053B

Peter Petersson (Eerikkälä) 1053B

Månoin

Johan Peerss: (Iitlahti) 1053B

Mähöin

Anders (Iitlahti) 1053B

Mäkeleinen

Olof (Halttula) 1053A

NAlkuun

Nahkahattu

Michel (Halttula) 1054A

Naka

Johan (Karjulanmäki) 1053B

Nulpoin

Laars (Koskutjärvi) 1053B

Påll (Koskutjärvi) 1053B

PAlkuun

Panoin

Bertill (Kaitainen) 1053A

Pardain

Anders (Hyvärilä) 1053A

Brusius (Karjulanmäki) 1053A

Eskel (Partala) 1054A

Jacob (Karjulanmäki) 1053B

Lars (Karjulanmäki) 1053A

Olof (Tunnila) 1053B

Peter (Karjulanmäki) 1053B

Parkin

Johan (Halttula) 1053A

Pekain

Lars (Telataipale) 1053B

Peter (Telataipale) 1053B

Pellin

Jöran (Kaartila) 1053B

Pernain

Anders (Niinimäki) 1053A

Olof (Niinimäki) 1053A

Pesoin

Staphan (Partala) 1054A

Påhjolain

Mårthen (Iitlahti) 1053B

Peter (Iitlahti) 1053B

RAlkuun

Radikain

Thomas (Kaipola) 1053A

Rahkoin

Anna (Kaitainen) 1054A

Thomas (Kaitainen) 1054A

Repoin

Måns (Ruottila) 1053A

Reppoin

Madtz (Ryhälä) 1053A

Markus (Ryhälä) 1053A

Mårthen (Ryhälä) 1053A

Peter Månsson (Ryhälä) 1053A

Ryhäin

Johan (Halttula) 1054A

SAlkuun

Safwolain

Madtz (Telataipale) 1053B

Seppäin

Lars (Partala) 1054A

Sinkoin

Johan (Lohilahti) 1053A

Thomas (Pappila) 1054A

Sipin

Hardtwick (Sipilä) 1053B

Knuth (Sipilä) 1053B

Skyrin

And:s (Sulkava) 1053A

Soicka

Påhl (Halttula) 1053B

TAlkuun

Tannin

Jacob (Sulkava) 1053B

Tijain

Thomas (Pappila) 1054A

Tijtain

Anders (Ylisenauvila) 1053B

Tirroin

Olof (Pulkkila) 1053A

Tuhkuin

Gabriel (Ruottila) 1053A

Peter (Ruottila) 1053A

Turuin

Jacob (Tunnila) 1053B

UAlkuun

Uckoin

Anders (Partala) 1053A

Oloff (Partala) 1053A

VWAlkuun

Wanhain

Grels (Seppälä) 1053A

Knuth (Niinimäki) 1053A

Påll (Seppälä) 1053A

Waroin

Nills (Partala) 1054A

Wihawain

Jacob (Kammola) 1053A

Johan (Mäntynen) 1054A

Madtz Perss: (Mäntynen) 1053B

Wänäläin

Johan (Kammola) 1053B

Madtz (Kammola) 1053B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 199 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016