AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1682 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1682

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Grelson (Rahkolantaipale) 1117B

Anders Henderson (Hasula) 1116B

Anders Jacobsson (Eerikkälä) 1118A

Anders Ohlson (Väätälänmäki) 1116B

Bertill (Pappila) 1118A

Bertill Nielson (Seppälä) 1117A

Brusius Måns. (Lohilahti) 1116B

Cnut (Tunnila) 1118A

Erich Ehrson (Iitlahti) 1117A

Erich Henderson (Kaipola) 1117A

Erich Philipson (Kammola) 1117B

Hend. Larsson (Leipämäki) 1117A

Hendrich (Kaartila) 1117B

Hendrich (Pappila) 1118A

Jacob (Kaipola) 1117B

Jacob (Väätälänmäki) 1118A

Jacob Cnutson (Tunnila) 1118A

Jacob Johanson (Leipämäki) 1117A

Johan (Väätälänmäki) 1116B

Johan Johansson (Kaipola) 1117B

Lars Grelsson (Rahkolantaipale) 1117B

Lars Michels. (Lohilahti) 1116B

Madtz Pehrson (Mäntynen) 1117A

Malin Pehrssdott:r (Sulkava) 1116B

Michell (Ruottila) 1117A

Michell Månsson (Kaartila) 1117B

Oloff Andersson (Heikkurila) 1117A

Oloff Jacobson (Väätälänmäki) 1118A

Pehrsson Pehrsson (Kaartila) 1117B

Peter (Mäntynen) 1117A

Peter Anderson (Kaipola) 1117B

Peter Michelsson (Kaartila) 1117B

Peter Månson (Lohilahti) 1116B

Peter Ohlsson (Kaipola) 1117A

Påhl Johansson (Iitlahti) 1117A

Samuel Sigfreds. (Seppälä) 1117A

Thomas Andersson (Ruottila) 1117A

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 1117B

Dawid (Ruottila) 1117B

Asikain

Påhl (Niinimäki) 1117A

Aufwin

Madtz (Karjulanmäki) 1117B

Samuel (Auvila) 1116B

BAlkuun

Bengtin

Michell (Heikkurila) 1117A

CAlkuun

Camoin

Mårten (Rahkolantaipale) 1117A

Condian

Erich (Tannila) 1117A

Larss (Tannila) 1117A

Oloff (Tannila) 1117A

Pehr (Tannila) 1117A

EAlkuun

Erikain

Madtz (Eerikkälä) 1118A

Peter (Eerikkälä) 1118A

GAlkuun

Graan

(Kaipola) 1117A

HAlkuun

Haatain

Jacob (Rauhanniemi) 1117A

Hakulain

Erich (Eerikkälä) 1118A

Hakulin

Anders (Karjulanmäki) 1117B

Hallinen

Hendrich (Mäntynen) 1117A

Johan (Mäntynen) 1117A

Haloin

Anna (Mäntynen) 1117A

Mårten (Mäntynen) 1117A

Haloinen

Madtz (Mäntynen) 1117B

Haltuin

Oloff (Halttula) 1117A

Hansk

Erich (Telataipale) 1117B

Hanski

Hendrich (Ruokoniemi) 1117B

Thomas (Ruokoniemi) 1117B

Hanskij

Thomas (Sipilä) 1117B

Hanskj

Erich (Ruokoniemi) 1117B

Hendrich (Ruokoniemi) 1117B

Madtz (Ruokoniemi) 1117B

Hatain

Anders (Ruokoniemi) 1117B

Bertill (Ruokoniemi) 1117B

Hendrich (Ruokoniemi) 1117B

Johan (Rauhanniemi) 1117B

Madtz (Ruokoniemi) 1117B

Peter (Rauhanniemi) 1117A

Heifwo

Christer (Karjulanmäki) 1117B

Niels (Karjulanmäki) 1117B

Heikurin

Johan (Heikkurila) 1117A

Hietain

Peter (Sulkava) 1116B

Hintzain

Hend. (Ylisenauvila) 1117A

Johan (Hintsala) 1117B

Peter Johanson (Kammola) 1117A

Simon (Ylisenauvila) 1117A

Thomas (Hintsala) 1117B

Hirfwoin

Thomas (Kaipola) 1117A

Hulpi

Johan (Ruokoniemi) 1117B

Mårten (Ruokoniemi) 1117B

Hålopain

Oloff (Telataipale) 1116B

Häifwä

And. (Pappila) 1118A

Hälpä

Thomas (Ylisenauvila) 1117B

Härkj

Brusius (Sulkava) 1117B

Jöran (Sulkava) 1117B

IAlkuun

Ikoin

Johan (Pappila) 1118A

Immoin

Hend. (Kaipola) 1117A

Oloff (Sipilä) 1117B

JAlkuun

Jukarain

Erich (Väätälänmäki) 1116B

KAlkuun

Kainulain

Oloff (Niinimäki) 1117A

Kammoin

Anders (Kyrsyä) 1118A

Johan (Kyrsyä) 1118A

Kamoin

Lars (Pulkkila) 1116B

Kanckoin

Madtz (Kaitainen) 1117B

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 1117A

Lars (Leipämäki) 1117A

Kangain

Johan (Eerikkälä) 1118A

Peter (Kammola) 1117A

Kardin

Anders (Ruokoniemi) 1117A

Hend. (Sulkava) 1117B

Hendrich (Ruokoniemi) 1117A

Johan (Kaartila) 1117B

Oloff (Kaartila) 1117B

Peter (Ruokoniemi) 1116B

Peter (Pappila) 1118A

Kierckäin

Johan (Tunnila) 1118A

Kietäwäin

Thomas (Pappila) 1118A

Kinman

Lars (Kaipola) 1117A

Madtz (Kaipola) 1117A

Kiämpj

Hend. (Partala) 1118A

Johan Lukasson (Partala) 1118A

Kondinin

Anders (Sulkava) 1116B

Konstin

Hend. (Kammola) 1117A

Korhoin

Anders (Linkola) 1117A

Jacob (Halttula) 1117B

Lars (Linkola) 1117A

Niels (Linkola) 1117A

Philpus (Linkola) 1117A

Kostiain

Erich (Kaipola) 1117A

Kuckoin

Bertill (Kammola) 1117B

Erich (Maarala) 1117A

Madtz (Maarala) 1117A

Peter (Maarala) 1117A

Kårhoin

Anders (Halttula) 1117B

LAlkuun

Lackoin

Lars (Pulkkila) 1116B

Lautin

Samuel (Leipämäki) 1117A

Leinoin

Johan (Sulkava) 1116B

Peter (Sulkava) 1116B

Lijtain

Anders (Ylisenauvila) 1117B

Luckoin

Hend. (Hasula) 1116B

Hendrich (Pappila) 1118A

Läppäin

Lars (Lohilahti) 1116B

MAlkuun

Manckoin

Påhl (Iitlahti) 1117A

Markoin

Niels (Halttula) 1117B

Mart:

Joh: (Pappila) 1118A

Michulain

Johan (Auvila) 1116B

Molander

And. (Sulkava) 1116B

And. (Pappila) 1118A

Mullis

Mårten (Eerikkälä) 1117A

Peter (Eerikkälä) 1117A

Måndin

Johan (Iitlahti) 1117B

Mäkeläin

Oloff (Kaitainen) 1117B

Mäkäläin

Oloff (Kammola) 1117A

Möhein

Anders (Iitlahti) 1117B

NAlkuun

Nachkahattu

Bertill (Halttula) 1118A

Michell (Halttula) 1118A

Nacka

Johan (Karjulanmäki) 1117B

Nulpoin

Lars (Koskutjärvi) 1117B

Påhl (Koskutjärvi) 1117B

PAlkuun

Pannoin

Bertill (Kaitainen) 1117A

Madtz (Kaitainen) 1117A

Pardain

Anders (Hyvärilä) 1117A

Brusius (Karjulanmäki) 1117A

Eskill (Partala) 1118A

Jacob (Karjulanmäki) 1117B

Lars (Karjulanmäki) 1117A

Olof (Tunnila) 1117B

Peter (Karjulanmäki) 1117B

Parkin

Johan (Halttula) 1117A

Peckain

Anders (Telataipale) 1117B

Lars (Telataipale) 1117B

Peter (Telataipale) 1117B

Permain

Anders (Niinimäki) 1117A

Olof (Niinimäki) 1117A

Pohjalain

Mårten (Iitlahti) 1117B

Peter (Iitlahti) 1117B

Päsoin

Staffan (Eerikkälä) 1118A

Pöllin

Jöran (Kaartila) 1117B

RAlkuun

Rackoin

Anna (Kaitainen) 1118A

Thomas (Kaitainen) 1118A

Radikain

Hendrich (Iitlahti) 1117B

Repoin

Madtz (Ryhälä) 1117A

Markus (Ryhälä) 1117A

Mårten (Ryhälä) 1117A

Peter Månson (Ryhälä) 1117A

Ryhäin

Johan (Halttula) 1118A

Råutin

Anders (Mäntynen) 1117B

Räsäin

Madtz (Sulkava) 1117B

SAlkuun

Safwol:n

Madtz (Telataipale) 1117B

Sinckoin

Johan (Lohilahti) 1117A

Thomas (Lohilahti) 1117A

Sipin

Cnut (Sipilä) 1117B

Hardtwijck (Sipilä) 1117B

TAlkuun

Tijain

(Pappila) 1118A

Tirroin

Oloff (Pulkkila) 1116B

Turfwain

Jacob (Tunnila) 1118A

Turkin

Gabriel (Ruottila) 1117A

UAlkuun

Uckoin

Anders (Partala) 1116B

Oloff (Partala) 1116B

VWAlkuun

Wachwain

Oloff (Hasula) 1116B

Walain

Cnut (Niinimäki) 1117A

Waroin

Niels (Eerikkälä) 1118A

Wenäläin

Johan (Kammola) 1117B

Madtz (Kammola) 1117B

Wihawain

Johan (Mäntynen) 1118A

Lars (Niinimäki) 1117A

Madtz (Mäntynen) 1117B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 202 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020