AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1690 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1690

Nimihakemisto


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And:s Ohlsson (Väätälänmäki) 1121mB

Anders (Kaipola) 1121nB

Bengdt Bengdtsson (Kaitainen) 1121nA

Bertill (Ruokoniemi) 1121mA

Brusius Månsson (Lohilahti) 1121mB

Cirstin (Kammola) 1121nA

Erich Erichsson (Iitlahti) 1121mB

Erich Erichsson (Sairalanmäki) 1121oA

Eskiell Johanss: (Eerikkälä) 1121mB

Gustaf (Iitlahti) 1121mB

Hans Andersson (Iitlahti) 1121mB

Hend: Larsson (Leipämäki) 1121nB

Hendrich Peersson (Kaartila) 1121nB

Jacob Knutsson (Tunnila) 1121oA

Johan (Hasula) 1121mA

Johan (Väätälänmäki) 1121mB

Johan (Kaartila) 1121nB

Johan Eliasson (Hintsala) 1121oA

Johan Lukass: (Lohilahti) 1121mB

Lars (Sulkava) 1121mA

Lars (Leipämäki) 1121nB

Lars (Tunnila) 1121oA

Lars Perss: (Pulkkila) 1121mB

Malin (Sulkava) 1121mA

Malin (Kaipola) 1121nB

Margeta (Sulkava) 1121mA

Maria (Pappila) 1121oA

Mattz (Kaitainen) 1121nA

Mattz Ersson (Sairalanmäki) 1121oA

Matz Erichsson (Eerikkälä) 1121mB

Matz Mattsson (Mäntynen) 1121nA

Michell (Ruottila) 1121mA

Peer (Sulkava) 1121mA

Peer (Lohilahti) 1121mB

Peer (Mäntynen) 1121nA

Peer Andsson (Kaipola) 1121nB

Samuell (Leipämäki) 1121nB

Samuell Sigfredss: (Seppälä) 1121nB

Thomas (Hintsala) 1121oA

Thomas Andersson (Ruottila) 1121mA

AAlkuun

Ahoin

Anders (Ruottila) 1121mA

Dawidh (Kammola) 1121nA

Jöran (Ruottila) 1121mA

Anckain

And:s (Lohilahti) 1121mB

Asikain

Påhl (Niinimäki) 1121nB

Aufwin

Mattz (Karjulanmäki) 1121mB

Samuell (Auvila) 1121mA

Staffan (Karjulanmäki) 1121mB

CAlkuun

Cammoin

Mårthen (Rahkolantaipale) 1121nA

Condiain

Erich (Tannila) 1121nA

Olof (Tannila) 1121nA

Peer (Tannila) 1121nA

Cuosmain

Johan (Kammola) 1121nA

EAlkuun

Erikain

Peer (Kaitainen) 1121nA

HAlkuun

Hallin

Hendrich (Mäntynen) 1121nB

Johan (Mäntynen) 1121nB

Halloin

Jochum (Mäntynen) 1121nB

Matz Mårth:ss: (Mäntynen) 1121nB

Mårthen (Mäntynen) 1121nB

Hamuin

Lars (Rahkolantaipale) 1121nA

Hanska

Erich (Telataipale) 1121nB

Hans (Ruokoniemi) 1121mA

Hend: (Ruokoniemi) 1121mA

Tönius (Ruokoniemi) 1121mA

Hatain

Anders (Rauhanniemi) 1121nA

Hend: (Karjulanmäki) 1121mB

Jacob (Rauhanniemi) 1121nA

Johan (Hasula) 1121mA

Johan (Rauhanniemi) 1121nA

Lars (Rauhanniemi) 1121nA

Mattz (Karjulanmäki) 1121mB

Mattz (Rauhanniemi) 1121nA

Peer (Rauhanniemi) 1121nA

Hatanen

Peer (Ruokoniemi) 1121mA

Heifwoin

Christer (Karjulanmäki) 1121mB

Heinoin

Anders (Kaipola) 1121nB

Hielpe

Bertill (Ruokoniemi) 1121mA

Erich (Ruokoniemi) 1121mA

Johan (Ruokoniemi) 1121mA

Hintzain

Ellias (Hintsala) 1121oA

Hendrich (Ylisenauvila) 1121nA

Lars (Ylisenauvila) 1121nA

Peer (Hasula) 1121mA

Peer (Hintsala) 1121oA

Simon (Ylisenauvila) 1121nA

Huöfwin

Hend: (Kaipola) 1121nB

Hyfwöin

Matz (Pappila) 1121oA

Häikulin

And:s Andersson (Heikkurila) 1121mB

Anders (Heikkurila) 1121mB

Peer (Heikkurila) 1121mB

Hällpi

Johan (Kaipola) 1121nB

Hälpi

Jöran (Kammola) 1121nA

Olof (Kammola) 1121nA

Hämäl:

Mårth: (Telataipale) 1121mB

Thomas (Telataipale) 1121mB

Härkäin

Påhl (Partala) 1121mB

Härkäläin

Johan (Mäntynen) 1121nA

IAlkuun

Ickoin

Johan (Sulkava) 1121mA

Ikeheinoin

Niels (Karjulanmäki) 1121mB

Immoin

Olof (Sipilä) 1121nB

Sigfred (Iitlahti) 1121mB

JAlkuun

Juckarain

Erich (Pulkkila) 1121mB

Jumpoin

Påhl Matzs: (Kaitainen) 1121nA

KAlkuun

Kainolain

Eskiell (Partala) 1121mB

Kammoin

Anders (Kyrsyä) 1121oA

Bertill (Mäntynen) 1121nB

Johan (Kyrsyä) 1121oA

Lars (Mäntynen) 1121nB

Kangain

Olof (Kammola) 1121nA

Kankoin

Johan (Leipämäki) 1121nB

Kardin

Anders (Ruokoniemi) 1121mA

Hend: (Sulkava) 1121mA

Johan (Kaartila) 1121nB

Jöran Michellsson (Kaartila) 1121nB

Måns (Kaartila) 1121nB

Olof (Kaartila) 1121nB

Petter (Sulkava) 1121mA

Karpain

Peer (Kaitainen) 1121mB

Kaukoin

Matz (Kaitainen) 1121nA

Kiempu

Hendrich (Partala) 1121mB

Kietäwäin

Bertill (Hasula) 1121mA

Kinain

Mattz (Hasula) 1121mA

Kiukain

Påhl (Mäntynen) 1121nB

Klåstarin

Christer (Tunnila) 1121nA

Kuckoin

Bertill (Kammola) 1121nA

Petter (Kammola) 1121nA

Philippus (Kammola) 1121nA

Kåndiain

And: (Sulkava) 1121mA

Anders (Sulkava) 1121mA

Peer (Sulkava) 1121mA

Kånstj

Lars (Mäntynen) 1121nB

Kårhoin

Jacob (Halttula) 1121nB

Niels (Linkola) 1121nB

Philip (Linkola) 1121nB

Kåstinen

Erich (Kaipola) 1121nB

Samuell (Kaipola) 1121nB

Käckoin

Matz (Partala) 1121mB

LAlkuun

Lakoin

Lars Peerss: (Rahkolantaipale) 1121nA

Peer (Rahkolantaipale) 1121nA

Lukoin

Hindrich (Hasula) 1121mA

Olof (Hasula) 1121mA

Låppoin

Johan (Lohilahti) 1121mB

Lars (Lohilahti) 1121mB

Läinoin

Hind: (Rauhanniemi) 1121nA

Johan (Rauhanniemi) 1121nA

Peer (Rauhanniemi) 1121nA

MAlkuun

Mackoin

Måns (Iitlahti) 1121nA

Martin

Lars (Mäntynen) 1121nB

Martini

Joh: (Pappila) 1121oA

Mickolain

Johan (Telataipale) 1121oA

Molland:

And: (Pappila) 1121oA

Månåin

Påhl (Iitlahti) 1121nA

Staffan (Iitlahti) 1121nA

Mähöin

(Lohilahti) 1121mB

Anders (Iitlahti) 1121nA

Mattz (Iitlahti) 1121nA

Olof (Iitlahti) 1121nA

Mäkäläin

Olof (Kammola) 1121nA

Peer (Kammola) 1121nA

NAlkuun

Nachkahattu

Michell (Halttula) 1121nB

Nulpoin

Johan (Koskutjärvi) 1121nB

Lars (Koskutjärvi) 1121nB

Påhl Påhlsson (Koskutjärvi) 1121nB

PAlkuun

Pardain

And:s (Hyvärilä) 1121nA

Anders (Karjulanmäki) 1121mB

Anders (Hyvärilä) 1121nA

Brusius (Karjulanmäki) 1121mB

Greels (Tunnila) 1121nA

Greels (Hyvärilä) 1121nA

Jacob (Karjulanmäki) 1121mB

Johan (Tunnila) 1121nA

Peer (Karjulanmäki) 1121mB

Påhl (Karjulanmäki) 1121mB

Parkinen

Greels (Halttula) 1121nB

Johan (Halttula) 1121nB

Olof (Halttula) 1121nB

Pernain

Anders (Niinimäki) 1121nB

Greels (Niinimäki) 1121nB

Pernoin

Arfwed (Väätälänmäki) 1121mB

Påhjalain

Lars (Iitlahti) 1121nA

Mårthen (Iitlahti) 1121nA

Päckain

Anders (Telataipale) 1121oA

Peer (Telataipale) 1121oA

Pöllin

Jöran (Kaartila) 1121nB

RAlkuun

Rachkoin

Lars (Eerikkälä) 1121mB

Rackoin

Greels (Eerikkälä) 1121mB

Ratikain

Hend: Hend:ss: (Hasula) 1121mA

Thomas (Hasula) 1121mA

Reppain

Måns (Ryhälä) 1121mB

Thomas (Ryhälä) 1121mB

Ryhoin

Johan (Halttula) 1121nB

Räpoin

Mårthen Månsson (Ruottila) 1121mA

Rösö

(Kaipola) 1121nB

SAlkuun

Safwolain

Mattz (Telataipale) 1121oA

Sallin

Johan (Mäntynen) 1121nA

Samol:

Hend: (Kaipola) 1121nB

Sappoin

Lars (Kaipola) 1121nB

Sigfred (Kaipola) 1121nB

Sinkain

Johan (Lohilahti) 1121mB

Thomas (Lohilahti) 1121mB

Sinkoin

Erich (Eerikkälä) 1121mB

Sipoin

Cnuth (Sipilä) 1121nB

Hardvick (Sipilä) 1121nB

Soikain

Hend: Greelss: (Eerikkälä) 1121mB

Säppäin

Anders (Seppälä) 1121nB

TAlkuun

Tijain

Thomas (Pappila) 1121oA

Tijtain

Anders (Ylisenauvila) 1121nA

Brusius (Ylisenauvila) 1121nA

Sigfred (Leipämäki) 1121nB

Tirroin

Olof (Pulkkila) 1121mB

Tuckain

Anders (Ruottila) 1121mA

Peer (Ruottila) 1121mA

Turuin

Jacob (Tunnila) 1121oA

Johan (Tunnila) 1121oA

UAlkuun

Uckoin

Jören (Partala) 1121mB

VWAlkuun

Wahanen

Olof (Kaipola) 1121nB

Wihawain

Johan (Kammola) 1121nA

Thomas (Mäntynen) 1121nA

Wäkäwäin

Johan (Kaipola) 1121nB

Wänäläin

Mattz (Kammola) 1121nA

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 220 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016