AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1699 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1699

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bertel Isralsson (Lohilahti) 3010

Giösta Erichsson (Iitlahti) 3009

Hindrich Peersson (Kaartila) 3009

Mattz (Pappila) 3011

AAlkuun

Ackoin

Anders (Lohilahti) 3010

Aenius

Mårt: (Pappila) 3011

Ahoin

Jöran (Ruottila) 3010

Aufwoin

Brusius (Ylisenauvila) 3011

Samuel (Auvila) 3009

BAlkuun

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 3011

EAlkuun

Enquist

(Sulkava) 3011

Erikoin

Peer (Kaitainen) 3009

HAlkuun

Hakkelin

Anders (Heikkurila) 3009

Hakulinein

Simon (Karjulanmäki) 3009

Halloin

Hindrich (Mäntynen) 3010

Haltuin

Anders (Halttula) 3009

Haltun

Oloff (Halttula) 3009

Hanska

Erich (Ruokoniemi) 3010

Hatain

Hindrich (Ruokoniemi) 3010

Johan (Rauhanniemi) 3010

Laars (Rauhanniemi) 3010

Hattain

Mattz (Pappila) 3011

Heetein

Johan (Pappila) 3011

Heldemoin

Niels (Eerikkälä) 3011

Help

Johan (Ruokoniemi) 3010

Hemel:

Mårten (Telataipale) 3011

Hintzain

Elias (Hintsala) 3009

Laars (Ruokoniemi) 3010

Simon (Ylisenauvila) 3011

Thomas (Ruokoniemi) 3010

Huckoin

Staffan (Kaitainen) 3009

Härckein

Påhl (Kammola) 3009

Höfwein

Thomas (Seppälä) 3011

IAlkuun

Imoin

Oloff (Sipilä) 3011

JAlkuun

Jumpin

Påhl (Maarala) 3010

KAlkuun

Kamoin

Christer (Karjulanmäki) 3009

Johan Johanss. (Kyrsyä) 3009

Mårten (Rahkolantaipale) 3010

Kangain

Eskell (Eerikkälä) 3011

Kankuin

Laars (Halttula) 3009

Kardein

Oloff (Kaartila) 3009

Kardin

Anders (Ruokoniemi) 3010

Jöran (Telataipale) 3011

Måns (Kaartila) 3009

Kardnin

Peer (Iitlahti) 3009

Kaukuin

Hindrich Larss (Leipämäki) 3010

Kempe

Anders (Niinimäki) 3010

Kondiain

Anders (Sulkava) 3011

Peer (Tannila) 3011

Kondianen

Lars (Sulkava) 3010

Korhoin

Jacob (Halttula) 3009

Niels Philipss. (Linkola) 3010

Kuckoin

Erich (Partala) 3011

Kyllein

Henrich (Tunnila) 3011

Kåstiain

Erich (Kaipola) 3009

Kåstij

Laars Andss. (Mäntynen) 3010

LAlkuun

Lackoin

Måns Mattz. (Karjulanmäki) 3009

Laitiain

Samuel (Leipämäki) 3010

Lauhockoin

Olof (Hasula) 3009

Lehninen

Peer (Rauhanniemi) 3010

Leppoin

Lars (Lohilahti) 3010

Lööberg

Daniel (Kaipola) 3009

MAlkuun

Messiein

Peer (Hasula) 3009

Molander

And: (Pappila) 3011

Anders (Sulkava) 3010

Månoin

Påhl (Iitlahti) 3009

Mäckelain

Oloff (Kammola) 3009

Mähoin

Oloff (Niinimäki) 3010

PAlkuun

Pardain

Grelss (Tunnila) 3011

Pardoin

Brusius (Karjulanmäki) 3010

Peckoin

Peer (Telataipale) 3011

Pernain

Oloff Mattz. (Sulkava) 3011

Pistohlkors

(Partala) 3011

Pojelain

Mårten (Iitlahti) 3009

Pölloin

Jöran (Kaartila) 3009

RAlkuun

Reppoin

Anders (Väätälänmäki) 3011

Rojanius

(Pappila) 3011

Rottin

Laars Thomass. (Ruottila) 3010

Ruuth

Erich (Pappila) 3011

Räppoin

Thomas (Ryhälä) 3010

SAlkuun

Sapoin

Hardwik (Sipilä) 3011

Sinkoin

Johan (Lohilahti) 3010

Suomel:

Hindrich (Eerikkälä) 3011

Såppoin

Lars Larss. (Kaipola) 3009

TAlkuun

Tanja

Samuel (Hyvärilä) 3009

Tijtain

Anders (Kaipola) 3009

Titta

Sigfred (Ruokoniemi) 3010

Tuchkain

Johan (Ruottila) 3010

Turriain

Oloff (Pulkkila) 3010

Turuin

Johan (Tunnila) 3011

VWAlkuun

Wahwain

Johan (Mäntynen) 3010

Wiehwain

Peer (Kammola) 3009

Wästrain

Mattz (Mäntynen) 3010

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 93 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020