AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1712 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1712

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW  Ä 
 -  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW  Ä

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Karjulanmäki) 2259

Abraham (Rauhanniemi) 2261

Anders Peersson (Kaipola) 2258

Anna (Sulkava) 2262

Bertell Johanss:n (Ylisenauvila) 2263

Gertrudh (Tannila) 2262

Gustaf Erichssonn (Iitlahti) 2258

Hindrich (Kammola) 2258

Jöran Johanss:n (Ruokoniemi) 2261

Mattz Mattssonn (Karjulanmäki) 2259

Mosses (Kaipola) 2258

Rassmus (Pulkkila) 2261

Simon Thomasson (Telataipale) 2263

AAlkuun

Ackain

Anders (Lohilahti) 2259

Ahoin

Hindrich (Kammola) 2259

Hindrich Jöranss:n (Kammola) 2259

Johan (Eerikkälä) 2257

Allenius

Mårt:n (Pappila) 2264

Antoin

Mattz (Partala) 2261

Auf:n

Samuell (Ylisenauvila) 2263

Aufwin

Anders (Karjulanmäki) 2259

Johan (Auvila) 2257

Petter (Auvila) 2257

BAlkuun

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2263

Olof (Tunnila) 2263

EAlkuun

Erick:n

Erich Mattss:n (Kaitainen) 2258

Erickain

Niells (Kaitainen) 2258

HAlkuun

Haatain

Petter (Ruokoniemi) 2261

Hackulin

Anders (Heikkurila) 2257

Anna (Karjulanmäki) 2259

Erich (Heikkurila) 2257

Påhl (Karjulanmäki) 2259

Simon (Karjulanmäki) 2259

Halloin

Hindrich (Mäntynen) 2260

Lars (Kammola) 2259

Halltuin

Hindrich (Halttula) 2257

Johan (Eerikkälä) 2257

Olof (Halttula) 2257

Hanna

Bertell Issraellss:n (Lohilahti) 2260

Hanskj

Anders (Ruokoniemi) 2261

Hardukain

Michell (Ruokoniemi) 2261

Hatain

Hindrich (Rauhanniemi) 2261

Johan (Rauhanniemi) 2261

Mattz (Pappila) 2264

Helldemoin

Michell (Eerikkälä) 2257

Hindtzain

Ellias (Lohilahti) 2260

Hindrich (Hintsala) 2257

Hindrich (Ylisenauvila) 2263

Hindrich Lahrss:n (Ruokoniemi) 2261

Petter (Sipilä) 2262

Huckain

Staffan (Halttula) 2257

Hullkoin

Hindrich (Eerikkälä) 2257

Håttacka

Jöran (Ruokoniemi) 2261

Hällpi

Sigfredh (Ruokoniemi) 2261

Hämmäl:n

Mårten (Telataipale) 2263

Thomas (Telataipale) 2263

Hämäl:n

Mattz (Ylisenauvila) 2263

Hämälein

Michell (Telataipale) 2263

Härckein

Christer (Partala) 2261

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2260

Påhl (Maarala) 2260

Jäskel:n

Michell (Lohilahti) 2260

KAlkuun

Kammoin

Bertell (Kammola) 2258

Johan (Kyrsyä) 2259

Lahrs (Kyrsyä) 2259

Mårten (Kyrsyä) 2259

Kanck:

Hindrich Lahrsson (Leipämäki) 2260

Johan (Leipämäki) 2260

Lahrs (Leipämäki) 2260

Kangains

Eskell (Niinimäki) 2261

Kardin

(Sipilä) 2262

Michell (Kaartila) 2258

Kiskin

Johan (Mäntynen) 2261

Kiukas

Staffan (Mäntynen) 2261

Kåndia

Johan (Tannila) 2262

Mårt:n (Pappila) 2264

Kåndiain

Anders (Sulkava) 2262

Lars (Pappila) 2264

Mårt:n (Pappila) 2264

Kåndin

Petter (Sulkava) 2262

Kånsti

Lars (Mäntynen) 2260

Kårhoin

Anders (Halttula) 2257

Hindrich (Linkola) 2260

Jacob (Halttula) 2257

Philip (Kaipola) 2258

Philip (Linkola) 2260

Kåstiain

Erich (Kaipola) 2258

Hindrich (Kaipola) 2258

Samuell (Kaipola) 2258

Kärfwin

Jöran (Lohilahti) 2260

LAlkuun

Laakoin

Petter (Rahkolantaipale) 2262

Laitin

Mårten (Iitlahti) 2258

Lautiain

Johan (Niinimäki) 2261

Påhl (Leipämäki) 2260

Samuell (Leipämäki) 2260

Leinoin

Petter (Kaipola) 2258

Löberg

Johan (Kaipola) 2258

Löppein

(Telataipale) 2263

Bertell (Lohilahti) 2259

Hindrich (Lohilahti) 2259

Lahrs (Lohilahti) 2259

Mattz (Lohilahti) 2259

MAlkuun

Meinander

Olof (Tannila) 2262

Mickoin

Måns (Sulkava) 2262

Molander

Andreas (Pappila) 2264

Monoin

Anders (Iitlahti) 2257

Johan Staffanss:n (Iitlahti) 2257

Petter (Iitlahti) 2257

Mäckel:n

Påhl (Kammola) 2258

NAlkuun

Nijpa

Thomas (Hintsala) 2257

Nåussiain

Anders (Mäntynen) 2260

PAlkuun

Parckin

Johan (Halttula) 2257

Parckoin

Lahrs (Tunnila) 2263

Niels (Tunnila) 2263

Pardain

Anders (Karjulanmäki) 2259

Brussius (Karjulanmäki) 2259

Johan (Tunnila) 2263

Thomas (Karjulanmäki) 2259

Piedickein

Lars (Telataipale) 2263

Pistohlkårss

(Partala) 2261

Pochal:n

Peer Mattss:n (Iitlahti) 2258

RAlkuun

Reppoin

Johan (Väätälänmäki) 2263

Routin

Anders (Ruottila) 2262

Johan (Ruottila) 2262

Lahrs (Ruottila) 2262

Ryhein

Johan Peerss:n (Halttula) 2257

Räpoin

Anders Mattss:n (Ryhälä) 2262

Anders Peerss:n (Ryhälä) 2262

SAlkuun

Sallin

Olof (Mäntynen) 2260

Sinkoin

Brussius (Lohilahti) 2259

Lahrs (Lohilahti) 2259

Sippin

Anders (Sipilä) 2262

Olof (Sipilä) 2262

Sippoin

Adam (Pappila) 2264

Soikain

Erich (Sulkava) 2262

Strengbergh

Pett:r (Rauhanniemi) 2261

Såikain

Grells (Leipämäki) 2260

Säppein

Lars Larss:n (Kaipola) 2258

Säppäin

Anders (Seppälä) 2262

Sigfredh (Seppälä) 2262

TAlkuun

Tanninen

Johan (Pappila) 2264

Taskin

Jöran (Rahkolantaipale) 2262

Tijain

Anders (Iitlahti) 2258

Johan (Iitlahti) 2258

Tijtain

Anders (Kaipola) 2258

Turuin

Hindrich (Tunnila) 2263

Johan (Tunnila) 2263

Tärfwoin

Petter (Ruokoniemi) 2261

VWAlkuun

Wassara

Anders (Pulkkila) 2261

Johan (Pulkkila) 2261

Wijhawain

Petter (Kammola) 2258

Wäijalain

Hindrich (Hyvärilä) 2257

Peer (Hyvärilä) 2257

Wästerin

Mattz (Mäntynen) 2260

Påhl Peerssonn (Mäntynen) 2260

Sigfredh (Mäntynen) 2261

ÄAlkuun

Ämmänen

Sigfredh (Iitlahti) 2257

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 157 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016