AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1724 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1724

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattss:n (Karjulanmäki) 3319

Abraham Påhlsson (Iitlahti) 3317

Anders (Karjulanmäki) 3319

Anna (Mäntynen) 3320

Brita (Iitlahti) 3317

Catharina (Iitlahti) 3317

Christina (Iitlahti) 3317

Giertrud (Kaartila) 3318

Hans (Ryhälä) 3322

Helena (Partala) 3321

Hellga (Leipämäki) 3320

Hindrich (Rauhanniemi) 3321

Johan Anderssonn (Iitlahti) 3317

Lahrs (Seppälä) 3323

Maija (Iitlahti) 3317

Maria (Kaipola) 3318

Maria (Partala) 3321

Olof Ohlssonn (Sulkava) 3322

Olof Peerssonn (Pappila) 3325

Peer Lahrssonn (Pappila) 3325

Petter (Iitlahti) 3317

Sijssa (Ruokoniemi) 3321

Sophia (Pappila) 3325

AAlkuun

Ahoin

Hindrich (Kammola) 3318

Johan (Kammola) 3319

Assickain

Hindrich (Eerikkälä) 3316

Lars (Eerikkälä) 3316

Aufwin

Anders (Kaartila) 3318

Axell (Ylisenauvila) 3324

Johan (Telataipale) 3323

Petter (Auvila) 3316

Samuell (Ylisenauvila) 3324

BAlkuun

Beckborg

Petter (Ruokoniemi) 3321

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 3323

Olof (Tunnila) 3323

Bergman

Giert (Sulkava) 3322

Biörn

Beniam (Mäntynen) 3320

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 3317

HAlkuun

Hackul:

Simon (Karjulanmäki) 3319

Halltuin

Olof (Rahkolantaipale) 3322

Hanna

Bertell (Lohilahti) 3319

Hanskj

Anders (Hintsala) 3317

Anders (Ruokoniemi) 3321

Hatain

Anders (Karjulanmäki) 3319

Johan (Rauhanniemi) 3321

Johan (Pappila) 3324

Mattz (Pappila) 3324

Hindtzain

Hindrich (Hintsala) 3317

Hindrich (Ruokoniemi) 3321

Hindrich (Ylisenauvila) 3324

Johan (Kaartila) 3318

Karin (Hintsala) 3317

Peer (Kaartila) 3318

Hirfw:n

Anna (Ruokoniemi) 3321

Hållopain

Mattz (Kaipola) 3318

Hälldemoin

Olof (Leipämäki) 3320

Hämäl:n

Byrgell (Telataipale) 3323

Mattz (Kammola) 3319

Mattz (Telataipale) 3323

Michell (Sipilä) 3323

Mårten (Telataipale) 3323

Hämälein

Dafwid (Ylisenauvila) 3324

Johan (Ruokoniemi) 3322

Jöran (Sipilä) 3323

Nills (Ylisenauvila) 3324

Härckein

Hindrich (Partala) 3321

IAlkuun

Ickaheimoin

Erich (Ryhälä) 3322

Immoin

Bertell (Sulkava) 3323

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 3320

KAlkuun

Kaijander

(Iitlahti) 3317

Kaipoin

Johan (Kaipola) 3318

Kammoin

(Koskutjärvi) 3319

Hindrich (Karjulanmäki) 3319

Johan (Hyvärilä) 3317

Lahrs (Kyrsyä) 3319

Lars (Mäntynen) 3320

Mårten (Kyrsyä) 3319

Mårten (Rahkolantaipale) 3322

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 3320

Lars (Leipämäki) 3320

Mattz (Leipämäki) 3320

Kardin

Olof (Leipämäki) 3320

Karfwin

Anders (Rauhanniemi) 3321

Jöran (Lohilahti) 3319

Kerfwin

Ifwar (Kaartila) 3318

Kietewein

And:s (Kaipola) 3318

Mårten (Ruokoniemi) 3321

Killpelein

Erich (Halttula) 3316

Kinoin

Sigfred (Niinimäki) 3321

Kiskin

Erich (Mäntynen) 3320

Koulemoin

Anders (Sulkava) 3322

Kåndia

Mårten (Pappila) 3324

Kånsti

Lars (Mäntynen) 3320

Olof (Mäntynen) 3320

Kånstj

Anders (Tannila) 3323

Kårhoin

Hindrich (Linkola) 3319

Jacob (Halttula) 3316

Nills (Linkola) 3319

Philip (Kaipola) 3318

Philip (Linkola) 3319

Kåstiain

Erich (Kaipola) 3318

Kämpin

Anders (Partala) 3321

LAlkuun

Laakoin

Anders (Sulkava) 3322

Lahrs (Sulkava) 3322

Peer (Sulkava) 3322

Petter (Rahkolantaipale) 3322

Laijunen

Johan (Auvila) 3316

Laukoin

Anna (Ruokoniemi) 3321

Lautiain

Johan (Niinimäki) 3321

Mattz (Mäntynen) 3320

Påhl (Leipämäki) 3320

Leinoin

Petter (Iitlahti) 3317

Petter (Pappila) 3324

Loppoin

Hindrich (Ruokoniemi) 3321

Luukoin

Lars (Kaipola) 3318

MAlkuun

Matticka

Agneta (Ruokoniemi) 3322

Swen (Ruokoniemi) 3322

Meinander

Oloff (Iitlahti) 3317

Mickoin

Anders (Sulkava) 3322

Erich (Sulkava) 3322

Mieloin

Anders (Mäntynen) 3320

Mårten (Mäntynen) 3320

Mietin

Carin (Heikkurila) 3317

Thomas Erss:n (Heikkurila) 3317

Thomas Thomass:n (Heikkurila) 3317

Molander

Aron (Pappila) 3324

Claes (Pappila) 3324

Ema'rentia (Pappila) 3325

Maija (Pappila) 3325

Månoin

Anders (Hasula) 3316

Johan (Hasula) 3316

Peer (Hasula) 3316

Mäckel:n

Grells (Leipämäki) 3320

Olof (Kammola) 3318

Påhl Ohlss:n (Kammola) 3318

NAlkuun

Naukarin

Johan (Lohilahti) 3319

Nijpa

Thomas (Auvila) 3316

Niskain

Dafwid (Mäntynen) 3320

Noussiain

Anders (Kaartila) 3317

Nykop

(Eerikkälä) 3316

PAlkuun

Parckin

Johan (Halttula) 3316

Parckoin

Lars (Väätälänmäki) 3324

Niells (Väätälänmäki) 3324

Nills Nillsson (Tunnila) 3323

Pardain

Brussius (Karjulanmäki) 3319

Mårten (Karjulanmäki) 3319

Olof (Karjulanmäki) 3319

Paunoin

Beniam (Ruokoniemi) 3322

Pernoin

Anders (Auvila) 3316

Olof (Niinimäki) 3321

Piedickein

Lars (Telataipale) 3323

Pistohlkårs

Abraham (Partala) 3321

Jöran (Eerikkälä) 3316

Pullckin

Peer (Kaipola) 3318

Pumalain

Johan (Tunnila) 3323

Margetta (Tunnila) 3323

Olof (Tunnila) 3323

Påchial:

Marten (Iitlahti) 3317

Pöllein

Grells (Tunnila) 3324

Johan (Tunnila) 3324

Mattz (Sipilä) 3323

Petter (Sipilä) 3323

RAlkuun

Ramoin

Sigfred (Iitlahti) 3317

Rautiain

Carll (Kyrsyä) 3319

Repoin

Mattz (Väätälänmäki) 3324

Petter Johansson (Väätälänmäki) 3324

Routin

Anders (Ruottila) 3322

Lars (Ruottila) 3322

Ryhein

Brussius (Halttula) 3316

Johan (Halttula) 3316

Räijoin

Mattz (Partala) 3321

Rännare

Anders (Hasula) 3316

Räpoin

Anders Mattss:n (Ryhälä) 3322

Thomas (Sairalanmäki) 3323

SAlkuun

Saikoin

Hindrich (Kaitainen) 3318

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 3322

Sippin

Anders (Sipilä) 3323

Olof (Sipilä) 3323

Soppein

Lars Larsson (Kaipola) 3318

Strellman

(Auvila) 3316

Såikain

Erich (Pappila) 3324

Säppein

Anders (Seppälä) 3323

Samuell (Seppälä) 3323

Sigfred (Seppälä) 3323

TAlkuun

Taskin

Jöran (Rahkolantaipale) 3322

Terfwoin

Johan (Kaartila) 3318

Johan (Ruokoniemi) 3322

Olof (Hasula) 3316

Petter (Ruokoniemi) 3322

Tijain

Johan (Kaipola) 3318

Tuchkain

Peer (Ruottila) 3322

Turuin

Hindrich (Auvila) 3316

Hindrich (Mäntynen) 3320

Jacob (Mäntynen) 3320

VWAlkuun

Walldoin

Lars (Lohilahti) 3319

Margetta (Lohilahti) 3319

Påhl (Lohilahti) 3319

Wassara

Anders (Pulkkila) 3321

Johan (Pulkkila) 3321

Wetel:

Swen (Kaitainen) 3318

Wijckberg

Gustaff (Kaipola) 3318

Wijhawain

Anders (Kammola) 3319

Jacob (Kammola) 3319

Petter (Kammola) 3319

Wirolain

Anders (Iitlahti) 3317

Wäijal:n

Petter (Mäntynen) 3320

Wästerin

Johan (Mäntynen) 3320

Petter Mattss:n (Mäntynen) 3320

Påhl (Kaitainen) 3318

Wätein

Olof Johansson (Väätälänmäki) 3324

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 210 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016