AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1727 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1727

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattss:n (Karjulanmäki) 2010A

Carin (Heikkurila) 2009A

Christina (Iitlahti) 2009B

Erich (Heikkurila) 2009A

Harald Haraldssonn (Tannila) 2011B

Helena (Iitlahti) 2009B

Kirstin (Kaipola) 2009B

Olof Ohlssonn (Pappila) 2012A

Olof Peerssonn (Pappila) 2012A

Peer Lahrssonn (Pappila) 2012A

Sophia (Pappila) 2012A

Thomas Erssonn (Heikkurila) 2009A

AAlkuun

Achoin

Dafwid (Kammola) 2010A

Hindrich (Kammola) 2010A

Johan (Kammola) 2010A

Assickain

Hindrich (Kaitainen) 2010A

Lahrs (Kaitainen) 2010A

Aufwin

Anders (Kaartila) 2009B

Johan (Telataipale) 2011B

Jonas (Hyvärilä) 2009A

Petter (Auvila) 2009A

Samuell (Ylisenauvila) 2011B

Aufwitar

Anna (Partala) 2010B

BAlkuun

Beckborgh

Petter (Ruokoniemi) 2011A

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2011B

Olof (Tunnila) 2011B

Biörn

Beniam (Mäntynen) 2010B

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2009A

EAlkuun

Erickain

Adam (Kaitainen) 2010A

HAlkuun

Haikara

Hindrich (Rauhanniemi) 2011A

Hallotar

Anna (Partala) 2010B

Hanski

Luukas (Telataipale) 2011B

Hanskj

Anders (Hintsala) 2009A

Hatain

Anders (Karjulanmäki) 2010A

Hindrich (Karjulanmäki) 2010A

Johan (Rauhanniemi) 2011A

Johan (Pappila) 2012A

Hindtzain

Carin (Hintsala) 2009A

Hindrich (Hintsala) 2009A

Peer (Kaartila) 2009B

Peer Peersson (Kaartila) 2009B

Hintzain

Hindrich (Ylisenauvila) 2011B

Huckain

Påhl (Kaitainen) 2010A

Hållapain

Mattz (Kaipola) 2009B

Hämmäl:

Jöran (Sipilä) 2011B

Hämmäl:n

Dafwid (Lohilahti) 2010A

Mattz (Kammola) 2010A

Michell (Sipilä) 2011B

Nills (Lohilahti) 2010A

Hämmälein

Byrgell (Telataipale) 2011B

Carll (Ylisenauvila) 2011B

Johan (Ruokoniemi) 2011A

Mattz (Telataipale) 2011B

Mårten (Telataipale) 2011B

Härckein

Abraham (Iitlahti) 2009B

Hindrich (Partala) 2010B

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2010B

KAlkuun

Kaijander

(Iitlahti) 2009B

Kaipoin

Johan (Kaipola) 2010A

Kammoin

Hindrich (Karjulanmäki) 2010A

Johan (Iitlahti) 2009B

Johan Johansson (Kyrsyä) 2010A

Lahrs (Mäntynen) 2010B

Mårten (Kyrsyä) 2010A

Kammoni

(Koskutjärvi) 2010A

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 2010B

Lahrs (Leipämäki) 2010B

Mattz (Leipämäki) 2010B

Kardin

Adam (Hintsala) 2009A

Nills (Sulkava) 2011A

Olof (Niinimäki) 2010B

Karfwin

(Hintsala) 2009A

Killpelein

Erich (Halttula) 2009A

Kiskin

Johan (Leipämäki) 2010B

Kuttwoin

Jöran (Halttula) 2009A

Kåndia

Mårt: (Pappila) 2012A

Mårten (Pappila) 2012A

Kånsti

Lahrs (Mäntynen) 2010B

Olof (Mäntynen) 2010B

Kårhoin

Hindrich (Iitlahti) 2009B

Jacob (Halttula) 2009A

Nills (Linkola) 2010B

Philip (Kaipola) 2010A

Philip (Linkola) 2010B

Kåstiain

Erich Erss:n (Kaipola) 2009B

Mårten (Tannila) 2011B

Kåtilain

Erich (Sairalanmäki) 2011B

Kämpin

Anders (Eerikkälä) 2009A

Kärfwin

Anders (Rauhanniemi) 2011A

LAlkuun

Laakoin

Anders (Sulkava) 2011A

Hindrich (Sulkava) 2011A

Lahrs (Kaipola) 2009B

Lahrs (Rahkolantaipale) 2011A

Lahrs (Sulkava) 2011A

Peer (Sulkava) 2011A

Petter (Rahkolantaipale) 2011A

Lautiain

Johan (Leipämäki) 2010B

Leinoin

Petter (Pappila) 2012A

Lind

Hindrich (Kaipola) 2009B

Luukoin

Anders (Mäntynen) 2010B

Lächwoin

Mattz (Eerikkälä) 2009A

Måns (Lohilahti) 2010A

MAlkuun

Massalin

Helena Christina (Iitlahti) 2009B

Hind (Iitlahti) 2009B

Mattickas

Agneta (Ruokoniemi) 2011A

Swän (Ruokoniemi) 2011A

Meinander

Oloff (Partala) 2010B

Mickoin

Anders (Sulkava) 2011A

Erich (Sulkava) 2011A

Mieloin

Anders (Mäntynen) 2010B

Mårten (Mäntynen) 2010B

Mietin

Thomas Thomasson (Heikkurila) 2009A

Molander

Aron (Rauhanniemi) 2011A

Aron (Pappila) 2012A

Claudius (Pappila) 2012A

Emerentia (Pappila) 2012A

Maija (Pappila) 2012A

Månoin

Anders (Hasula) 2009A

Peer (Hasula) 2009A

Mäckel:n

Grells (Leipämäki) 2010B

Olof (Kammola) 2010A

Påhl Ohlsson (Kammola) 2010A

NAlkuun

Naukarin

Johan (Lohilahti) 2010B

Nijxa

Thomas (Auvila) 2009A

Niskain

Dafwid (Mäntynen) 2010B

Noussiain

Anders Anderssonn (Kaartila) 2009B

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 2009A

Johan (Halttula) 2009A

Johan (Niinimäki) 2010B

Nills Nillss:n (Tunnila) 2011B

Parckoin

Lahrs (Väätälänmäki) 2011B

Nills (Väätälänmäki) 2011B

Pardain

Brussius (Karjulanmäki) 2010A

Mårten (Karjulanmäki) 2010A

Olof (Karjulanmäki) 2010A

Paunoin

Beniam (Ruokoniemi) 2011A

Pernain

Olof (Niinimäki) 2010B

Piedickein

Mattz (Telataipale) 2011B

Petter (Telataipale) 2011B

Pistohlkårs

(Eerikkälä) 2009A

Reinholdt (Iitlahti) 2009B

Pullkin

Petter (Ruokoniemi) 2011A

Pumalain

Johan (Tunnila) 2011B

Margareta (Tunnila) 2011B

Olof (Tunnila) 2011B

Pyllck:n

Amgareta (Iitlahti) 2009B

Påchialain

Lahrs (Kaipola) 2009B

Petter (Iitlahti) 2009B

Pöllein

Grells (Tunnila) 2011B

Mattz (Sipilä) 2011B

RAlkuun

Routin

Anders (Ruottila) 2011A

Lahrs (Ruottila) 2011A

Petter (Ruottila) 2011A

Påhl (Ruottila) 2011A

Ryhein

Johan (Halttula) 2009A

Räijoin

Mattz (Partala) 2010B

Räpoin

Anders Mattssonn (Ryhälä) 2011A

Mattz Andersson (Hasula) 2009A

Petter (Väätälänmäki) 2011B

SAlkuun

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2011A

Sippin

Anders (Sipilä) 2011B

Olof (Sipilä) 2011B

Strellman

(Auvila) 2009A

Såikain

Erich (Pappila) 2012A

Såikoin

Hindrich Hinderss:n (Rauhanniemi) 2011A

Säppein

Anders (Kaipola) 2009B

Samuell (Seppälä) 2011B

Sigfredh (Seppälä) 2011B

Säppä

Johan (Kaipola) 2010A

TAlkuun

Taskin

Jöran (Rahkolantaipale) 2011A

Tijain

Johan (Kaipola) 2009B

Tuchkoin

Petter (Ruottila) 2011A

Turuin

Anders (Partala) 2010B

Hindrich (Eerikkälä) 2009A

Hindrich (Mäntynen) 2010B

Jacob (Mäntynen) 2010B

Tärfwoin

Johan (Kaartila) 2009B

Johan (Ruokoniemi) 2011A

Mattz (Kaartila) 2009B

Olof (Ruokoniemi) 2011A

VWAlkuun

Walldoin

Lahrs (Auvila) 2009A

Lahrs (Lohilahti) 2010A

Margareta (Lohilahti) 2010A

Påhl (Lohilahti) 2010A

Wassara

Anders (Pulkkila) 2010B

Johan (Pulkkila) 2010B

Wijckbergh

Gustaff (Kaipola) 2010A

Wijhawain

Anders (Kammola) 2010A

Jacob (Kammola) 2010A

Petter (Kaipola) 2009B

Petter (Kammola) 2010A

Wirolain

Anders (Iitlahti) 2009B

Witticka

Anders (Karjulanmäki) 2010A

Wäijol:n

Thomas Peerss:n (Mäntynen) 2010B

Wästerin

Johan (Mäntynen) 2010B

Peer Mattss: (Mäntynen) 2010B

Påhl (Kaitainen) 2010A

Wätein

Olof Johanss:n (Väätälänmäki) 2011B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 198 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016