AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat → Kylähakemisto sukunimittäin

Sulkavan henkikirjojen kylähakemisto sukunimittäin

Nykyaikaiset sukunimet: vanhin esiintyminen

Huomaa: läheskään kaikkia vuosia ei ole syötetty. Kaikille alkuperäisille sukunimille ei ole päätelty nykyaikaista vastinetta (silloin nimi voi puuttua tästä luettelosta)


A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä 
 A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä

AAlkuun

Ahonen

Eerikkälä 1711

Kammola 1690

Karjulanmäki 1711

Ruottila 1654

Ahvonen

Kammola 1704

Karjulanmäki 1709

Akkanen

Lohilahti 1699

Alenius

Pappila 1700

Allenius

Pappila 1699

Aniainen

Sulkava 1697

Anttonen

Partala 1712

Asikainen

Eerikkälä 1722

Kaitainen 1725

Niinimäki 1675

Partala 1678

Ruokoniemi 1697

Autio

Iitlahti 1644

Leipämäki 1644

Sulkava 1644

Auvinen

Auvila 1644

Hasula 1662

Hintsala 1662

Hyvärilä 1727

Iitlahti 1726

Kaartila 1722

Kaipola 1669

Kammola 1688

Karjulanmäki 1644

Lohilahti 1644

Pappila 1723

Partala 1727

Ruottila 1666

Ryhälä 1644

Sipilä 1665

Telataipale 1657

Tunnila 1694

Ylisenauvila 1644

BAlkuun

Beckborg

Ruokoniemi 1722

Bergman

Sulkava 1725

Böisman

Hyvärilä 1722

EAlkuun

Eerikäinen

Eerikkälä 1648

Kaitainen 1690

Leipämäki 1650

Mäntynen 1649

Partala 1647

Ruottila 1654

FAlkuun

Fors

Tunnila 1704

HAlkuun

Haatainen

Hasula 1690

Iitlahti 1688

Kaartila 1676

Kaipola 1707

Kammola 1688

Karjulanmäki 1690

Leipämäki 1644

Pappila 1693

Rauhanniemi 1644

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1644

Sulkava 1644

Haatanen

Hintsala 1723

Haikara

Rauhanniemi 1726

Haikonen

Kaitainen 1665

Sipilä 1662

Hakulinen

Eerikkälä 1682

Halttula 1645

Heikkurila 1690

Kaipola 1656

Karjulanmäki 1652

Leipämäki 1650

Lohilahti 1669

Partala 1659

Tunnila 1673

Väätälänmäki 1688

Halinen

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Pappila 1678

Tannila 1676

Halonen

Halttula 1688

Iitlahti 1680

Kaipola 1710

Kammola 1702

Leipämäki 1644

Mäntynen 1644

Partala 1727

Ruokoniemi 1688

Telataipale 1655

Halttunen

Eerikkälä 1654

Halttula 1644

Kaipola 1710

Rahkolantaipale 1724

Tunnila 1658

Hamunen

Heikkurila 1654

Linkola 1665

Rahkolantaipale 1690

Ryhälä 1657

Sulkava 1662

Tannila 1659

Väätälänmäki 1655

Hannukainen

Niinimäki 1662

Hanska

Iitlahti 1688

Ruokoniemi 1654

Telataipale 1690

Hanski

Hintsala 1723

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1648

Telataipale 1673

Harmainen

Partala 1656

Hartikainen

Kaitainen 1675

Kammola 1651

Ruokoniemi 1712

Hasunen

Eerikkälä 1665

Hasula 1651

Kaartila 1680

Leipämäki 1650

Pappila 1651

Ruottila 1662

Sulkava 1644

Väätälänmäki 1693

Hatsonen

Sulkava 1644

Heikkurinen

Heikkurila 1651

Kaartila 1654

Kammola 1660

Karjulanmäki 1644

Partala 1647

Ruottila 1650

Sipilä 1662

Sulkava 1644

Väätälänmäki 1655

Heikurinen

Heikkurila 1682

Heinonen

Kaipola 1690

Leipämäki 1644

Partala 1688

Helpi

Auvila 1677

Kaipola 1690

Kammola 1690

Pappila 1669

Rahkolantaipale 1688

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1648

Ylisenauvila 1673

Heltimoinen

Eerikkälä 1644

Halttula 1726

Leipämäki 1724

Hietanen

Sulkava 1682

Himanen

Lohilahti 1704

Hintsanen

Auvila 1659

Hasula 1690

Hintsala 1644

Kaartila 1722

Kaitainen 1679

Kammola 1663

Lohilahti 1712

Maarala 1688

Pappila 1679

Rauhanniemi 1725

Ruokoniemi 1694

Sipilä 1680

Sulkava 1675

Telataipale 1657

Ylisenauvila 1644

Hirvonen

Auvila 1725

Eerikkälä 1680

Kaipola 1682

Ruokoniemi 1724

Holopainen

Kaipola 1723

Lohilahti 1644

Ruottila 1688

Telataipale 1651

Hotakainen

Hintsala 1697

Ruokoniemi 1676

Hotakka

Karjulanmäki 1644

Lohilahti 1677

Ruokoniemi 1665

Sulkava 1658

Hujanen

Kaipola 1662

Pappila 1708

Hukkanen

Halttula 1700

Kaitainen 1699

Hulkkonen

Eerikkälä 1710

Hyvärinen

Halttula 1644

Hyvärilä 1644

Iitlahti 1669

Kaipola 1662

Kammola 1651

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1647

Mäntynen 1662

Partala 1651

Ruottila 1649

Sulkava 1645

Hyvönen

Heikkurila 1662

Hyvärilä 1675

Kaipola 1659

Kammola 1657

Leipämäki 1704

Pappila 1690

Partala 1659

Seppälä 1693

Häivä

Karjulanmäki 1644

Pappila 1673

Partala 1659

Ruottila 1650

Väätälänmäki 1688

Hämäläinen

Iitlahti 1693

Kaartila 1663

Kammola 1724

Karjulanmäki 1644

Lohilahti 1667

Pappila 1722

Rauhanniemi 1652

Ruokoniemi 1722

Ruottila 1688

Sipilä 1665

Telataipale 1690

Ylisenauvila 1711

Härkä

Sulkava 1679

Härkönen

Eerikkälä 1647

Iitlahti 1676

Kammola 1699

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Partala 1660

Ruokoniemi 1652

Sulkava 1673

Tannila 1654

Telataipale 1654

Hölker

Auvila 1647

Hintsala 1663

Kaipola 1680

Partala 1678

Tannila 1677

Telataipale 1657

IAlkuun

Ikonen

Karjulanmäki 1693

Pappila 1682

Rauhanniemi 1680

Ruokoniemi 1688

Sulkava 1690

Ikäheimonen

Karjulanmäki 1676

Ryhälä 1697

Ilvonen

Partala 1709

Immonen

Hintsala 1697

Iitlahti 1690

Kaipola 1668

Pappila 1678

Ruokoniemi 1688

Sipilä 1659

Sulkava 1700

Tunnila 1708

Inkeroinen

Sipilä 1659

Inkinen

Kaitainen 1651

Karjulanmäki 1662

JAlkuun

Javanainen

Kaartila 1680

Jukarainen

Pulkkila 1690

Väätälänmäki 1682

Jumppanen

Kaitainen 1690

Maarala 1693

Jyrkinen

Kaipola 1704

Järveläinen

Eerikkälä 1657

Tunnila 1662

Jääskeläinen

Lohilahti 1712

KAlkuun

Kaartinen

Hintsala 1727

Iitlahti 1697

Kaartila 1644

Kaipola 1697

Kammola 1673

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Niinimäki 1701

Pappila 1669

Partala 1662

Rahkolantaipale 1688

Rauhanniemi 1651

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1648

Sulkava 1644

Telataipale 1693

Väätälänmäki 1668

Ylisenauvila 1666

Kainulainen

Auvila 1694

Hasula 1680

Iitlahti 1669

Kaartila 1697

Kaitainen 1667

Kammola 1665

Leipämäki 1644

Niinimäki 1682

Partala 1645

Kaipainen

Iitlahti 1662

Kaipola 1648

Kaitainen 1655

Kammola 1694

Karjulanmäki 1666

Maarala 1648

Niinimäki 1662

Rahkolantaipale 1665

Ruokoniemi 1694

Ruottila 1693

Kaipiainen

Kaipola 1660

Leipämäki 1660

Kaiponen

Eerikkälä 1644

Iitlahti 1652

Kaipola 1644

Kaitainen 1644

Leipämäki 1659

Maarala 1649

Rahkolantaipale 1725

Sulkava 1647

Kajander

Iitlahti 1722

Kammonen

Hyvärilä 1723

Iitlahti 1676

Kaartila 1688

Kammola 1644

Karjulanmäki 1644

Koskutjärvi 1724

Kyrsyä 1679

Mäntynen 1688

Niinimäki 1701

Partala 1647

Pulkkila 1678

Rahkolantaipale 1679

Rauhanniemi 1688

Ruottila 1650

Ryhälä 1726

Tunnila 1676

Kankainen

Eerikkälä 1665

Halttula 1675

Kammola 1676

Niinimäki 1712

Partala 1679

Kankkonen

Halttula 1697

Kaitainen 1680

Leipämäki 1676

Väätälänmäki 1688

Kankkunen

Eerikkälä 1665

Halttula 1699

Leipämäki 1650

Mäntynen 1649

Niinimäki 1662

Partala 1666

Karppinen

Iitlahti 1673

Kaipola 1679

Kaitainen 1690

Maarala 1688

Tunnila 1693

Karvinen

Eerikkälä 1708

Hintsala 1725

Kammola 1708

Lohilahti 1724

Sulkava 1704

Kekkonen

Rauhanniemi 1662

Sulkava 1655

Kempe

Eerikkälä 1701

Niinimäki 1697

Partala 1677

Pulkkila 1706

Kemppinen

Eerikkälä 1726

Partala 1724

Telataipale 1668

Kervinen

Eerikkälä 1665

Kaartila 1724

Kaitainen 1693

Kammola 1701

Lohilahti 1712

Partala 1706

Rauhanniemi 1722

Kethon

Iitlahti 1722

Kettunen

Kaipola 1723

Kietäväinen

Auvila 1697

Halttula 1726

Hasula 1690

Kaipola 1677

Karjulanmäki 1662

Pappila 1682

Ruokoniemi 1724

Telataipale 1651

Ylisenauvila 1652

Kiiski

Pappila 1678

Kiiskinen

Heikkurila 1679

Hyvärilä 1701

Kaipola 1676

Leipämäki 1727

Mäntynen 1644

Pulkkila 1676

Ruottila 1647

Kilkki

Väätälänmäki 1693

Kilpeläinen

Halttula 1722

Kinanen

Eerikkälä 1644

Hasula 1690

Kaipola 1651

Kammola 1655

Karjulanmäki 1706

Maarala 1648

Niinimäki 1703

Kinnunen

Kaipola 1680

Sulkava 1676

Kirjalainen

Hyvärilä 1693

Kiukainen

Mäntynen 1703

Kiukas

Mäntynen 1711

Kohonen

Kaipola 1697

Lohilahti 1646

Kolehmainen

Hasula 1709

Pappila 1694

Partala 1688

Sulkava 1693

Konsti

Halttula 1680

Kaipola 1676

Kammola 1682

Mäntynen 1665

Niinimäki 1722

Partala 1651

Sulkava 1666

Tannila 1723

Kontiainen

Halttula 1676

Hasula 1665

Iitlahti 1656

Kaartila 1673

Kammola 1652

Karjulanmäki 1645

Lohilahti 1666

Mäntynen 1663

Pappila 1662

Rauhanniemi 1663

Sipilä 1676

Sulkava 1644

Tannila 1657

Kontinen

Lohilahti 1669

Ruokoniemi 1688

Sulkava 1659

Kontio

Pappila 1712

Tannila 1712

Korhonen

Eerikkälä 1663

Halttula 1667

Hasula 1697

Hyvärilä 1657

Iitlahti 1693

Kaartila 1649

Kaipola 1706

Kammola 1707

Linkola 1644

Partala 1657

Sipilä 1656

Sulkava 1652

Tunnila 1677

Kostiainen

Eerikkälä 1644

Iitlahti 1648

Kaipola 1651

Maarala 1648

Partala 1679

Seppälä 1675

Tannila 1727

Kotilainen

Ryhälä 1697

Sairalanmäki 1693

Kotro

Karjulanmäki 1645

Partala 1647

Kukkonen

Hyvärilä 1657

Kaipola 1666

Kaitainen 1654

Kammola 1682

Maarala 1644

Partala 1654

Ruokoniemi 1669

Sipilä 1710

Tunnila 1697

Kuosmanen

Kammola 1688

Ruottila 1644

Kurki

Eerikkälä 1648

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Rauhanniemi 1677

Tunnila 1644

Kurkinen

Tunnila 1650

Kuronen

Karjulanmäki 1644

Kyllönen

Kammola 1662

Tunnila 1699

Kärkkäinen

Hyvärilä 1697

Karjulanmäki 1646

Partala 1656

Tunnila 1680

LAlkuun

Laakkonen

Iitlahti 1688

Kaipola 1725

Kaitainen 1707

Pappila 1706

Pulkkila 1682

Rahkolantaipale 1690

Sulkava 1722

Laamanen

Hasula 1665

Iitlahti 1666

Kaartila 1702

Lohilahti 1644

Rauhanniemi 1651

Sulkava 1644

Laitinen

Iitlahti 1704

Kaipola 1702

Kaitainen 1675

Lajunen

Auvila 1723

Lampinen

Halttula 1668

Karjulanmäki 1701

Lapveteläinen

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Laukkanen

Ruokoniemi 1724

Lautiainen

Hyvärilä 1658

Leipämäki 1682

Mäntynen 1701

Niinimäki 1710

Sulkava 1646

Lehvonen

Auvila 1673

Eerikkälä 1727

Hyvärilä 1675

Kaartila 1676

Kaipola 1669

Lohilahti 1644

Pappila 1676

Leinikainen

Kammola 1644

Leinonen

Iitlahti 1723

Kaipola 1712

Leipämäki 1650

Pappila 1722

Rauhanniemi 1688

Sulkava 1682

Leskinen

Halttula 1644

Lintunen

Mäntynen 1675

Luostarinen

Iitlahti 1644

Kaipola 1644

Kaitainen 1659

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Pappila 1677

Ruokoniemi 1652

Sulkava 1676

Tunnila 1690

Luukkonen

Halttula 1669

Hasula 1662

Kaipola 1724

Karjulanmäki 1697

Mäntynen 1697

Pappila 1679

Rauhanniemi 1676

Ruottila 1707

Sulkava 1658

Länkinen

Tannila 1723

Löfberg

Kaipola 1697

Pappila 1693

Löppönen

Lohilahti 1644

Ruokoniemi 1724

Ruottila 1688

Telataipale 1712

MAlkuun

Maaranen

Hyvärilä 1658

Kaitainen 1658

Kammola 1659

Makkonen

Halttula 1680

Iitlahti 1665

Linkola 1673

Pappila 1663

Sulkava 1697

Mannikainen

Lohilahti 1647

Martikainen

Karjulanmäki 1645

Leipämäki 1650

Partala 1647

Martini

Pappila 1665

Marttinen

Mäntynen 1690

Masalin

Iitlahti 1726

Matikka

Ruokoniemi 1722

Matilainen

Leipämäki 1644

Maukkonen

Iitlahti 1682

Mehiläinen

Karjulanmäki 1675

Meinander

Iitlahti 1722

Partala 1726

Tannila 1712

Mesiäinen

Hasula 1699

Pappila 1706

Sulkava 1709

Mielonen

Leipämäki 1665

Mäntynen 1722

Rahkolantaipale 1704

Sulkava 1644

Tannila 1656

Tunnila 1662

Miettinen

Heikkurila 1724

Miikkulainen

Auvila 1663

Leipämäki 1650

Ruokoniemi 1662

Sulkava 1645

Telataipale 1665

Väätälänmäki 1665

Mikkanen

Lohilahti 1662

Mikkolainen

Ruokoniemi 1667

Mikkonen

Hasula 1688

Iitlahti 1709

Lohilahti 1644

Sipilä 1659

Sulkava 1712

Telataipale 1694

Molander

Kaartila 1726

Pappila 1665

Rauhanniemi 1725

Ruokoniemi 1688

Sulkava 1682

Mononen

Hasula 1722

Iitlahti 1665

Kaipola 1678

Kaitainen 1644

Kammola 1694

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Telataipale 1654

Montonen

Iitlahti 1682

Muhonen

Kaipola 1660

Mulli

Eerikkälä 1644

Leipämäki 1644

Maarala 1648

Partala 1647

Tunnila 1657

Mura

Karjulanmäki 1722

Mursunen

Leipämäki 1650

Mäntynen 1649

Muukkonen

Partala 1693

Telataipale 1693

Myrell

Iitlahti 1722

Mähönen

Iitlahti 1644

Kaipola 1654

Kammola 1710

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1650

Lohilahti 1690

Niinimäki 1699

Pappila 1688

Partala 1647

Mäkeläinen

Eerikkälä 1644

Halttula 1677

Kaitainen 1680

Kammola 1680

Leipämäki 1724

Maarala 1648

Niinimäki 1673

Pappila 1676

Tunnila 1651

Mökkönen

Iitlahti 1722

NAlkuun

Nahkahattu

Halttula 1644

Hyvärilä 1654

Linkola 1663

Tunnila 1666

Väätälänmäki 1688

Naukkarinen

Lohilahti 1707

Ryhälä 1694

Niippa

Auvila 1723

Hintsala 1711

Ruokoniemi 1706

Ylisenauvila 1707

Niskanen

Mäntynen 1724

Nissinen

Iitlahti 1662

Nousiainen

Iitlahti 1658

Kaartila 1722

Mäntynen 1700

Nulpponen

Kammola 1688

Koskutjärvi 1673

Tunnila 1697

Nykopp

Eerikkälä 1724

OAlkuun

Olkkonen

Leipämäki 1650

Lohilahti 1644

Telataipale 1644

PAlkuun

Pallonen

Partala 1693

Parkkinen

Halttula 1673

Niinimäki 1727

Tunnila 1725

Väätälänmäki 1725

Parkkonen

Halttula 1688

Tunnila 1700

Väätälänmäki 1722

Partanen

Hyvärilä 1644

Kammola 1648

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1650

Linkola 1654

Maarala 1688

Niinimäki 1662

Partala 1647

Ruokoniemi 1669

Ruottila 1650

Sulkava 1688

Tunnila 1673

Parviainen

Ruottila 1680

Paunonen

Eerikkälä 1646

Iitlahti 1669

Kaitainen 1644

Kammola 1676

Mäntynen 1675

Partala 1675

Ruokoniemi 1724

Sulkava 1722

Tunnila 1675

Pekkanen

Lohilahti 1677

Telataipale 1682

Pekkonen

Iitlahti 1688

Pekonen

Telataipale 1693

Pelkonen

Telataipale 1660

Pellinen

Kaartila 1675

Karjulanmäki 1665

Lohilahti 1666

Ruokoniemi 1652

Pentikäinen

Leipämäki 1650

Lohilahti 1644

Telataipale 1658

Penttinen

Heikkurila 1679

Tunnila 1693

Pesonen

Leipämäki 1656

Partala 1679

Piekkanen

Telataipale 1657

Pietikäinen

Kaipola 1697

Telataipale 1701

Pistolekors

Eerikkälä 1644

Leipämäki 1644

Mäntynen 1658

Partala 1645

Tunnila 1677

Pitkänen

Leipämäki 1644

Väätälänmäki 1667

Pohjalainen

Eerikkälä 1666

Iitlahti 1665

Kaipola 1678

Karjulanmäki 1644

Ruokoniemi 1655

Sulkava 1644

Telataipale 1654

Pulkkinen

Kaipola 1722

Ruokoniemi 1727

Sulkava 1662

Putkinen

Sulkava 1669

Puumalainen

Tunnila 1722

Pylkkänen

Iitlahti 1727

Pärnänen

Auvila 1724

Iitlahti 1722

Kaitainen 1688

Leipämäki 1655

Mäntynen 1697

Niinimäki 1662

Partala 1722

Sulkava 1699

Tunnila 1675

Väätälänmäki 1690

Pöllänen

Hasula 1673

Kaartila 1682

Kammola 1663

Leipämäki 1650

Lohilahti 1666

Pappila 1651

Sipilä 1723

Sulkava 1644

Tunnila 1722

Pöyhönen

Partala 1706

RAlkuun

Raatikainen

Eerikkälä 1644

Halttula 1694

Hasula 1690

Iitlahti 1644

Kaipola 1678

Kaitainen 1644

Kammola 1662

Leipämäki 1644

Mäntynen 1649

Rahkolantaipale 1688

Ruokoniemi 1669

Sipilä 1660

Sulkava 1693

Rahikainen

Telataipale 1677

Rahkonen

Eerikkälä 1690

Halttula 1709

Kaitainen 1676

Karjulanmäki 1708

Leipämäki 1697

Partala 1697

Rauhanniemi 1694

Raska

Maarala 1666

Raski

Kaitainen 1722

Rautia

Kyrsyä 1722

Rautiainen

Iitlahti 1725

Kaipola 1693

Kammola 1694

Kyrsyä 1723

Partala 1726

Seppälä 1708

Reijonen

Hyvärilä 1709

Kaipola 1697

Leipämäki 1708

Linkola 1726

Partala 1704

Ylisenauvila 1706

Repo

Ryhälä 1722

Reponen

Hasula 1726

Kammola 1652

Karjulanmäki 1693

Partala 1703

Ruottila 1678

Ryhälä 1662

Sairalanmäki 1724

Väätälänmäki 1654

Roikonen

Iitlahti 1688

Ruottinen

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Mäntynen 1682

Partala 1647

Ruottila 1650

Ruuskanen

Eerikkälä 1657

Ruuth

Hasula 1705

Pappila 1706

Sulkava 1707

Ryhänen

Halttula 1649

Hyvärilä 1654

Karjulanmäki 1644

Tunnila 1673

Väätälänmäki 1688

Rämänen

Iitlahti 1722

Rännare

Hasula 1723

Räsänen

Partala 1654

Ruokoniemi 1700

Sulkava 1682

SAlkuun

Saikkonen

Halttula 1677

Iitlahti 1666

Pappila 1655

Pulkkila 1673

Tunnila 1678

Väätälänmäki 1675

Sallinen

Mäntynen 1688

Savolainen

Iitlahti 1688

Sulkava 1644

Telataipale 1679

Seppä

Kaipola 1726

Telataipale 1667

Seppänen

Eerikkälä 1644

Kaipola 1651

Kaitainen 1644

Maarala 1648

Partala 1678

Seppälä 1673

Sulkava 1693

Tannila 1677

Tunnila 1646

Sinkkonen

Auvila 1678

Eerikkälä 1690

Kammola 1688

Lohilahti 1644

Pappila 1679

Rauhanniemi 1663

Ruokoniemi 1723

Sulkava 1644

Telataipale 1697

Sipinen

Ruokoniemi 1688

Sipilä 1644

Sulkava 1647

Skumpe

Auvila 1665

Kaipola 1673

Leipämäki 1644

Lohilahti 1666

Ruokoniemi 1666

Telataipale 1644

Skyring

Sulkava 1673

Soikkanen

Eerikkälä 1690

Iitlahti 1662

Kaitainen 1700

Leipämäki 1665

Mäntynen 1665

Pappila 1709

Partala 1694

Rauhanniemi 1726

Ruokoniemi 1726

Sulkava 1710

Sorjonen

Pulkkila 1680

Rauhanniemi 1665

Strellman

Auvila 1722

Strengberg

Rauhanniemi 1708

Suomalainen

Eerikkälä 1693

Leipämäki 1667

Pappila 1694

TAlkuun

Talikainen

Lohilahti 1646

Tanninen

Hyvärilä 1699

Kaartila 1668

Leipämäki 1644

Mäntynen 1678

Pappila 1705

Sulkava 1668

Tannila 1644

Tarkiainen

Sulkava 1645

Tarvainen

Hasula 1702

Taskinen

Rahkolantaipale 1704

Ruokoniemi 1652

Tervonen

Halttula 1665

Hasula 1703

Kaartila 1724

Kaipola 1667

Lohilahti 1701

Ruokoniemi 1711

Teräväinen

Ruokoniemi 1722

Tiainen

Iitlahti 1705

Kaipola 1710

Mäntynen 1707

Pappila 1651

Sulkava 1645

Tiihonen

Partala 1703

Tiitta

Ruokoniemi 1693

Sulkava 1700

Väätälänmäki 1705

Tiittainen

Sulkava 1655

Tiittanen

Halttula 1644

Hyvärilä 1654

Kaipola 1697

Kaitainen 1663

Leipämäki 1677

Rauhanniemi 1659

Ruokoniemi 1688

Sulkava 1644

Ylisenauvila 1675

Tikkanen

Hasula 1662

Pappila 1668

Tirronen

Iitlahti 1725

Kammola 1701

Mäntynen 1704

Partala 1688

Pulkkila 1679

Toivainen

Karjulanmäki 1645

Toivanen

Kammola 1656

Karjulanmäki 1646

Partala 1647

Telataipale 1662

Tuhkanen

Leipämäki 1676

Ruottila 1650

Väätälänmäki 1700

Tuhkunen

Karjulanmäki 1644

Partala 1647

Ruottila 1654

Tulkki

Halttula 1649

Leipämäki 1650

Tunninen

Eerikkälä 1644

Halttula 1646

Kaitainen 1662

Leipämäki 1650

Tunnila 1644

Tuppurainen

Partala 1662

Turtiainen

Leipämäki 1650

Mäntynen 1649

Turunen

Auvila 1722

Eerikkälä 1726

Mäntynen 1722

Pappila 1711

Partala 1727

Tunnila 1673

Väätälänmäki 1688

Tuukkanen

Pappila 1665

UAlkuun

Ukkonen

Hyvärilä 1657

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Lohilahti 1666

Pappila 1662

Partala 1647

Ruottila 1650

Ryhälä 1651

Sulkava 1644

Tannila 1665

Utriainen

Iitlahti 1668

VWAlkuun

Valtonen

Auvila 1727

Lohilahti 1645

Vanhanen

Kaipola 1680

Kammola 1694

Niinimäki 1678

Seppälä 1675

Varonen

Eerikkälä 1682

Halttula 1662

Leipämäki 1665

Partala 1679

Vasara

Pulkkila 1712

Veijalainen

Hyvärilä 1705

Kammola 1702

Mäntynen 1649

Venäläinen

Kammola 1652

Leipämäki 1644

Vesterinen

Halttula 1722

Kaipola 1710

Kaitainen 1724

Mäntynen 1694

Niinimäki 1710

Veteläinen

Kaitainen 1724

Vihavainen

Eerikkälä 1657

Kaartila 1662

Kaipola 1663

Kammola 1654

Karjulanmäki 1648

Leipämäki 1665

Mäntynen 1648

Niinimäki 1677

Pulkkila 1652

Ruottila 1650

Sipilä 1662

Väätälänmäki 1688

Vihavaino

Kammola 1657

Mäntynen 1658

Sipilä 1658

Vihavainoinen

Karjulanmäki 1644

Mäntynen 1644

Partala 1647

Wijkberg

Kaipola 1724

Vilkki

Karjulanmäki 1665

Virolainen

Iitlahti 1722

Vitikainen

Kaipola 1662

Vitikka

Karjulanmäki 1725

Väkeväinen

Kaipola 1690

Väätäinen

Kaartila 1655

Kammola 1648

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1644

Linkola 1644

Partala 1647

Pulkkila 1651

Ruottila 1650

Väätälänmäki 1651

ÄAlkuun

Ämmänen

Iitlahti 1712

© Väinö Holopainen 2016