AlkuSavon rykmenttiHenkikomppaniaPalkkaluettelot → 1802

Savon rykmentti: Henkikomppania

Palkkausluettelo 18.8.1802 (Christina)

Miehistö

Ruotu Sotilaan nimi Alkaen Selite Asti Syy
1 Johan Hemd
2 Christer Raak
3 Benjam Snygg
4 Adam Hast
5 Petter Stålt 15.9.1801 täydennysmies
6 Hend: Saxman varusmestari
7 Petter Basun
8 Petter Skånbeck
9 Johan Green
10 Abram Swärd
11 Michel Klen 15.9.1801 täydennysmies
12 Påhl Asp
13 Hind. Qvist
14 Michel Braf
15 Magnus Frisk 15.9.1801 ruotumies
16 Samuel Rönn
17 Esajas Lang
18 Aron Gadd
19 -
20 Esajas Borg 15.9.1801 täydennysmies
21 Matts Wik
22 Gabriel Lapp
23 Påhl Nemd
24 Påhl Kant 15.9.1801 täydennysmies
25 Matts Raad
26 Anders Hopp
27 Johan Haij
28 Matts Park
29 Elias Kratz
30 Jacob Flinck
31 Jacob Gråå
32 Matts Pust
33 Anders Fast
34 Eric Puff
35 Michell Stårk 15.9.1801 täydennysmies
36 Magnus Holm 15.9.1801 täydennysmies
37 Adam Ahl
38 Matts Lack
39 Johan Anton
40 Michel Is 15.9.1801 täydennysmies
41 Johan Blixt
42 Johan Dunder
43 Påhl Arm
44 Johan Id
45 Eric Ryth
46 Johan Mager
47 H:C: von Brandenburg
48 Michel Hult
49 Staffan Raam
50 G: von Brandenburg
51 Magnus Grahn
52 Johan Kort
53 Jacob Sundblad
54 Johan Knåpp
55 Matts Björk 12.12.1801 kuoli
56 Sigfrid Stör
57 And: E: Stålhana
58 -
59 Jöran Pigg
60 Påhl Sarf
61 Magnus Mild
62 Anders Mahl
63 Carl M: Stålhana
64 Magnus Kieck
65 Thomas Lom
66 C: Grotenfelt vapaaehtoinen
67 N: Grotenfelt palkkaamaton
68 Johan Klot
69 Matts Fors 15.9.1801 täydennysmies
70 Pehr Vigt
71 Albregt Elf 15.9.1801 rumpali
72 Matts Willig
73 Petter Mård 15.9.1801 ruodusta 67
74 Petter Hylk
75 Elias Salf
76 Gust. Klar
77 Michel Pönd
78 Johan Sved
79 Dennis Dahl
80 -
81 Joh. Dammer klarinetinsoittaja
82 H: Alex: Lemke vapaaehtoinen
83 Joh: Hjelte
84 Adam Greek
85 Anders Rask 12.3.1802 palkkamies
86 Matts Rund
87 Fred Ståhl
88 Johan Tall 15.9.1801 täydennysmies
89 Elias Klack
90 Hindrik Hoffren 15.9.1801 palkkaamaton
91 Sigfrid Hyyr
92 G: Hind: Fält
93 Adam Wacker 15.9.1801 täydennysmies
94 Hind. Pilström
95 Elias Berg 15.9.1801 täydennysmies
96 Petter Teck
97 Alex Knegt 15.9.1801 täydennysmies
98 Adam Mober
99 Johan Ek
100 Eric Nett
101 Simon Stam
102 Anders Pihl
103 Matts Man
104 Michel Löf
105 Michel Låck
106 Michel Härd
107 Michel Fant
108 Magnus Hålsman
109 Matts Veis
110 Gabriel Tihl
111 Matts Pant
112 Adam Kraft
113 Joseph Klang muusikko
114 Israel Liljeroht lippumies
115 Petter Bergren
116 E: Fab: Bergren
117 Israel Lund
118 David J: Lemke vänrikki
119 Påhl Alm
120 Jacob Svensk
121 Thomas Spann 15.9.1801 täydennysmies
122 Mårt: Luk: Värn
123 Isak Hurtig
124 Anders Rar 15.9.1801 täydennysmies
125 Theodor Vall
126 Petter Malm
127 Gust: Ad: Stålhana

Esikunta

Palkka Sotilaan nimi Arvo Alkaen Selite Asti Syy
1. rumpali Gust Månson 1:sta Trumslagare
2. rumpali Engelgard 2:ra Trumslagare 15.9.1801 ruotuun 71
Carl G: Tagg 2:ra Trumslagare 15.9.1801 otettu

Tiedot

Alkuperäinen palkkaluettelo sisältää seuraavat sarakkeet:

Lähteet:

NimetSotilaat ruoduittainLuettelo 1801Luettelo 1803

© Väinö Holopainen 2020