AlkuSavon rykmenttiMajurin komppaniaPalkkaluettelo → 1807

Savon rykmentti: Majurin komppania

Palkkausluettelo 19.8.1807 (St Michel)

Miehistö

Ruotu Sotilaan nimi Alkaen Selite Asti Syy
1 Mats Ung
2 Elias Wåg
3 Petter Hjort 12.6.1807 täydennysmies
4 Abraham Asp
5 Michel Sarf
6 Anders Frisk 4.5.1807 kuoli
Petter Tack 8.8.1807
7 Mats Pölhö
8 Johan Fick
9 Petter Lund
10 Mats Snabb
11 Anders Kropp
12 Gabriel Rönn
13 Miltope sai eron
Abrah: Grip 20.2.1807 täydennysmies
14 Thomas Stork kotitilan hoitoon
Anders Elf 14.4.1807
15 Nils Kraak
16 Mats Stålt
17 Christer Vall
18 Michel Fred
19 Friedric Mild
20 Thomass Veiss
21 Hinric Lang
22 Jacob Stenbek
23 Michel Täck
24 Petter Styf
25 -
26 Jacob Lått
27 Johan Hoii
28 Hinric Svart
29 Påhl Tuub
30 Johan Lind
31 Johan Smed
32 Mats Kant
33 Johan Löf
34 -
35 -
36 Eric Malm
37 Mats Björn
38 Mats Ask
39 Eric Falk 25.1.1807 kuoli
Eric Eld 20.4.1807 täydennysmies
40 Adam Dolk
41 Johan Lång
42 Hinric Green
43 Mats Flink
44 Petter Hall
45 Mats Blad
46 Michel Låck
47 Johan Svan
48 Johan Palm
49 Johan Ström
50 Mats Berg
51 Petter Luth
52 Johan Brun
53 Anders Pilt
54 Anders Park
55 Johan Rapp
56 Mårten Ahl
57 Mats Vidh
58 Anders Lack
59 Anders Torn
60 Carl Fält
61 Petter Loom
62 Adam Sunn
63 Lars Kalm
64 Johan Holst
65 Nils Björk
66 Johan Glad
67 Abel Rasp
68 Eric Huus
69 Anders Grof
70 Anders Lindström
71 Anders Spansk
72 Michel Quist
73 Hinr: Sparf
74 Johan Trygg
75 Jacob Mann
76 Mats Forss
77 Mats Tall
78 Påhl Mark
79 Anders Blom
80 Michel Kihl
81 Christer Karp
82 Elias Lax
83 Esaias Ek
84 Anders Graan
85 Samuel Ståhl
86 Jacob Lapp
87 Anders Ferm
88 Lars Trast
89 Thomas Snell
90 Johan Hölt
91 Christer Halt
92 Lars Torr
93 Eric Pojk
94 Anders Lee
95 Samuel Hessellius
96 Påhl Rolig
97 Jeremias Mort
98 Anders Hult
99 Olof Järnefelt
100 Georg Skarp
101 Christer Renn
102 Thomas Turck
103 Georg Stubb
104 Lars Udd
105 Henric Orrenius
106 Christer Heed
107 Axel Fiär
108 Mats Elg
109 Anders Bask
110 Adam Öhrn
111 Mats Stehn
112 Staffan Borg
113 Magnus Glaf
114 Johan Svärd
115 Gustaf Lindgren
116 Adam Brandt
117 Påhl Spitz
118 Christer Knös
119 Elias Hast
120 Lars Styhr
121 Mats Strand
122 Thomas Pihl
123 Mats Knall
124 Bertil Rooth
125 Jacob Frij
126 Hinric Duus
127 Olof Gadd
128 Staffan Skytt
129 Mats Alt

Esikunta

Jakopalkka Sotilaan nimi Arvo Alkaen Selite Asti Syy
1. rumpali Jacob Tick 1sta Trumslagare
2. rumpali Adolph Orbinskij 2dra Trumslagare

Tiedot

Alkuperäinen palkkaluettelo sisältää seuraavat sarakkeet:

Lähteet:

NimetSotilaat ruoduittainLuettelo 1806

© Väinö Holopainen 2017