AlkuSavon ruodutusluettelotKuopion pitäjä → 1679 nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Andersson (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Anders Christersson (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Anders Jacobsson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Anders Sigfredsson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Christer Mattsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hans Christersson (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hendrich Abrahamsson (Lohilaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V (Lohilaxby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Hendrichsson (Halunaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Johan Danellsson (Litmanemiby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Johan Mårthensson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Lars Andersson (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Mattz Mårthensson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mattz Thomasson (Halloilaby) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Michel Mårthensson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mårthen Olufsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Oluf Mårthensson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Mattsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

AAlkuun

Ahoinen

Anders (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Påhl (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Airaxinen

Gabriel O. (Airaxelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Peer Larsson (Airaxelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Per Persson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Andikainen

Oluf O. (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

CAlkuun

Cappalainen

Lars (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Clemettinen

Olof O. (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Colioinen

Anders Persson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Collemain

Clemet Monsson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Mons Monsson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Nils Michelsson (Soinlaxiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Olof St. (Soinlaxiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Påhl Persson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Staffan St. (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Cordilain

Peer Larsson (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Cuossmain

Påhl Johansson (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

EAlkuun

Eskelinen

Hans Persson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Persson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

HAlkuun

Hackara

Hendrich Hendrichsson (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hackarain

Hendrich Thomasson (Westinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Jacob Jacobsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Mattz Jacobsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Per Jönsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Haioinen

Olof O. (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hakulinen

Påhl Hansson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Haloin

Philpus Philpusson (Tafwinsalm) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Hamuinen

Peer Persson (Tafwinsalm) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Happoinen

Anders O. (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Happåin

Anders Olufsson (Miettilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Oluf Persson (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Peer Olufsson (Miettilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Hardikain

Johan Danielsson (Littmanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Johan Michelsson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Johan Sigfredss. (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Oluf Andersson (Littmanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Hardikainen

Hendrich (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Peersson (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Hatain

Hendrich (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Hatainen

Anders Larsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Christer Larsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Larsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Heikin

Jöns Persson (Pellonnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Persson (Pellonnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Heikinen

Bertil (Pellonnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Oluf Larsson (Pellonnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer O. (Pellonnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Per Thomasson (Piexäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Thomas Thomasson (Piexäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Zacharias (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Heiskain

Johan Larsson (Miettilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Lars Mattsson (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Oluf Mattsson (Ennanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Hilduin

Christer Persson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Mattz Andersson (Ennanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Pere Jörensson (Uckonlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Hilduinen

Oluf (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Hissinen

Peer Hansson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Hussoi

Hendrich Jörensson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Huttuinen

Johan (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Hytinen

Hendrich (Tofwilalax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Hyttin

Hans Thomasson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Thomas Mattsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Hålapainen

Anders (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Clemet O. (Worisaloby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Michel (Rittonemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Häckin

Oluf Hindersson (Rönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hämäläin

Anders St. (Ackoiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Hätinen

Jören Jörensson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Påll Jörensson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

IAlkuun

Ihalainen

Mattz O. (Roikansarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

JAlkuun

Jalkain

Peer Olufsson (Murtolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Jalkainen

Anders Olufsson (Murtolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Oluf O. (Murtolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Jerfwel.

Anders Pålsson (Räsäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Julkoin

Casper (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Julkuin

Christer Jönsson (Räijmäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Peer Caspersson (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Christersson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

KAlkuun

Kackinen

Peer Pålsson (Hirfwilaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kainolainen

Oluf (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Kainulainen

Påhl (Tafwinsalm) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Kakinen

Hendrich Hendrichsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Hendrich Pålsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kankuin

Peer Staff. (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Kankuinen

Erich (Räsäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Karhuin

Christer Persson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Clemet St. (Soinlaxiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Ifwardh (Soinlaxiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Mattz Olufsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Mattz Persson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Mattsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Peer Persson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Per Persson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Påhl Olofsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Staffan Staffansson (Soinlaxiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Karhuinen

Christer (Tafwinsalm) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Karialain

Hendrich Michelsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Väenottoluettelo

Karttuin

Hans Påhlsson (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Peersson (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Pålsson (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Kasurin

Jören Jörensson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mattz Hindersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Mattz Michelsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Andersson (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Påhl Pålsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Kasurinen

Christer Hendrichsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Erich O. (Hämulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Mattz Hendrichsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Keijnain

Christer Jönsson (Tuusnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Keijnäin

Mattz Jönsson (Tuusnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Mattz Matsson (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Keijnäinen

Anders (Tuusnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Keijoin

Hendrich Mattsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Keijoinen

Oluf O. (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kerfwiin

Peer Jönssson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Kerfwin

Hendrich Hansson (Hämulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Pehr Jönsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Väenottoluettelo

Kerfwinen

Jöns Jönsson (Hämulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Kiming

Josep Mattsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Kinnuin

Hendrich Erichsson (Sotkanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Hendrich Larsson (Hämulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kinnuinen

Ifwar Hindersson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Jören (Hirfwimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Knuthin

Peer Knuthsson (Piexäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Knutin

Bertil Andersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Knutzson (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Knutinen

Anders O. (Knutilaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Casper O. (Knutilaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Thomas O. (Knutilaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Knuttin

Olof Mattsson (Knutilaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Koistin

Hendrich Påhlsson (Wechmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Pålsson (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Oluf Pålsson (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Påhl Andersson (Enanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Konkoinen

Michel (Tofwilalax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Kopoin

Oluf Ifwardsson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Kopoinen

Lars (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Kopåinen

Hendrich Swänsson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Mattz Nilsson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Oluf O. (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Korhoin

Christer Nill_ (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Hend. (Suojerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Hendrich Sigfredsson (Suojerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Isak Philpuson (Koiritty) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Isak Philpusson (Suojerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Johan Clmettsson (Knutilaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Nils Hansson (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Sigfredsson (Suojerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Korhoinen

Christer Nilsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Pål Nilsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Krowar

Erich Abrahamsson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Johan Abrahamsson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Kåistinen

Oluf Andersson (Ennanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Påhl (Ennanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Kärkäin

Michel Larsson (Airaxelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

LAlkuun

Lackainen

Jöns Jönsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lackoinen

Abraham (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lars Hendrichsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Laihiainen

Jacob (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Laitinen

Mattz Pålsson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Påhl Pålsson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Lakoinen

Påhl (Toifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lapwete

Johan Pålsson (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Lapwetel:n

Hendrich Pålsson (Lamberiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Leinoinen

Olof (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Leskinen

Jöns Mattsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Mattz Jönsson (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Per Jönsson (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Linduinen

Anders Pålsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Petter (Hirfwilaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Luckarin

Anders Hindersson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Hendrich Hendrichsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Luttinen

Anders A. (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Johan Andersson (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Lydikäin

Olof Jörensson (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Hansson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Persson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Lydikäinen

Hans (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Lydkäinen

Påhl (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

MAlkuun

Malinen

Mattz Matsson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Nils Nilsson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Philpus (Ritislax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Marain

Thomas Pålsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Marainen

Hendrich (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Miettin

Anders Persson (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Lars Larsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Oluf Larsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Persson (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Thomas Larsson (Pölliäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Miettinen

Hendrich (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Mattson (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Murto

Thomas Mattsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mustoin

Mattz Andersson (Kiukanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Mattz Mattsson (Worisaloby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Mustoinen

Sigfredh (Tuofwillax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Myckäin

Påhl Johansson (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V (Kuliolalax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Myckäinen

Påhl (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Mähöinen

Anders Månsson (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Olof Mattsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Mäkäräin

Mattz Nilsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Olof Nilsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Nilsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Mönköinen

Sigfredh (Miettilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Möykyin

Abraham O. (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Christer O. (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

NAlkuun

Nickain

Anders Pålsson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Påhl Pålsson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Niskainen

Lars (Halloilaby) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Staffan (Halloilaby) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

OAlkuun

Ollikainen

Jöran (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Owaskan

Christer Persson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

PAlkuun

Pardoinen

Påhl (Halloilaby) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Pasainen

Hendrich A. (WotiJerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Peckarin

Staffan Nilsson (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Pekurin

Anders Persson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Pelkoinen

Oluf O. (Worisaloby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Pirekain

Christer (Toifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Pirinen

Oluf Johansson (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Oluf Olufsson (Syfwärj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Peer O. (Syfwärj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Pitkäin

Lars Erichsson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Lars Ersson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pitkäinen

Casper Sigf. (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Sigfredh O. (Kotasalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Pulkin

Peer Mattsson (Karttulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V (Kartula) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pursiain

Hendrich Hendrichssn (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Pursiainen

Påhl (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Pöxäinen

Peer Peersson (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

RAlkuun

Radikain

Hans Mattsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Påhl Peersson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Rahuinen

Påhl Persson (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Rautapardain

Oluff (Ritislax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Rautiainen

Johan (Ackoiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Reinikainen

Christer (Wehmersalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Riekinen

Anders A. (Tuofwillax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Rijsain

Johan Johansson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lars Jörensson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Olof Persson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Andersson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Jörensson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Sigfredsson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Andersson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Risain

Hendr Mattsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Roininen

Anders Larsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Nils Ralsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Ruskain

Hendrich Pålsson (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mattz Hendrichsson (Karwoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Påhl Hendrichsson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Ruskainen

Mattz Larsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Räsain

Olof Andersson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Påhl Hindrichsson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Räsäin

Johan Bengtsson (Lydikäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Mattz Mattsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Michel Swensson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Oluf Swensson (Räsäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Räsäinen

Bengt (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Hendrich Larsson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Ifward (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Olof Persson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Oluf Pålsson (Räsäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Påhl O. (Räsäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Swen Månsson (Jurikamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

SAlkuun

Safwol:n

Staffan Mårthensson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Safwolain

Anders Larsson (Koifwusawo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Johan Mårthensson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Lars Larsson (Koifwusawo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Mattz (Rytkyby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Erichsson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Sipoin

Hendrich Jörensson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Sipåinen

Hendrich Jörensson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Smolender

Bertil (Syriäsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Ifward Persson (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Mattz Andersson (Syriäsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Peer Mattsson (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Peer Peersson (Ochtanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Smålender

Peer Mattsson (Ochtannemi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Soininen

Hendrich (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Påhl (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Staphanain

Anders (Halunaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

TAlkuun

Tackin

Mattz Larsson (Rönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tackinen

Lars Larsson (Toifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V (Toifwalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Taskin

Peer Mattsson (Tuusnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Staffan Persson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Taskinen

Peer (Nilsiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Thomahinen

Michel (Ennanlaxby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Tickainen

Thomas (Hämulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Tijhoin

Anders Larsson (Wechasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Johan Mattsson (Piexäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Tofwin

Hans Christersson (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tofwinen

Bertil (Syriäsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Gabriel (Tofwilalax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Hendrich (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Peer Andersson (Tuofwillax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Peer Mattsson (Tofwilalax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 97:Ruod+V

Toifwain

Hendrich A. (Kotasalmj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Mårthen Hend. (Toifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Toifwainen

Hendrich (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Toloin

Thomas Andersson (Koifwulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Toloinen

Thomas Pålsson (Koifwulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Towinen

Oluf (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tuckain

Nils Sigfred son (Hirfwimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Påhl (Hirfwimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Turkulainen

Erich (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Turuin

Anders Johansson (Kartasalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod+V

Hendrich Pålsson (Tuusnemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Ifward Johansson (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Johan Johansson (Puutusmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Turuinen

Jören Christersson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

UAlkuun

Uckoinen

Hemmingh Johansson (Keyritty) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Oluf Johansson (Keyritty) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

VWAlkuun

Wainikain

Per Johansson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Waittin

Thomas Larsson (Rönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Wardiain

Lars Larsson (Westinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Mårthen O. (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Oluf Larsson (Westinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Oluf Mattsson (Rönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Oluf O. (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Olufsson (Hakaralla) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Wardiainen

Nils (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Wardioin

Mattz Nillsson (Rijstawesby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Waroin

Hans Pålsson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Waroinen

Anders Pålsson (Syriäsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Watainen

Jöns Olufsson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Olof O. (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Wänaläin

Anders Påhlsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Peer Påhlsson (Kärmelax) [Pietari Brahen pantti] Ruotu 98:Ruod+V

Wänäin

Anders Pålsson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Mattz Michelsson (Kechwoi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Peer Andersson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Påhl Hansson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Staffan Pålsson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Wänäinen

Lars Mattsson (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Mattz Michelsson (Kechwoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Peer Peersson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Påhl Peersson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Wänäläin

Michel Hansson (Wenänsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Peersson (Kechwoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Wäroinen

Påhl Pållsson (Syriäsarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Wätäin

Oluf O. (Rönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

YAlkuun

Yletyinen

Nils (Halunaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

muutAlkuun

__uinen

Peer Perso_ (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

_xinen

Peer Perss_ (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Tässä hakemistossa on yhteensä 361 nimeä

© Väinö Holopainen 2021