AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1653 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1653

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Staffansson (Lappimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Christer Peersson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Clemet (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Eerich Andersson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Erich Andersson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hindrich Matzson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Hindrich Nielsson (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Hindrich Olofzson (Kåpola) [Arvid Rääfin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hindrich Peersson (Kåpola) [Paavali Businin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Isack Ollsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Johan Erichsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff Hansson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Oloff Ollsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V (Staffanalan mäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Peer Hindrichsson (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Påål Matzson (Kurialan randa) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Sigfredh Matzson (Lapinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Staffan Staffansson (Staffanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V (Kåpola) [Arvid Rääfin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

AAlkuun

Afläck

Willam (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Ahoinen

Christer (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Ahokas

Oluf (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Asiain

Christer (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

CAlkuun

Carpin

Pååll Larsson (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Pååll Påålsson (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Colemain

Eskell (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Olof (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

HAlkuun

Hackarain

Oloff (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hafwinen

Christer (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Haikoin

Hanss Staffansson (Paukanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Haiska

Anders Matzson (Walkiamakka) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Haloin

Jönss Ollsson (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Peer Andersson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Harain

Larss Andersson (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Harainen

Michel (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hardikain

Sigfredh (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Haringh

Matz (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Heiskain

Anders (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Oloff (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Herrain

Grelss (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Larss (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Holopainen

Clemett [Kustaa Illen läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hyfwoinen

Tönnes [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo (Leppäwirda) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Hyttin

Anders Andersson (Hyttilänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hywain

Peer (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Hywäin

Oloff (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Håfwinen

Hindrich (Samois) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Härkäin

Matz (Haapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

IAlkuun

Ifwoin

Christer (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Michel Michelsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Immoin

Oloff Hansson (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Itkoin

Larss (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Larss Påålsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Peer Påålsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

JAlkuun

Jalkain

Matz (Paukanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Jäskeläin

Matz (Paukanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

KAlkuun

Karfwoin

Oloff (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Pååll (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Kariuin

Jören (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Kasain

Eskell (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hindrich Hindrichsson (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Kassain

Anders (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Keinoin

Anders Peersson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Larss (Staffanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Månss (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Oloff Månsson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Kenäin

Anders Ollsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Kerfwin

Jören Peersson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Keroin

Oloff (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kinnuin

Erich Månsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Erich Ollsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Eskell Jönsson (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Hindrich Nielsson (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Jönss Peersson (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Jören (Petronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Matz (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Matz Nielsson (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V (Kånnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Nielss (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Nielss Arfwedsson (Petronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Peer (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Sigfredh (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Staffan (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Kinnuinen

Jönss (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kopoin

Hindrich Christersson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Jönss (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Matz Ollsson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Oloff (Kopola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Oloff Hindrichsson (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Pååll Matzson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Pååll Påålsson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kossuinen

Oloff (Kurolanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Kosuin

Matz (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kåpoin

Anders (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Hindrich (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff Grelsson (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Jönsson (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Kåpoinen

Jönss Olofzson (Kåpola) [Paavali Businin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Kåppoin

Jacob Jacobsson (Leppäwirda) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Jacob Jacobssson [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Könöin

Hanss (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Hindrich Matzson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Larss (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Staffan Michelsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Thomas (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Könöinen

Jönss (Samois) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

LAlkuun

Laakoin

Hindrich Peersson (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Pååll (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Laamain

Anders (Karialaranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Michel (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Laitin

Hemming Påålsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hindrich (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Thomas Oloffsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Laitinen

Johan (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Lappalain

Anders (Lapinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Erich Nielsson (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Johan Staffansson (Lapinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Oloff (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Peer (Lapinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Nielsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Lappalainen

Matz (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Leppäin

Larss (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Leskin

Larss Staffansson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Leskinen

Oloff Nielsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Pååll Ollsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Linduinen

Peer Michelsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Liuko

Oloff Erichsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Luttin

Erich Staffansson (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Oloff Andersson (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Löppöin

Hans (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

MAlkuun

Malin

Larss Thomasson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Michoin

Erich (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Mickoinen

Peer (Haapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Mustoin

Anders Påålsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Sigfredh (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

NAlkuun

Nickinen

Jönss (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Nijrainen

Hanss (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Nissinen

Oloff (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Nukain

Matz (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Nuppoin

Staffan (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

OAlkuun

Olkoinen

Hindrich (Paukanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

PAlkuun

Paalain

Hindrich (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Parfwiain

Anders (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Christer Peersson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Jönss Andersson (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Jönss Staffansson (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Månsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Parfwiainen

Jönss Jönsson (Karialanranda) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunat:Ruod+V

Parkain

Peer Caspersson (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Pasain

Oloff (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Pååll (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Philpuxin

Anders (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Pijrain

Anders Grellsson (Polwijärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Anders Peersson (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Oloff (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Pitkain

Jören (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Pitkäin

Hanss (Kurolanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Pulkin

Hindrich (Staffanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Peer (Samois) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Pulkinen

Anders (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Pura

Anders (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Purdinen

Hanss [Henrik Sabelstiernan läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Jönss (Warkaus) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V [Henrik Sabelstiernan läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Pöxä

Oloff (Saijarlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Pöyhäin

Mårthen (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

RAlkuun

Ringinen

Pååll (Kurolanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Roppoin

Anders (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Hindrich Peersson (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Rummukain

Peer Andersson (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Pååll (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Rämpsij

Jönss Peersson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

SAlkuun

Safwolain

Mårthen (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Saikoin

Larss Matzson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Matz Ollsson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Sawolain

Matz (Konuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Sigfredh T. (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Simoin

Thomas (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Soininen

Abraham (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Hindrich (Tuppuralamäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Swen (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Swen Swensson [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo (Paukalax) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Sopain

Hindrich (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Niels (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Oloff Ollsson (Polwijärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Sorsain

Pååll Jönsson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Staffanain

Pååll (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Suhoin

Anders (Haapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Sutinen

Peer (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

TAlkuun

Tackuin

Jönss (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Peer (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Pååll (Ossmaiärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Timoinen

Johan Jörensson (Timola) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Tirkoin

Matz Ollsson (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Peer (Sacharlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Tirroin

Oloff (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Tolwain

Oloff Peersson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Tukiain

Påål (Staffanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Tuppurain

Hindrich (Leppämäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Oloff Ollsson (Tuppuralamäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Turpein

Oloff (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Turuin

Grelss Ollsson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Hindrich Andersson (Karialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Michell Ollsson (Polwijärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Pååll (Polwijärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Törröin

Mårthen (Nijnimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

VWAlkuun

Websäläin

Hindrich (Tuppuralamäki) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Wehwiläin

Larss (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Westerin

Peer (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V (Kotalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Wockålain

Larss (Polwijärf) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Wåckålain

Peer (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Wäntin

Matz (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 209 nimeä

© Väinö Holopainen 2021