AlkuSavon ruodutusluettelotMäntyharjun pitäjä → 1679 nimihakemisto

Mäntyharju ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  B  H  K  L  M  N  P  S  T  VW  Å 
 -  B  H  K  L  M  N  P  S  T  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Matsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Christer Bärltilss (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Christer Hindersson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Christer Johansson (Lydikälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V (Lydickälä) [Talolliset] Väenottoluettelo

Christer Simonsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Cnut Cnutsson (Safwinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Erich Larsson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Partzima) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Eskill (Kinnilä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Eskill Grelsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Eskill Mårtensson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Eskill Simonsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hend: Christersson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich Nielsson (Soikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Hindrich Christersson (Kinnilä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V (Jänixälä) [Talolliset] Väenottoluettelo

Hindrich Cnutsson (Kinnilä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hindrich Hindrichsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hindrich Ifwarsson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hindrich Jönsson (Lydikälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hindrich Thomasson (Passola) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Johan Christersson (Wanois) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Johan Larsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Jören Erichsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Luchtais) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Jören Mårtensson (Särkämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Jören Peersson (Halminemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Jören Thomasson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Christersson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Grelson (Passola) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lars Matsson (Pajulax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Nielsson (Lydikälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Lars Peersson (Outila) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Påhlsson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madtz (Passola) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Mattz Hindrichsson (Lachnänemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Mattz Larsson (Tilkala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Matz Clemetsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Matz Erichsson (Luchtais) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Matz Larsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Matz Olofsson (Halminemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Matz Simonsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Matz Thomasson (Ninimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Michel Clemetssson (Worinemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Michel Peersson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Nielss Simonsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Peersson (Halminemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Sigfredsson (Outila) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pehr Hindrichsson (Hämänmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Påhl Christersson (Worinemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Påhl Clemetsson (Lydikälä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Sigfred Bärtilsson (Kinnilä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Sigfred Hindersson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Sigfred Mårtensson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Sigfredh (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Simon Larsson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Simon Sigfredsson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V (Jänixälä) [Talolliset] Väenottoluettelo

Staffan Hindersson (Wanois) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Thomas Christersson (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Jänixelä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Thomas Eskellsson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Thomas Hansson (Partzima) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Thomas Matsson (Skyttälä) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Thönnes Hendersson (Halminemj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

BAlkuun

Båckj

Simon Larsson (Myntilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

HAlkuun

Hopoinen

Christer Christersson (Håpoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Hyriläin

Michell Christersson (Ållikala) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hyryläin

Anders Matsson (Ninimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Michell Christersson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Hämäläin

Erich Hindrichsson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Hölltä

Michell (Särkämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

KAlkuun

Kauthre

Mattz Peersson (Myntilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Kettu

Cnut Thomassson (Safwinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Kuhain

Erich Larsson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Kåuther

Thomas Christersson (Myntilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

LAlkuun

Laatuin

Thomas Thomasson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

MAlkuun

Mukain

Eskell Eskellsson (Ninimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Mynttiläin

Erich Peersson (Myntilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Mårten (Myntilä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

NAlkuun

Nickimies

Christer (Korpilax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Niroin

Jöns Mårtensson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

PAlkuun

Pasoin

Lars Mattsson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Matz Andersson (Särkämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Mårten Sigfredsson (Wuoldenby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Pettäjä

Anders Eskellsson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Pylckäin

Christer Larsson (Ninimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Påitz

Staffan Påhlsson (Poitznemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Päckor

Anders Andersson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Christer (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

SAlkuun

Sångar

Sigfredh Thomasson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

TAlkuun

Taifwain

Thomas (Poitznemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Tilikain

Erich Påhlsson (Tilkala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Tillkain

Hendrich Larsson (Tilkala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod+V

Tursas

Eskill Cnutsson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Jören Sigfredsson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Peer Hendersson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Turssas

Jören Sigfredsson (Lachnaniemj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Tätuin

Thomas Thomasson (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

VWAlkuun

Walliaka

Johan Jönsson (Lachnanemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Wauttzi

Jacob Sigfredssosn (Tåifwola) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

Wälkä

Lars Larsson (Safwinemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 18:Ruod+V

ÅAlkuun

Ållikain

Christer Larsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Cnut Olofsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Greeks Påhlsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Peer Andersson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Thomas Erichsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 19:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 102 nimeä

© Väinö Holopainen 2021