AlkuSavon ruodutusluettelotPuumalan pitäjä → 1637 nimihakemisto

Puumala ruodutusluettelo 1637

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Grels Jönsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hans Madzsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hendrich Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Michell Clemetsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Måns Påålsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Thomas Månsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

AAlkuun

Aufuinen

Matz Matzsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Autjo

Madz Madzsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Auwinen

Matz Matzsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Awinen

Mårten Erichsson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Peer Peersson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Awjnen

Erich Johansson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Henrich Silwestersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

BAlkuun

Bengtinen

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Påska [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

CAlkuun

Caardinen

Hendrich Hendersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Oluff Ollsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Caartinen

Matz Larsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Caipainen

Anders Grelsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Grelsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Caipajnen

Anders Andersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Caipoin

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Oluff Larsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Cammoinen

Matz Andersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Cardinen

Måns Michelsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Måns Påålsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Cauppinen

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Måns Peersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Cockoin

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Madz Thomasson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Condiajnen

Oluff [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Condjainen

Lars Staffansson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

EAlkuun

Erickainen

Jören Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Lars [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Påuel [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Erikainen

Peer Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

HAlkuun

Haatainen

Johan Peersson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Haatajnen

Anders Bertillsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hakuljnen

Johan Johansson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Lars Madzon [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Oluff Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påål Jönsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Thomas Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Harmainen

Jacob Jacobsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Peer Påålsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Philpus Hansson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Pål Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Påål Peersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Thomas Philpusson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Hatajnen

Jacob [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Heldjmojnen

Anders Clemetsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Helppi

Johan Jörensson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Mårten Jörensson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Mårthen Jöransson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Herkeinen

Peer Matzson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Huchkainen

Johan Peersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lars Peersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Huiainen

Lars Larsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hujainen

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hullckåinen

Michell Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Häiwä

Christier Andersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Hämeleinen

Madz Madzsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Härckeinen

Peer Madzsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Härkä

Jöns Jönsson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

IAlkuun

Ihalain

Anders Månsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

JAlkuun

Jachujn

Mårten Mårtensson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Jyrckinen

Swen Peersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

KAlkuun

Kaginen

Peer Hindrichsson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Kalljnen

Lars Knuttsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kangahainen

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kangainen

Peer Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Karwojnen

Hans Ollsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Keetweinen

Matz Ragualdsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kietewein

Madz Christoffersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kieteweinen

Anders Biörnsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Madz Ragwaldsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Mårten Peersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Olsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kijskinen

Jören Hindrichsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Kiliuinen

Niels Nielsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kiljuinen

Lars Jönsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Madz Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Nils Nilsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Suen Peersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Killiujnen

Abraham Ihanusson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Jacob Mårtensson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Killjuinen

Hendrich Larsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kinainen

Lars Peersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Madzsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Sigfredh [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Kinnain

Peer Matzson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kiskinen

Jöran Hendersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Klostarjnen

Knutt Peersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Kuutj

Anders Peersson [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

Kåttro

Christier Andersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

LAlkuun

Laamainen

Oluff [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Laamajnen

Hendrich Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Lambinen

Lars Larsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Lambjnen

Jöns Larsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lapuetelainen

Jöns Månsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Matz Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Lapwetteleinen

Matz Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Lehuoinen

Madz [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Leinickainen

Lars [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lijckainen

Madz [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lijkainen

Anders Gabrielsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Lijmatain

Anders Andersson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Lijmatainen

Anders Madzsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hendrich Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jöns Madzsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Mårten Nilsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Loikain

Erich Knuttsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Erich Knutzson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hendrich Knuttsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Knutt Bengtsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Luckain

Grels [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lukainen

Lars Peersson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Madz Thomasson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Luukojnen

Christier Mårtensson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hendrich Jönsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Oluff Larsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

MAlkuun

Mannikainen

Erich Mårtensson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Martinen

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Påål Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Mielojnen

Lars [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Mondoinen

Påål Jönsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Monojnen

Sigfredh Andersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Mulj

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Mulljkainen

Hendrich Larsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Munck

Anders [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

NAlkuun

N

Jören [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

Lars [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

Nijrainen

Peer [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

OAlkuun

Olljnen

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

PAlkuun

Parojnen

Påål Larsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Partainen

Peer Jacobsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Pellinen

Johan Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Pelljnen

Johan Peersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Oluff Madzsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peuckein

Lars Ollsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Porojnen

Madz [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pylcköjnen

Isaac [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

RAlkuun

Raatikain

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Thomas Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Raatikainen

Erich Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hendrich Peersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Repojnen

Hans Mårtensson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Mårten Mårtensson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Rockainen

Anders [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Månsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Ryhein

Anders Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

SAlkuun

Saickainen

Lars Månsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Måns Månsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Oluff Månsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Seppinen

Anders [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Sipinen

Knutt [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Ollsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Mårten Knuttzsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Soikajnen

Måns [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Summanen

Jöns Peersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

TAlkuun

Tamminen

Oluff Hendersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Tanninen

Lars Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Lars Jacobsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Oluff Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Oluff Ollsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Tiajnen

Isaac Jörensson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Turckiajnen

Bertill Peersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

UAlkuun

Uckojnen

Madz Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

VWAlkuun

Waldojnen

Påål Ollsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Weteinen

Oluff [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Witikainen

Peer Thomasson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Wäteinen

Michel Peersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 183 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021