AlkuSavon ruodutusluettelotPuumalan pitäjä → 1643 nimihakemisto

Puumala ruodutusluettelo 1643

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Carl Drichzson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

AAlkuun

Aufuinen

Påål Wålmarsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

BAlkuun

Bengdtinen

Anderss Andersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Påålsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Bengtin

Anders Andersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

HAlkuun

Hakulinen

Oluff [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Påål Tönnesson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hamuinen

Jakoph [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Harmainen

Peer Oluffsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Påålsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Philpus [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hatain

Bertill Bertillsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hatainen

Anderss Bertilsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Bertil Bertilss:n [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Himmainen

Anderss [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Huchkoinen

Johan Peerss:n [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Huiainen

Nilss Peerss:n [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hämeläinen

Mattz [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Härkoinen

Larss Peersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Härköinen

Madz Hindersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

IAlkuun

Ihalainen

Anderss Månsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

JAlkuun

Jyrkinen

Swen Persson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

KAlkuun

Kallinen

Lars [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kangainen

Johan [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Karfuåinen

Hanss Oluffsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kaupinen

Larss Larsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Måns [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Ketewäin

Biörn Persson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Ketewäinen

Madz Christersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kiliuin

Jönss Jonsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kiliuinen

Hendrich Larsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hindrich Larsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jakoph Mårtenssonn [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Lars Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Larss Perss:n [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Mattz Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Swen Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Killuinen

Gräelss Jönsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kockåinen

Lars [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kuråinen

Johan [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Kåckonen

Larss [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kåttrå

Christer [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

LAlkuun

Laitiainen

Jören [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lamain

Anderss Oluffsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lamainen

Hindrich Hindrichzson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lambinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påål Påålsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lewiä

Johan Anderssonn [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Likainen

Anderss [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Madz Anderss [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Madz Andersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Limatain

Anderss Madzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jakoph Hindrichzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jönss Madzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Limatainen

Hendrich Hindrichzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Mårten [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Luckoinen

Hindrich Jönsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Jönss Pålsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Luckåin

Oluff Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lukoinen

Gräelss [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

MAlkuun

Mietinen

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Per Påwelsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Munck

Anderss Erichzson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Måndåinen

Påfwel [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

NAlkuun

Narinen

Brusius [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

PAlkuun

Pellinen

Johan Peersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Oluff Mattzson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pöykainen

Larss Olufsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

RAlkuun

Ryhainen

Anders [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

SAlkuun

Sipinen

Hindrich Hansson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Smålander

Michiel [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Suliu

Bengdt [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Summainen

Jönss Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Såmalain

Mattz [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Såriainen

Påfwel [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Såriåinen

Larss [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Månss [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

TAlkuun

Turkiainen

Bertill [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Hindersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

VWAlkuun

Waldoinen

Påål [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Waldåinen

Lars Christ:ssån [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Witikainen

Per [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Wåldainen

Anderss Christersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Larss Christersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 84 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021