AlkuSavon ruodutusluettelotSulkavan pitäjä → 1638b nimihakemisto

Sulkava ruodutusluettelo 1638b

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  J  K  L  M  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  J  K  L  M  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hans Ollsson [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

Jören Persson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Petter? Persson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Sigfred Nillsson [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

AAlkuun

Auffuinen

Silffuester Erichsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Aufujnen

Bertill Erichsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Erich Johanson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Matz Henderson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Silfuester Erichsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Autjo

Matz Matzson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

CAlkuun

Caipajnen

Anders Anderson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Grells Persson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Olof Larson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Peer Grellson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Caipojnen

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Cammojnen

Johan Mårthenson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Peer Andersson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Cardjnen

Hendrich Anderson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Matz Larson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Matz Matzson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Måns Michellsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Måns Påållsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Nills Ollsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Olof Ollsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Peer Ollson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Peer Persson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Clostarjnen

Knutt Persson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Condiain

Olof [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Olof Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Condjnen

Hanss Larson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Lass Stafanson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

EAlkuun

Erikäjnen

Påll Persson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Erjkäjnen

Anders Persson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Lass Ollson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Olof Larsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

HAlkuun

Hakulinen

Ambrossius Madzson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Hanski

Hanss Matzson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Matz Matzson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Harjulainen

Simon [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hatainen

Erich Madzson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Madz Jacobsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Madz Madzson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Hatajnen

Jacob [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Johan Persson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Matz Jacobsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Olof Jacobsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Hejnoinen

Christer Jönsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hejnojnen

Christer Jönsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Heldujnen

Anders Clemetson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Michell Clemetzson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Olof Clemetzson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Hielp

Johan Jörenson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Mårthen Jörenson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Hintza

Hendrich Olofzson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Hyfuöjnen

Jören Persson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Per Bertillsson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Hyfwärjnen

Peer Persson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

JAlkuun

Jerffuelein

Påll Jönson [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

KAlkuun

Kammoinen

Madz Andersson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Kardinen

Madz Madzson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Madz Matzson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Peer Olsson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Per Olson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Kinnujnen

Lass Matzson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Sigfred Matzson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Komoinen

Staffan Larson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Korhojnen

Lars Nillson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Kurkj

Anders [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Bertill [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Jacob Bertillsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

LAlkuun

Lajtjnen

Hendrich Mårthensson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Lautiain

Madz [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

Lejnäkäinen

Lars Larson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Lijmatainen

Eskell [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Limatajnen

Eskell [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

MAlkuun

Mickojnen

Lass [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Monojnen

Sigfred Anderson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Mulj

Matz Persson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Mullikain

Hendrich Larsson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Mälleinen

Olof Olsson [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

PAlkuun

Panojnen

Matz Grellson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Pååll Larsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Pardainen

Peer Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Pardajnen

Peer Persson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Pylckäjnen

Isach Nillsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Päkynen

Peer Person [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Pölläinen

Michell Bertillsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Pölläjnen

Michell Bertillson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Simon Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Pörffwöinen

Påll Larsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

RAlkuun

Radikainen

Erich Hendersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Radikajnen

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Thomas Sigfredson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Radjkajnen

Erich Hendersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hendrich Persson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

SAlkuun

Saffuolainen

Jöns [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Safuolajnen

Anders [Pappilat] Pappien rengit:Ruod+V

Seppäjnen

Anders Pållsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Sickajnen

Anders Henderson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Sikainen

Anders Hendersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Sipjnen

Cnutt Ollson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Matz Knutzson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Olof Knutzson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Säppäin

Anders [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

TAlkuun

Tannjnen

Larss Bertillsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Lass Jacobsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Olof Henderson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Olof Ollson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Tijajnen

Isach Jörensson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Tijtoinen

Hendrich Jonsson [Ratsastalot] Ruotu 12 Ratsastalot:Ruod+V

Lars [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Lars Jönsson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Timojnen

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Turffuinen

Staffan Michelson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Tåiffuoinen

Peer Persson [Irtolaiset] Väenottoluettelo

UAlkuun

Uckoinen

Jören Michelsson [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

Uckojnen

Matz Matzson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Matz Persson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

VWAlkuun

Weijalainen

Peer Sigfredzson [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

Wenelein

Hendrich [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Wihauainonen

Olof Olsson [Ratsastalot] Ruotu 10 Ratsastalot:Ruod+V

Wätäin

Jacob Olsson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Wätäinen

Olof Andersson [Ratsastalot] Ruotu 11 Ratsastalot:Ruod+V

Oloff [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Wätäjnen

Erick Larsson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Michell Persson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 127 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021