AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä → Kylähakemisto sukunimittäin

Sulkavan henkikirjojen kylähakemisto sukunimittäin

Nykyaikaiset sukunimet: vanhin esiintyminen

Huomaa: läheskään kaikkia vuosia ei ole syötetty. Kaikille alkuperäisille sukunimille ei ole päätelty nykyaikaista vastinetta (silloin nimi voi puuttua tästä luettelosta)


A  B  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä 
 A  B  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä

AAlkuun

Agander

Pappila 1732

Ahonen

Eerikkälä 1711

Kammola 1690

Karjulanmäki 1709

Pappila 1688

Partala 1739

Ruottila 1654

Ahonen?

Karjulanmäki 1712

Akkanen

Lohilahti 1690

Allenius

Pappila 1699

Aniainen

Sulkava 1697

Anttonen

Kaartila 1731

Kammola 1702

Karjulanmäki 1734

Mäntynen 1733

Partala 1712

Tunnila 1739

Argillander

Pappila 1732

Asikainen

Eerikkälä 1722

Kaitainen 1725

Niinimäki 1675

Partala 1678

Ruokoniemi 1697

Tunnila 1733

Autio

Hasula 1659

Iitlahti 1644

Partala 1644

Sulkava 1644

Auvinen

Auvila 1644

Hintsala 1662

Hyvärilä 1727

Iitlahti 1726

Kaartila 1722

Kaipola 1669

Karjulanmäki 1655

Lohilahti 1644

Pappila 1723

Partala 1727

Ruottila 1666

Ryhälä 1644

Sipilä 1665

Telataipale 1659

Tunnila 1694

Ylisenauvila 1644

BAlkuun

Barckhusen

Sulkava 1726

Bass

Pappila 1694

Beckborg

Iitlahti 1731

Ruokoniemi 1722

Bergman

Sulkava 1722

Björn

Hyvärilä 1739

Mäntynen 1722

Blick

Heikkurila 1732

Blixt

Heikkurila 1731

Bock

Heikkurila 1734

Brockius

Sulkava 1697

Böisman

Hyvärilä 1722

EAlkuun

Eerikäinen

Eerikkälä 1648

Kaitainen 1690

Mäntynen 1649

Partala 1647

Eklund

Lohilahti 1732

Eldsten

Iitlahti 1739

Essen

Eerikkälä 1735

FAlkuun

Flint

Rauhaniemi 1732

Rauhanniemi 1730

Fors

Ruokoniemi 1738

Tunnila 1704

Forsius

Iitlahti 1675

Kaipola 1676

Forsman

Ruokoniemi 1743

GAlkuun

Gerlander

Partala 1739

Graan

Kaipola 1673

Pappila 1668

Gren

Iitlahti 1702

Grön

Partala 1731

Gyllenskepp

Hyvärilä 1736

HAlkuun

Haatainen

Hasula 1690

Hintsala 1655

Kaartila 1676

Kaipola 1707

Karjulanmäki 1688

Pappila 1693

Partala 1644

Rauhaniemi 1644

Rauhanniemi 1727

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1644

Sulkava 1743

Telataipale 1656

Haatainen?

Karjulanmäki 1706

Haatanen

Hintsala 1723

Haikara

Pappila 1730

Rauhaniemi 1726

Rauhanniemi 1727

Haikarainen

Pappila 1739

Haikonen

Kaitainen 1665

Sipilä 1662

Haimi

Kaipola 1676

Hakulinen

Eerikkälä 1679

Halttula 1654

Heikkurila 1688

Kaipola 1656

Kaitainen 1645

Karjulanmäki 1652

Lohilahti 1669

Mäntynen 1650

Pappila 1736

Ruokoniemi 1731

Ryhälä 1728

Tunnila 1673

Halinen

Eerikkälä 1735

Leipämäki 1644

Mäntynen 1644

Pappila 1678

Tannila 1676

Halonen

Iitlahti 1680

Kammola 1702

Mäntynen 1644

Partala 1727

Telataipale 1655

Halttunen

Eerikkälä 1711

Halttula 1644

Kaipola 1710

Linkola 1728

Rahkolantaipale 1724

Tunnila 1722

Halttunen?

Halttula 1723

Hammar

Pulkkila 1730

Hamunen

Heikkurila 1655

Linkola 1665

Rahkolantaipale 1690

Ryhälä 1654

Sulkava 1662

Tannila 1651

Hana

Lohilahti 1694

Telataipale 1703

Hannukainen

Leipämäki 1662

Hanska

Ruokoniemi 1654

Telataipale 1688

Hanski

Hintsala 1723

Lohilahti 1736

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1682

Telataipale 1673

Harmainen

Partala 1656

Hartikainen

Kammola 1651

Leipämäki 1731

Mäntynen 1728

Rahkolantaipale 1675

Ruokoniemi 1712

Hasunen

Halttula 1665

Hasula 1644

Kaartila 1680

Mäntynen 1650

Ruottila 1662

Sulkava 1644

Väätälänmäki 1693

Heikkurinen

Hasula 1645

Heikkurila 1644

Kaartila 1654

Rauhaniemi 1651

Sulkava 1644

Heikurinen

Heikkurila 1682

Heinonen

Kaipola 1690

Mäntynen 1644

Partala 1688

Heinonen?

Kaipola 1693

Seppälä 1694

Helpi

Auvila 1677

Hyvärilä 1733

Kaipola 1690

Kammola 1690

Lohilahti 1731

Pappila 1669

Ruokoniemi 1644

Sulkava 1731

Ylisenauvila 1673

Heltimoinen

Eerikkälä 1644

Halttula 1726

Leipämäki 1724

Tunnila 1733

Herranen

Ruokoniemi 1732

Herttuainen

Sairalanmäki 1688

Hielman

Rauhaniemi 1677

Himanen

Lohilahti 1704

Hintsanen

Auvila 1697

Hasula 1688

Hintsala 1644

Kaartila 1722

Kaitainen 1679

Kammola 1663

Lohilahti 1712

Pappila 1679

Rauhaniemi 1725

Ruokoniemi 1694

Sipilä 1680

Sulkava 1675

Ylisenauvila 1644

Hirvonen

Auvila 1725

Eerikkälä 1680

Kaipola 1682

Ruokoniemi 1724

Holopainen

Kaipola 1723

Lohilahti 1733

Telataipale 1644

Hotakainen

Hintsala 1697

Lohilahti 1701

Ruokoniemi 1702

Hotakka

Hasula 1659

Karjulanmäki 1644

Partala 1737

Ruokoniemi 1665

Sulkava 1651

Hujanen

Kaipola 1662

Pappila 1708

Hukkanen

Halttula 1700

Hyvärilä 1734

Kaitainen 1699

Kammola 1743

Leipämäki 1735

Huld

Kaipola 1694

Hulkkonen

Eerikkälä 1710

Pappila 1733

Huskanen

Hasula 1730

Huttunen

Kammola 1737

Partala 1734

Hyvärinen

Halttula 1644

Hasula 1645

Iitlahti 1669

Kaipola 1662

Kaitainen 1644

Kammola 1651

Karjulanmäki 1644

Mäntynen 1644

Pappila 1700

Partala 1659

Sulkava 1677

Hyvönen

Eerikkälä 1678

Halttula 1675

Heikkurila 1651

Kaipola 1659

Kammola 1678

Karjulanmäki 1651

Leipämäki 1704

Pappila 1690

Ruottila 1728

Seppälä 1693

Väätälänmäki 1657

Hyvönen?

Heikkurila 1656

Karjulanmäki 1654

Ruottila 1737

Häivä

Heikkurila 1688

Kaipola 1654

Karjulanmäki 1644

Pappila 1668

Ruottila 1663

Häivä?

Karjulanmäki 1654

Hämäläinen

Eerikkälä 1734

Iitlahti 1665

Kaartila 1663

Kammola 1724

Karjulanmäki 1644

Lohilahti 1657

Pappila 1722

Rauhaniemi 1652

Ruokoniemi 1722

Sipilä 1665

Telataipale 1688

Tunnila 1677

Ylisenauvila 1711

Härkä

Sulkawa 1682

Härkönen

Heikkurila 1732

Iitlahti 1676

Kammola 1699

Leipämäki 1644

Mäntynen 1654

Niinimäki 1733

Partala 1660

Ruokoniemi 1652

Sulkava 1673

Tannila 1651

Telataipale 1654

Tunnila 1647

Hölker

Auvila 1647

Eerikkälä 1678

Kaipola 1680

Tannila 1677

IAlkuun

Ikonen

Karjulanmäki 1693

Pappila 1682

Rauhaniemi 1680

Sipilä 1736

Sulkava 1688

Tannila 1743

Ikäheimonen

Karjulanmäki 1676

Ryhälä 1693

Sairalanmäki 1697

Ilvonen

Partala 1709

Immoin

Iitlahti 1734

Immonen

Hintsala 1697

Iitlahti 1690

Kaipola 1682

Pappila 1678

Ruokoniemi 1694

Sipilä 1659

Sulkava 1700

Tunnila 1708

Ylisenauvila 1702

Inkeroinen

Sipilä 1659

Inkinen

Kaitainen 1651

Karjulanmäki 1662

Issakainen

Kammola 1657

JAlkuun

Jantunen

Ruottila 1743

Javanainen

Kaartila 1680

Jukarainen

Pulkkila 1688

Väätälänmäki 1682

Jumppanen

Kaitainen 1690

Maarala 1693

Jyrkinen

Kaipola 1704

Järveläinen

Eerikkälä 1657

Ruokoniemi 1734

Tunnila 1655

Jääskeläinen

Lohilahti 1712

KAlkuun

Kaartinen

Hasula 1645

Hintsala 1727

Iitlahti 1697

Kaartila 1644

Kaipola 1697

Kammola 1673

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1723

Niinimäki 1701

Pappila 1669

Partala 1644

Rauhaniemi 1651

Rauhanniemi 1731

Ruokoniemi 1644

Sipilä 1704

Sulkawa 1682

Tannila 1654

Telataipale 1693

Väätälänmäki 1668

Ylisenauvila 1666

Kaartinen?

Kaartila 1682

Kaasinen

Kammola 1736

Partala 1735

Ruottila 1739

Kainulainen

Auvila 1694

Hasula 1680

Iitlahti 1669

Kaartila 1697

Kaitainen 1667

Koskutjärvi 1665

Niinimäki 1682

Partala 1644

Kaipainen

Kaipola 1648

Kaitainen 1655

Leipämäki 1655

Niinimäki 1654

Ruokoniemi 1693

Ruottila 1693

Kaiponen

Hasula 1647

Iitlahti 1652

Kaipola 1644

Kaitainen 1644

Leipämäki 1660

Niinimäki 1659

Rahkolantaipale 1665

Tunnila 1644

Kajander

Iitlahti 1722

Kallonen

Sulkava 1655

Kammonen

Hyvärilä 1723

Iitlahti 1676

Kaipola 1654

Kammola 1644

Karjulanmäki 1645

Koskutjärvi 1665

Kyrsyä 1665

Mäntynen 1688

Partala 1673

Pulkkila 1678

Rahkolantaipale 1679

Ryhälä 1726

Sulkava 1731

Tunnila 1676

Väätälänmäki 1665

Ylisenauvila 1728

Kankainen

Eerikkälä 1665

Kammola 1676

Niinimäki 1712

Kankkonen

Halttula 1697

Kaitainen 1680

Kankkunen

Eerikkälä 1737

Leipämäki 1649

Partala 1665

Karhunen

Ryhälä 1737

Karjalainen

Ruottila 1650

Karppinen

Auvila 1697

Hyvärilä 1688

Iitlahti 1673

Kaipola 1679

Kaitainen 1690

Rahkolantaipale 1731

Tunnila 1693

Karvinen

Hintsala 1725

Kekkonen

Hasula 1644

Lohilahti 1652

Rauhaniemi 1662

Kekkonen?

Karjulanmäki 1646

Kemiläinen

Ylisenauvila 1709

Kempe

Eerikkälä 1700

Niinimäki 1697

Partala 1677

Pulkkila 1706

Kemppinen

Eerikkälä 1726

Partala 1724

Telataipale 1668

Kervinen

Eerikkälä 1665

Hintsala 1728

Kaartila 1724

Kaitainen 1693

Kammola 1701

Lohilahti 1712

Partala 1706

Rauhaniemi 1722

Rauhanniemi 1727

Ruokoniemi 1739

Sulkava 1704

Tannila 1736

Kervinen?

Hyvärilä 1705

Lohilahti 1703

Kethon

Iitlahti 1722

Kettunen

Kaipola 1723

Ruokoniemi 1743

Kietäväinen

Auvila 1697

Halttula 1726

Hasula 1690

Iitlahti 1655

Kaipola 1677

Karjulanmäki 1662

Pappila 1682

Ruokoniemi 1724

Telataipale 1651

Ylisenauvila 1652

Kiiskinen

Heikkurila 1679

Hyvärilä 1701

Kaipola 1676

Leipämäki 1727

Mäntynen 1644

Pappila 1678

Pulkkila 1676

Ruottila 1647

Sairalanmäki 1732

Kilkki

Mäntynen 1739

Väätälänmäki 1693

Kilpeläinen

Halttula 1722

Kinanen

Hasula 1690

Kaipola 1644

Kammola 1655

Karjulanmäki 1706

Niinimäki 1701

Kinnunen

Iitlahti 1732

Kaipola 1680

Leipämäki 1734

Mäntynen 1676

Tunnila 1728

Kirjalainen

Hyvärilä 1693

Kiukainen

Mäntynen 1649

Kiukas

Mäntynen 1711

Kohonen

Iitlahti 1693

Kaipola 1688

Lohilahti 1646

Kokkonen

Karjulanmäki 1666

Kolehmainen

Hasula 1709

Pappila 1694

Partala 1688

Sulkava 1654

Konsti

Halttula 1680

Kaipola 1676

Kammola 1682

Leipämäki 1730

Mäntynen 1651

Niinimäki 1722

Tannila 1723

Kontiainen

Auvila 1654

Halttula 1676

Hasula 1647

Iitlahti 1656

Kaartila 1673

Kammola 1652

Karjulanmäki 1645

Leipämäki 1655

Mäntynen 1663

Pappila 1700

Partala 1734

Sipilä 1676

Sulkava 1644

Tannila 1651

Kontiainen?

Tannila 1660

Kontinen

Tannila 1669

Korhonen

Halttula 1663

Iitlahti 1727

Kaartila 1649

Kaipola 1706

Kammola 1707

Karjulanmäki 1738

Leipämäki 1731

Linkola 1644

Partala 1657

Sipilä 1656

Sulkava 1652

Kostiainen

Eerikkälä 1679

Iitlahti 1648

Kaipola 1644

Lohilahti 1732

Partala 1730

Tannila 1727

Kostiainen?

Kaipola 1663

Kotilainen

Sairalanmäki 1690

Kotro

Ryhälä 1645

Krassou

Hyvärilä 1739

Krossou

Hyvärilä 1738

Kukko

Partala 1734

Kukko?

Partala 1733

Kukkonen

Eerikkälä 1690

Kaipola 1665

Kammola 1654

Maarala 1644

Partala 1690

Sipilä 1710

Tunnila 1669

Kukkonen Maaranen

Kammola 1673

Kullman

Eerikkälä 1678

Tannila 1676

Kuosmanen

Kammola 1688

Mäntynen 1708

Ruottila 1644

Kurki

Mäntynen 1649

Partala 1644

Rauhaniemi 1677

Tunnila 1644

Kuronen

Karjulanmäki 1644

Partala 1735

Kyllönen

Kammola 1655

Pulkkila 1733

Ryhälä 1734

Tunnila 1699

Kärki

Kammola 1665

Kärkkäinen

Hyvärilä 1697

Karjulanmäki 1646

Partala 1656

Tannila 1659

Tunnila 1673

LAlkuun

Laaka

Leipämäki 1730

Laakkonen

Kaipola 1725

Kaitainen 1707

Mäntynen 1730

Pappila 1706

Pulkkila 1682

Rahkolantaipale 1688

Sulkava 1722

Laamanen

Hasula 1665

Iitlahti 1666

Kaartila 1702

Lohilahti 1644

Rauhaniemi 1644

Ruottila 1728

Laamanen?

Lohilahti 1648

Mäntynen 1650

Laitinen

Iitlahti 1704

Kaipola 1702

Kaitainen 1675

Mäntynen 1739

Pappila 1703

Tannila 1723

Lajunen

Auvila 1723

Lampinen

Halttula 1668

Karjulanmäki 1701

Lapveteläinen

Karjulanmäki 1644

Mäntynen 1644

Laukkanen

Ruokoniemi 1724

Sulkava 1734

Lautiainen

Kaitainen 1735

Leipämäki 1682

Mäntynen 1701

Niinimäki 1710

Partala 1656

Sulkava 1646

Tunnila 1728

Lehvonen

Auvila 1673

Eerikkälä 1727

Hyvärilä 1675

Kaartila 1676

Kaipola 1669

Lohilahti 1644

Pappila 1676

Ylisenauvila 1693

Leinikainen

Kammola 1644

Karjulanmäki 1655

Leinonen

Iitlahti 1723

Kaipola 1712

Pappila 1722

Rauhaniemi 1688

Rauhanniemi 1730

Sulkava 1682

Lentz

Partala 1654

Leskinen

Kaitainen 1644

Kammola 1669

Partala 1735

Lind

Kaipola 1727

Lintunen

Mäntynen 1675

Loikkanen

Kaipola 1738

Rauhaniemi 1732

Lundberg

Mäntynen 1726

Luomanen?

Ruottila 1665

Luostarinen

Hasula 1654

Iitlahti 1644

Kaipola 1644

Kaitainen 1659

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1697

Pappila 1677

Partala 1644

Rahkolantaipale 1665

Ruokoniemi 1656

Sulkava 1676

Tunnila 1690

Lustig

Partala 1731

Luukkonen

Halttula 1669

Hasula 1658

Kaipola 1724

Karjulanmäki 1697

Mäntynen 1697

Pappila 1679

Rauhaniemi 1676

Luukkonen?

Hasula 1682

Läcker

Ryhälä 1736

Länkinen

Tannila 1723

Löfberg

Kaipola 1697

Pappila 1693

Partala 1739

Löppönen

Hintsala 1735

Lohilahti 1644

Ruokoniemi 1724

Telataipale 1712

MAlkuun

Maaranen

Kammola 1658

Maarala 1658

Makkonen

Halttula 1680

Iitlahti 1665

Linkola 1673

Pappila 1666

Sulkava 1663

Malberg?

Kaitainen 1688

Mannikainen

Hintsala 1665

Lohilahti 1647

Martikainen

Karjulanmäki 1645

Mäntynen 1650

Martini

Hasula 1690

Pappila 1665

Martini Allenius

Pappila 1697

Marttinen

Mäntynen 1690

Masalin

Iitlahti 1726

Matikainen

Hintsala 1730

Ruokoniemi 1722

Sipilä 1743

Matilainen

Partala 1644

Mehiläinen

Karjulanmäki 1673

Meinander

Iitlahti 1722

Partala 1726

Tannila 1712

Mesiäinen

Hasula 1699

Pappila 1706

Ruottila 1697

Sulkava 1709

Mielonen

Leipämäki 1665

Mäntynen 1722

Rahkolantaipale 1704

Sulkava 1644

Tunnila 1662

Miettinen

Heikkurila 1724

Miikkulainen

Auvila 1663

Hasula 1645

Lohilahti 1657

Mäntynen 1650

Ruokoniemi 1656

Sulkava 1646

Telataipale 1665

Miikkulainen?

Telataipale 1688

Mikkonen

Auvila 1688

Hintsala 1731

Iitlahti 1709

Koskutjärvi 1730

Lohilahti 1644

Partala 1678

Ruokoniemi 1730

Sipilä 1659

Sulkava 1712

Telataipale 1694

Ylisenauvila 1730

Molander

Kaartila 1726

Pappila 1665

Rauhaniemi 1725

Rauhanniemi 1727

Sulkava 1682

Molenius

Pappila 1731

Mononen

Hasula 1722

Iitlahti 1665

Kaipola 1678

Kaitainen 1644

Lohilahti 1737

Niinimäki 1644

Partala 1735

Telataipale 1654

Mononen?

Kaipola 1694

Montonen

Iitlahti 1693

Mulli

Eerikkälä 1644

Partala 1644

Tunnila 1647

Mura

Karjulanmäki 1722

Mursunen

Mäntynen 1649

Pappila 1668

Mursunen?

Kaipola 1665

Sulkava 1666

Mustonen

Iitlahti 1655

Mustonen?

Kammola 1652

Mutka

Sipilä 1655

Muttulainen

Ryhälä 1654

Muukkonen

Partala 1693

Telataipale 1693

Myrell

Iitlahti 1722

Mähönen

Halttula 1673

Iitlahti 1644

Kaipola 1654

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1710

Lohilahti 1690

Mäntynen 1650

Niinimäki 1699

Niinimäki? 1710

Pappila 1688

Mähönen?

Kaitainen 1663

Mäkeläinen

Halttula 1677

Iitlahti 1651

Kaitainen 1680

Kammola 1680

Leipämäki 1724

Niinimäki 1673

Pappila 1676

Tunnila 1644

NAlkuun

Naakka

Iitlahti 1708

Karjulanmäki 1651

Sipilä 1656

Nahkahattu

Halttula 1644

Linkola 1663

Tunnila 1666

Naukkarinen

Lohilahti 1701

Ryhälä 1694

Niippa

Auvila 1723

Hintsala 1711

Ruokoniemi 1706

Ylisenauvila 1705

Niskanen

Leipämäki 1737

Mäntynen 1724

Niinimäki 1731

Nissinen

Iitlahti 1662

Nousiainen

Iitlahti 1655

Kaartila 1654

Karjulanmäki 1735

Mäntynen 1700

Nulpponen

Kammola 1697

Koskutjärvi 1673

Tunnila 1697

Nyberg

Sulkava 1730

Nykopp

Eerikkälä 1724

OAlkuun

Olkkonen

Lohilahti 1644

Mäntynen 1650

Telataipale 1644

Outinen

Leipämäki 1737

Partala 1663

PAlkuun

Paatelainen

Partala 1665

Pallonen

Partala 1693

Pamp

Ylisenauvila 1697

Parkkinen

Halttula 1673

Niinimäki 1727

Tunnila 1725

Väätälänmäki 1725

Parkkonen

Halttula 1688

Tunnila 1700

Väätälänmäki 1722

Partanen

Hyvärilä 1644

Karjulanmäki 1644

Leipämäki 1654

Mäntynen 1650

Niinimäki 1662

Partala 1656

Sulkava 1728

Tunnila 1669

Parviainen

Ruottila 1680

Paunonen

Iitlahti 1669

Kaitainen 1644

Kammola 1676

Mäntynen 1673

Partala 1675

Ruokoniemi 1724

Sulkava 1722

Tunnila 1646

Pekkanen

Auvila 1676

Lohilahti 1677

Telataipale 1655

Pekonen

Telataipale 1693

Pelkinen

Kaipola 1668

Pelkonen

Iitlahti 1705

Kaipola 1710

Telataipale 1660

Ylisenauvila 1733

Pellinen

Halttula 1673

Kaartila 1675

Karjulanmäki 1665

Lohilahti 1666

Ruokoniemi 1652

Sipilä 1737

Telataipale 1722

Ylisenauvila 1731

Pentikäinen

Lohilahti 1644

Mäntynen 1650

Telataipale 1658

Penttinen

Eerikkälä 1739

Heikkurila 1679

Ruottila 1731

Tunnila 1693

Väätälänmäki 1733

Pesonen

Eerikkälä 1679

Leipämäki 1656

Niinimäki 1662

Pesonen?

Eerikkälä 1693

Petenius

Kaipola 1737

Ylisenauvila 1735

Pietikäinen

Kaipola 1697

Telataipale 1702

Pistolekors

Eerikkälä 1644

Iitlahti 1727

Mäntynen 1658

Partala 1644

Pitenius

Pappila 1736

Pitkänen

Partala 1644

Väätälänmäki 1667

Pohjalainen

Eerikkälä 1665

Iitlahti 1665

Kaipola 1704

Karjulanmäki 1644

Ruokoniemi 1655

Seppälä 1678

Sulkava 1644

Telataipale 1654

Poppius

Sulkava 1734

Posa

Mäntynen 1646

Pulkkinen

Iitlahti 1733

Kaipola 1722

Ruokoniemi 1727

Ryhälä 1737

Sulkava 1662

Punnonen

Rahkolantaipale 1730

Putkinen

Sulkava 1669

Puumalainen

Tunnila 1722

Pylkkänen

Iitlahti 1727

Karjulanmäki 1644

Pyöriäinen

Karjulanmäki 1644

Pärnänen

Auvila 1724

Iitlahti 1722

Kammola 1731

Mäntynen 1697

Niinimäki 1654

Partala 1722

Sulkava 1699

Tunnila 1673

Väätälänmäki 1690

Pöllänen

Halttula 1644

Hasula 1645

Kaartila 1682

Kammola 1663

Lohilahti 1666

Mäntynen 1650

Partala 1737

Sipilä 1723

Sulkava 1644

Tunnila 1722

Ylisenauvila 1732

Pöllänen?

Tunnila 1673

Pöyhönen

Partala 1706

RAlkuun

Raatikainen

Halttula 1694

Hasula 1690

Iitlahti 1644

Kaipola 1651

Kaitainen 1644

Kammola 1662

Mäntynen 1649

Pappila 1688

Partala 1644

Rahkolantaipale 1665

Sipilä 1660

Sulkava 1693

Tunnila 1644

Raatikainen?

Rahkolantaipale 1693

Rahikainen

Telataipale 1677

Rahkonen

Eerikkälä 1690

Halttula 1709

Kaitainen 1676

Karjulanmäki 1708

Leipämäki 1697

Partala 1697

Rauhaniemi 1693

Ruokoniemi 1737

Rahkonen?

Leipämäki 1693

Rantalainen

Kammola 1655

Sulkava 1654

Rantonen

Kaskii 1665

Rasanen

Ruokoniemi 1730

Raska

Maarala 1666

Raski

Kaitainen 1722

Rautia

Kyrsyä 1722

Rautiainen

Iitlahti 1725

Kaipola 1693

Kyrsyä 1723

Partala 1726

Seppälä 1708

Reijonen

Hyvärilä 1709

Kaipola 1697

Leipämäki 1708

Linkola 1726

Partala 1702

Reinikainen

Lohilahti 1704

Remonen

Mäntynen 1669

Reponen

Hasula 1726

Kammola 1652

Karjulanmäki 1693

Partala 1739

Rauhaniemi 1737

Ruottila 1678

Ryhälä 1662

Sairalanmäki 1697

Väätälänmäki 1654

Rohianus

Pappila 1699

Sipilä 1702

Tannila 1703

Rokka

Kaitainen 1697

Ronkainen

Halttula 1665

Ruottinen

Partala 1644

Ruottila 1644

Ruuskanen

Eerikkälä 1657

Ruuth

Hasula 1705

Pappila 1693

Sulkava 1707

Ryhäläinen

Kaipola 1667

Ryhänen

Eerikkälä 1731

Halttula 1649

Karjulanmäki 1644

Tunnila 1673

Rämänen

Iitlahti 1722

Rännare

Hasula 1723

Leipämäki 1662

Mäntynen 1656

Rännare Eerikäinen

Mäntynen 1655

Räsänen

Karjulanmäki 1737

Mäntynen 1654

Ruokoniemi 1700

Sulkawa 1682

Rönholm

Partala 1736

Röntynen

Lohilahti 1697

Rösö

Kaipola 1690

SAlkuun

Saikkonen

Halttula 1677

Iitlahti 1666

Kammola 1659

Leipämäki 1739

Pulkkila 1673

Sulkava 1655

Tannila 1743

Tunnila 1678

Väätälänmäki 1675

Sairanen

Kaartila 1735

Sallinen

Mäntynen 1688

Saukkonen

Ruokoniemi 1738

Ruottila 1733

Savolainen

Halttula 1654

Hasula 1645

Sulkava 1644

Telataipale 1679

Seppä

Kaipola 1726

Telataipale 1667

Seppäläinen

Kaartila 1731

Seppänen

Eerikkälä 1678

Kaipola 1644

Kaitainen 1644

Leipämäki 1733

Ruokoniemi 1730

Seppälä 1673

Sulkava 1693

Tannila 1677

Tunnila 1646

Simonen

Pappila 1700

Sulkava 1697

Sinkkonen

Auvila 1678

Lohilahti 1644

Pappila 1679

Ruokoniemi 1723

Sulkava 1644

Telataipale 1697

Sinkkonen?

Telataipale 1680

Sipinen

Lohilahti 1732

Ruokoniemi 1707

Sipilä 1644

Skumpe

Auvila 1665

Kaipola 1673

Lohilahti 1666

Pappila 1697

Partala 1644

Rauhaniemi 1701

Ruokoniemi 1666

Sulkava 1693

Telataipale 1644

Skumpe?

Ruokoniemi 1665

Skyring

Sulkava 1673

Soikka

Halttula 1679

Soikkanen

Eerikkälä 1690

Iitlahti 1660

Kaitainen 1700

Leipämäki 1665

Mäntynen 1665

Pappila 1709

Partala 1694

Rauhaniemi 1726

Rauhanniemi 1727

Ruokoniemi 1726

Sulkava 1710

Sopanen

Kaipola 1669

Sorjonen

Pulkkila 1680

Rauhaniemi 1665

Strellman

Auvila 1722

Strengberg

Rauhaniemi 1708

Strålman

Kaipola 1731

Tannila 1743

Summanen

Halttula 1728

Rahkolantaipale 1730

Suomalainen

Eerikkälä 1693

Kaipola 1690

Leipämäki 1667

Pappila 1694

Suomalainen?

Eerikkälä 1697

Supponen

Ylisenauvila 1712

Svan

Rauhaniemi 1680

Sölfverarm?

Itlahti 1644

TAlkuun

Taivainen

Ruottila 1676

Talikainen

Lohilahti 1646

Tanninen

Hyvärilä 1699

Kaartila 1668

Mäntynen 1678

Pappila 1705

Partala 1644

Sulkava 1663

Tannila 1644

Tarkiainen

Hasula 1645

Sulkava 1646

Taskinen

Rahkolantaipale 1704

Ruokoniemi 1652

Tervonen

Halttula 1665

Hasula 1702

Kaartila 1724

Kaipola 1667

Kammola 1666

Lohilahti 1701

Ruokoniemi 1711

Ruottila 1739

Telataipale 1731

Tervonen?

Lohilahti 1694

Teräväinen

Sulkava 1704

Tiainen

Auvila 1731

Hasula 1645

Iitlahti 1705

Kaipola 1710

Mäntynen 1707

Pappila 1665

Sulkava 1646

Tiihonen

Partala 1701

Tiittainen

Sulkava 1655

Tiittanen

Halttula 1693

Kaipola 1697

Kaitainen 1644

Leipämäki 1677

Rauhaniemi 1659

Ruokoniemi 1693

Sulkava 1644

Väätälänmäki 1704

Ylisenauvila 1675

Tiittanen?

Leipämäki 1688

Tikka

Sulkava 1651

Tikkanen

Halttula 1693

Hasula 1662

Pappila 1668

Tipa

Kammola 1739

Tirronen

Iitlahti 1725

Kammola 1701

Leipämäki 1737

Mäntynen 1704

Pulkkila 1679

Toivainen

Karjulanmäki 1645

Toivanen

Kammola 1656

Karjulanmäki 1646

Telataipale 1662

Tuhkanen

Ruottila 1650

Väätälänmäki 1701

Tuhkanen?

Pappila 1665

Tuhkunen

Leipämäki 1676

Ruottila 1644

Väätälänmäki 1700

Tulkki

Kaitainen 1649

Mäntynen 1650

Tunninen

Kaitainen 1646

Mäntynen 1650

Tunnila 1644

Tuppurainen

Partala 1662

Turtiainen

Mäntynen 1649

Partala 1736

Turunen

Auvila 1722

Eerikkälä 1726

Mäntynen 1722

Pappila 1711

Partala 1727

Tunnila 1673

Törne

Iitlahti 1732

UAlkuun

Ukkonen

Karjulanmäki 1644

Lohilahti 1673

Partala 1644

Ruokoniemi 1657

Ryhälä 1644

Sipilä 1658

Sulkava 1644

Tannila 1665

Ukkonen?

Partala 1675

Utriainen

Iitlahti 1668

Utter

Kammola 1735

VWAlkuun

Vadsten

Partala 1728

Valtonen

Auvila 1727

Lohilahti 1645

Sulkava 1738

Vanhanen

Kaipola 1675

Niinimäki 1678

Seppälä 1679

Vanhanen?

Seppälä 1673

Varonen

Eerikkälä 1679

Halttula 1660

Leipämäki 1665

Vasara

Pulkkila 1712

Ryhälä 1734

Veijalainen

Eerikkälä 1733

Hyvärilä 1705

Kammola 1702

Mäntynen 1649

Venäläinen

Kammola 1652

Leipämäki 1743

Mäntynen 1644

Partala 1644

Vesterinen

Halttula 1722

Kaitainen 1724

Mäntynen 1694

Veteläinen

Kaitainen 1724

Vihavainen

Eerikkälä 1654

Kaartila 1680

Kaipola 1663

Kammola 1648

Leipämäki 1665

Mäntynen 1648

Niinimäki 1677

Ruokoniemi 1730

Seppälä 1693

Sipilä 1656

Sulkava 1743

Vihavainen?

Mäntynen 1649

Vihavaino

Kammola 1657

Mäntynen 1658

Sipilä 1658

Vihavainoinen

Kammola 1644

Mäntynen 1644

Vikberg

Kaipola 1724

Vilkki

Karjulanmäki 1665

Virolainen

Iitlahti 1722

Vitikainen

Kaipola 1662

Sulkava 1734

Vitikka

Karjulanmäki 1709

von Essen

Eerikkälä 1734

Väkeväinen

Kaipola 1690

Vänskä

Ruottila 1728

Väätäinen

Kaartila 1655

Kammola 1648

Karjulanmäki 1644

Linkola 1644

Partala 1644

Pulkkila 1644

Väätälänmäki 1644

Väätälänmäki? 1656

ÄAlkuun

Ämmänen

Iitlahti 1712

© Väinö Holopainen 2022