AlkuSavon maakirjatSulkavan pitäjä1725 → Nimihakemisto

Sulkava maakirja 1725

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Brussius Månss. (Låhilax1) 493

Gustaf Erichsson (Idenlax4) 491

Hend. (Hintzala1) 491

Lars (Läipämeki2) 493

Mattz Andersson (Hasula2) 490

Mårten (Kyrsywä1) 492

Olof Cnutsson (Sippilä3) 496

Petter Peersson (Kardila1) 491

Samuel (Ylisenaufwila1) 497

AAlkuun

Ahoin

Dawid (Kammoila2) 492

Hindrich (Kammoila4) 492

Hindrich Philipss. (Ruotila2) 495

Johan (Kammoila5) 492

Assikain

Lars (Erikala3) 490, (Kaitais2) 492

Auf:n

Anders (Ylisenaufwila1) 497

Bruss: (Ylisenaufwila1) 497

Aufwin

Anders (Kardila3) 491

Johan (Telataipal4) 496

Per (Aufwila1) 490

Samuel Peersson (Aufwila2) 490

BAlkuun

Beckborg

Pett:r (Rokonemi4) 495

Petter (Rokonemi1) 494, (Rokonemi5) 495

Bengtin

Olof (Tunnila3) 496

Bergman

(Sulkawaby3) 495

Biörn

Beniam (Mändyis6) 494

Böisman

Jacob (Hyfwerilä1) 490

CAlkuun

Cuosmain

Johan (Kammoila5) 492

EAlkuun

Erickain

Adam (Kaitais1) 492

Petter (Kaitais1) 492

Erikain

Mattz (Erikala3) 490

GAlkuun

Green

Jos. (Idenlax1) 491

HAlkuun

Hackulin

Anders (Heikurila1) 490

Grels (Kariulameki4) 493

Simon (Kariulameki4) 493

Halloin

(Kammoila1) 492

Haltuin

Olof (Rachkolantaipal3) 495

Hana

Bertel (Låhilax1) 493

Hanska

Erich (Rokonemi7) 495, (Rokonemi8) 495, (Telataipal2) 496

Thomas (Rokonemi4) 495

Hatain

Anders (Kariulameki3) 493

Hans (Rokonemi6) 495

Hindrich (Kariulameki3) 493

Johan (Rauhanemi3) 494

Lars (Rauhanemi2) 494, (Rauhanemi3) 494

Peer (Rokonemi6) 495

Heinoin

Anders (Kaipola3) 491

Hendrich (Rokonemi7) 495

Heldein

Mich: (Erikala2) 490

Helpe

Johan (Rokonemi1) 494, (Rokonemi2) 494, (Ylisenaufwila3) 497

Mattz (Rokonemi2) 494

Hintzain

Elias (Aufwila1) 490

Hindrich (Ylisenaufwila2) 497, (Ylisenaufwila3) 497

Johan (Aufwila1) 490

Johan Johansson (Hintzala1) 491

Johan Peersson (Kardila2) 491

Lars (Rokonemi4) 495

Peer (Kardila2) 491

Hyfwein

(Kaipola5) 492

Hindrich (Kaipola3) 491

Hålopain

Olof (Telataipal3) 496

Håtaka

Hans (Kardila1) 491

Jören (Rokonemi3) 494

Häifwä

Christer Andersson (Kariulameki1) 492

Hämmäläin

Mattz (Kammoila1) 492

Hämäl:n

Michel (Sippilä1) 496

Mårten (Telataipal2) 496

Nils (Ylisenaufwila2) 497

Hämäläin

Jacob (Tunnila4) 496

Jörren (Rokonemi3) 494

Mårten (Telataipal3) 496

Hännin

Lars (Rachkolantaipal2) 495

Härckä

Petter (Mändyis8) 494

IAlkuun

Immoin

Bengdt (Sippilä2) 496

Bertel (Sulkawaby4) 495

Olof (Sippilä2) 496

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Marala1) 493

Påhl (Marala1) 493

Jurfwain

Michell (Wätälä1) 496

KAlkuun

Kaipain

Johan (Kaipola6) 492

Kaipoin

Lars Ohlsson (Rachkolantaipal3) 495

Petter (Kaipola4) 491, (Kaitais2) 492

Kajander

(Idenlax1) 491

Kammoin

Anders (Kåskutierfwj1) 492

Johan Johanss. (Kyrsywä1) 492

Lars (Kammoila1) 492, (Mändyis4) 494

Mårt: Mårtenss. (Rachkolantaipal4) 495

Mårten (Kåskutierfwj1) 492

Kanckoin

And: (Haltula4) 490

Kangain

Eskel (Erikala2) 490

Johan (Erikala2) 490

Kardin

Anders (Rokonemi5) 495

Hindrich (Sulkawaby4) 495

Jörren (Telataipal4) 496

Måns (Kardila3) 491

Niels (Rokonemi3) 494

Petter (Rokonemi1) 494

Karfwin

Petter (Kaitais3) 492

Kilpelein

Erich (Haltula1) 490

Kinnuin

Sigfred (Kaipola1) 491

Kiskin

Anders (Mändyis6) 494

Kuckoin

Anders (Kammoila3) 492

Hindrich Larsson (Läipämeki2) 493

Kåndiain

Olof (Sulkawaby3) 495

Kåndin

Petter Peersson (Tannila1) 496

Kånsti

Anders (Mändyis7) 494

Lars (Mändyis7) 494, (Mändyis8) 494

Kårhoin

Anders (Haltula2) 490

Jacob (Haltula2) 490

Philip (Kaipola5) 492, (Kammoila2) 492

Philip Nilsson (Lingola1) 493

Kåstiain

Erich (Kaipola2) 491, (Kaipola3) 491

Jörren (Kaipola2) 491

Samuel (Kaipola2) 491

Kåttilain

Erich (Sairalameki1) 496

Kärfwin

Anders (Rauhanemi2) 494

Jören (Låhilax2) 493

LAlkuun

Laakoin

Lars (Rachkolantaipal1) 495

Petter (Rachkolantaipal1) 495

Lamain

(Hasula2) 490

Eskell (Idenlax3) 491

Lautiain

Johan (Ninimeki1) 494

Mattz (Mändyis9) 494

Påhl (Läipämeki1) 493

Samuel (Läipämeki1) 493

Leinoin

Petter (Rauhanemi1) 494

Liefwoin

Måns (Låhilax2) 493

Luukoin

Anders (Mändyis9) 494

Hindrich (Hasula1) 490

Löppein

Johan (Låhilax3) 493

Luukas (Låhilax3) 493

MAlkuun

Mattila

Swen (Rokonemi5) 495

Meinander

(Idenlax3) 491, (Pardala2) 494

Olof (Idenlax4) 491

Mickoin

Erich (Sulkawaby3) 495

Miel:

(Rachkolantaipal4) 495

Mieloin

Mårten (Mändyis3) 493

Mietin

Thomas Thomss. (Heikurila1) 490

Molander

Anders (Sulkawaby1) 495

Aron (Rauhanemi1) 494

Claudius (Sulkawaby1) 495

Månoin

Johan (Idenlax2) 491

Petter (Hasula1) 490

Påhl (Idenlax2) 491

Mäckäl:n

Påhl (Kammoila3) 492

Mäckäläin

Grels (Tunnila3) 496

Olof (Kammoila6) 492

Mähoin

(Ninimeki1) 494

NAlkuun

Naukarin

Johan (Låhilax4) 493

Nousiain

Anders (Kardila1) 491, (Mändyis2) 493

Nulpoin

Lars (Kåskutierfwj1) 492

PAlkuun

Parckin

Anders (Haltula3) 490

Jörren (Haltula3) 490

Pardain

Anders (Hyfwerilä1) 490

Bertel Månsson (Kariulameki5) 493

Brussius (Kariulameki1) 492

Brussius Månsson (Kariulameki5) 493

Grels (Tunnila1) 496

Mårten (Kariulameki5) 493

Påhl (Kariulameki2) 492

Parkin

Johan (Haltula1) 490

Parkoin

Lars (Wätälä2) 497

Nils (Tunnila4) 496

Paunoin

Beniam (Rokonemi8) 495

Pellin

Jörren (Kardila4) 491

Måns (Kardila4) 491

Pernain

(Sulkawaby3) 495

Anders (Ninimeki1) 494

Olof (Ninimeki1) 494

Piedkein

Petter (Telataipal1) 496

Pistohlkors

Carl Gust: (Pardala1) 494, (Pardala2) 494

Pochial:

Mårten (Idenlax3) 491

Pumalain

Olof (Tunnila1) 496, (Tunnila2) 496

Punnoin

(Kaitais1) 492

Pöllein

Johan (Tunnila5) 496

Mattz (Sippilä2) 496

RAlkuun

Radikain

Brussius (Sippilä1) 496

Hendrich (Sulkawaby2) 495

Rautiain

(Kaipola6) 492

Carl (Idenlax2) 491

Repoin

Thomas (Sairalameki1) 496

Ruotin

Anders (Ruotila1) 495

Lars (Ruotila2) 495

Ryh:

Joh: (Haltula4) 490

Ryhein

Joh: Peerss. (Haltula4) 490

Råcka

Olof (Rokonemi8) 495

Räpoin

Anders (Ryhälä1) 495, (Wätälä2) 497

Hindrich (Ryhälä1) 495

Johan (Wätälä2) 497

Räppoin

Petter (Wätälä2) 497

Rässein

Olof (Rokonemi5) 495

SAlkuun

Safwolain

Mattz (Telataipal4) 496

Sallin

Johan (Mändyis5) 494, (Mändyis6) 494

Petter (Mändyis1) 493

Sinckoin

Johan (Låhilax4) 493

Petter (Låhilax4) 493

Sinkoin

Johan (Rokonemi7) 495

Sippin

Anders (Sippilä3) 496

Strälman

(Aufwila2) 490

Såikain

Hendrich (Rauhanemi3) 494

Hindrich (Kaitais2) 492

Säppein

Lars (Kaipola1) 491

Samuel (Säppälä1) 496

Sigfred (Säppälä1) 496

Säppä

Anders (Tunnila2) 496

TAlkuun

Taskin

Jören (Rachkolantaipal4) 495

Jörren (Rachkolantaipal2) 495

Terf:

Peer (Rokonemi6) 495

Terfwoin

Johan (Kardila4) 491

Olof (Hasula2) 490

Tijain

Johan (Kaipola1) 491

Tijtain

Anders (Kaipola4) 491

Tirroin

Olof (Kammoila5) 492, (Pulckila1) 494

Tuchkoin

Petter (Ruotila3) 495

Turuin

Hendrich (Mändyis1) 493

Jacob (Tunnila5) 496

Michel (Tunnila5) 496

Tålck

(Tunnila1) 496

UAlkuun

Uckoin

(Sipikumbu1) 496

Anders (Pardala2) 494

VWAlkuun

Waldoin

Lars (Låhilax3) 493

Petter (Ruotila1) 495

Wanhain

Olof (Kaipola5) 492

Wasara

Anders (Pulckila1) 494

Wihawain

(Mändyis2) 493

Joh: (Mändyis3) 493

Th: (Mändyis3) 493

Wijhawain

Petter (Kammoila6) 492

Wijkberg

Gustaf (Kaipola4) 491

Wirolain

Anders (Idenlax1) 491

Witika

Abraham Mattsson (Kariulameki2) 492

Anders (Kariulameki4) 493

Wäijalain

Petter (Mändyis2) 493

Wänäläin

Mattz (Kammoila4) 492

Wästerin

Petter (Mändyis5) 494

Påhl (Kaitais3) 492

Wätäin

(Pulckila1) 494, (Wätälä2) 497

Olof Johansson (Wätälä1) 496

 

Tässä luettelossa on 237 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021