AlkuSavon maakirjatSulkavan pitäjä1730 → Nimihakemisto

Sulkava maakirja 1730

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Matsson (Karjulanmekj 2) 1350

And. (Ryhälä 1) 1354

Brussius Månsson (Låhilax 1) 1350

Gustaf Erichsson (Idenlax 4) 1346

Harald Haraldson (Tannila 1) 1356

Hendr. Philipss. (Rotila 2) 1354

Lars (Läipämäkj 2) 1350

Olof Cnutsson (Sippilä 3) 1356

AAlkuun

Ahoin

Dafwid (Kammoila 2) 1348

Hendrich (Kammoila 4) 1348

Johan (Kammoila 5) 1348

Asikain

Hendrich (Kaitais 2) 1348

Auf:

Joh. (Telataipal 4) 1356

Aufwin

Anders (Kardila 3) 1346, (Ylisenaufwila 1) 1358

Sam: (Ylisenaufwila 1) 1358

Samuel (Aufwila 2) 1344

BAlkuun

Barckhus

(Sulkawa 4) 1354

Beckborg

(Rokonemi) 1352, (Rokonemi 4) 1352, (Rokonemi 5) 1354

Bengtin

Olof (Tunnila 3) 1356

Biörn

Benimin (Mändyis 6) 1352

Böisman

(Hyfwerilä 1) 1344

CAlkuun

Cuosmain

Johan (Kammoila 5) 1348

EAlkuun

Erikain

Adam (Kaitais 1) 1348

Mattz (Erikala 3) 1344

GAlkuun

Grän

Joseph (Idenlax 1) 1346

HAlkuun

Hakulin

Adam (Karjulanmekj 4) 1350

Anders (Heikurila 1) 1346

Grels Månsson (Karjulanmekj 4) 1350

Haltuin

Olof (Rachkolantaipal 3) 1354

Hanska

Erich (Telataipal 2) 1356

Thom: (Rokonemi 4) 1352

Hatain

Anders (Karjulanmekj 3) 1350

Hans (Rokonemi 6) 1354

Hendrich (Karjulanmekj 3) 1350

Joh. (Rauhanemj 3) 1352

Lars (Rauhanemj 2) 1352, (Rauhanemj 3) 1352

Heinoin

Hendrich (Rokonemi 7) 1354

Helpe

Johan (Ylisenaufwila 3) 1358

Hintzain

Elias (Aufwila 1) 1344

Hendrich (Hintzala 1) 1346, (Ylisenaufwila 2) 1358, (Ylisenaufwila 3) 1358

Johan (Aufwila 1) 1344

Johan Johanss. (Hintzala 1) 1346

Johan Persson (Kardila 2) 1346

Petter (Kardila 2) 1346

Holopain

Olof (Telataipal 3) 1356

Huckain

Påhl (Kaitais 3) 1348

Hyfwein

(Kaipola 5) 1348

Hendr. (Kaipola 3) 1346

Th: (Rotila 3) 1354

Håtaka

Petter Perss. (Kardila 1) 1346

Häifwä

Anders (Karjulanmekj 1) 1348

Hämmäläin

Lars (Rachkolantaipal 2) 1354

Michel (Sippilä 1) 1356

Hämäl:

Jacob (Tunnila 4) 1356

Mårten (Telataipal 3) 1356

Hämäläin

Mattz (Kammoila 1) 1348

Mårten (Telataipal 2) 1356

Nils (Låhilax 1) 1350

Härkä

Petter (Mändyis 8) 1352

IAlkuun

Immoin

Bengt (Sippilä 2) 1356

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Marala 1) 1350

Påhl (Marala 1) 1350

Jurfwain

Michel (Wätälä 1) 1358

KAlkuun

Kaipain

Johan (Kaipola 6) 1348

Kaipoin

Lars Ohlss. (Rachkolantaipal 3) 1354

Per (Kaipola 4) 1346

Petter (Kaitais 2) 1348

Kajander

(Idenlax 1) 1346

Kammoin

Anders (Kåskutjerfwj 1) 1348

Hendrich (Karjulanmekj 3) 1350

Johan Johanss. (Kyrsywä 1) 1348

Lars (Kammoila 1) 1348, (Mändyis 4) 1352

Mårt: (Ylisenaufwila 2) 1358

Mårten (Rachkolantaipal 4) 1354

Kanckuin

Hendrich (Läipämäkj 2) 1350

Kankoin

Eskel (Erikala 2) 1344

Johan (Erikala 2) 1344

Kard:

Hendr. (Sulkawa 4) 1354

Kardin

Anders (Rokonemi 5) 1354

Måns (Kardila 3) 1346

Nils (Rokonemi 3) 1352

Per (Rokonemi) 1352

Karfwin

Petter (Kaitais 3) 1348

Kaskin

Anders (Mändyis 6) 1352

Kilpelein

Erick (Haltula 1) 1344

Kuckoin

Anders (Kammoila 3) 1348

Kåndin

Olof (Sulkawa 3) 1354

Per (Tannila 1) 1356

Kånsti

Olof (Mändyis 8) 1352

Kånstj

Lars (Mändyis 7) 1352

Olof (Mändyis 7) 1352

Kårhoin

Anders (Haltula 2) 1344

Hendrich (Idenlax 3) 1346

Jacob (Haltula 2) 1344

Philip (Kaipola 5) 1348, (Kammoila 2) 1348, (Lingola 1) 1350

Kåstiain

Erich (Kaipola 2) 1346, (Kaipola 3) 1346

Jörr: (Kaipola 2) 1346

Kåtilain

Erich (Sairalamekj 1) 1356

Kärf:n

Anders (Rauhanemj 2) 1352

Kärfwin

Jörren (Låhilax 2) 1350

LAlkuun

Laakoin

Lars (Rachkolantaipal 1) 1354

Lamain

(Hassula 2) 1344

Eskell (Idenlax 3) 1346

Lautiain

Johan (Läipämäkj 1) 1350

Samuel (Läipämäkj 1) 1350

Lefwoin

Måns (Låhilax 2) 1350

Leinoin

Petter (Rauhanemj 1) 1352

Luukoin

Anders (Mändyis 9) 1352

Hendrich (Hassula 1) 1344

Löppein

Lukas (Låhilax 3) 1350

MAlkuun

Masalin

Hindr. (Idenlax 4) 1346

Mattila

Swen (Rokonemi 5) 1354

Mickoin

Erich (Sulkawa 3) 1354

Per (Kåskutjerfwj 1) 1348

Mie:

Mårt: (Mändyis 3) 1350

Mietuin

Thomas Thomass. (Heikurila 1) 1346

Molander

(Rauhanemj 1) 1352

Claudius (Sulkawa 1,2) 1354

Månoin

Joseph (Idenlax 2) 1346

Per (Hassula 1) 1344

Mäkäl:

Grels (Tunnila 3) 1356

Olof (Kammoila 6) 1348

Mäkäläin

Påhl Ohlss. (Kammoila 3) 1348

NAlkuun

Naukaritar

Maria (Låhilax 4) 1350

Nousiain

Anders (Kardila 1) 1346

PAlkuun

Pard:

And: (Hyfwerilä 1) 1344

Pardain

Bertell Månsson (Karjulanmekj 5) 1350

Bruss: (Karjulanmekj 1) 1348

Mårten (Karjulanmekj 5) 1350

Påhl (Karjulanmekj 2) 1350

Park:

Nils (Tunnila 4) 1356

Parkin

Johan (Haltula 1) 1344, (Haltula 3) 1344, (Ninimekj 1) 1352

Parkoin

Anders (Haltula 3) 1344

Lars (Wätälä 2) 1358

Paunoin

Beniam (Rokonemi 8) 1354

Peekoin

Petter (Telataipal 1) 1356

Pellin

Jörren (Kardila 4) 1346

Pernain

Anders (Ninimekj 1) 1352

Olof (Ninimekj 1) 1352

Piedkein

Petter (Telataipal 1) 1356

Pistolkors

(Erikala 1) 1344, (Erikala 2) 1344, (Erikala 3) 1344, (Idenlax 2) 1346, (Pardala 1) 1352, (Pardala 2) 1352

Pumalain

Johan (Tunnila 1,2) 1356

Punnoin

(Kaitais 1) 1348

Pällin

Mattz (Sippilä 2) 1356

Pöllein

Grels (Tunnila 5) 1358

RAlkuun

Radikain

Brusius (Sippilä 1) 1356

Repoin

Petter (Wätälä 2) 1358

Reppoin

Mattz Andersson (Hassula 2) 1344

Roppoin

Thomas (Sairalamekj 1) 1356

Rotin

And: (Rotila 1) 1354

Per Larsson (Rotila 2) 1354

Ryhein

Johan Persson (Haltula 4) 1344

Råcka

Olof (Rokonemi 8) 1354

Räppoin

Hendrich (Ryhälä 1) 1354

SAlkuun

Safwolain

Mattz (Telataipal 4) 1356

Sallin

Johan (Mändyis 5) 1352

Olof (Mändyis 9) 1352

Petter (Mändyis 1) 1350

Seppein

Anders (Kaipola 1) 1346

Lars (Kaipola 1) 1346

Sinckoin

Erich (Rokonemi 7) 1354

Petter (Låhilax 4) 1350

Sipin

Anders (Sippilä 3) 1356

Strählman

(Aufwila 2) 1344

Summain

Jacob (Rachkolantaipal 1) 1354

Såjkain

Hendr. (Rauhanemj 3) 1352

Säppein

Samuel (Säppälä 1) 1356

Samuel Sigfredsson (Säppälä 1) 1356

TAlkuun

Taskin

Jörren (Rachkolantaipal 2) 1354, (Rachkolantaipal 4) 1354

Tirroin

Olof (Pulckila 1) 1352

Tuchkoin

(Rotila 3) 1354

Turuin

Hendr. (Mändyis 1) 1350

Michel (Tunnila 5) 1358

Tärfwoin

Johan (Kardila 4) 1346, (Rokonemi 6) 1354

VWAlkuun

Wadsten

Johan (Pardala 1) 1352, (Pardala 2) 1352

Waldoin

Lars (Låhilax 3) 1350

Petter (Rotila 1) 1354

Wasara

Anders (Pulckila 1) 1352

Wihaw

Th: (Mändyis 3) 1350

Wihaw:

Per (Kammoila 6) 1348

Wihawain

(Mändyis 2) 1350

Wjkberg

(Kaipola 4) 1346

Wäjal:n

Th: Perss. (Mändyis 2) 1350

Wänäläin

Mattz (Kammoila 4) 1348

Wästerin

Petter Matss. (Mändyis 5) 1352

Wätäin

(Pulckila 1) 1352, (Wätälä 2) 1358

Olof Johanss. (Wätälä 1) 1358

 

Tässä luettelossa on 187 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021