AlkuSavon ruodutusluettelotIisalmen pitäjä → 1677 nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1677

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anderss Bertillsonn (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Eskill Jönsonn (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Eskill Larsson (Idesalm by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Hemming Hendersonn (Jumis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Hendrich Gustafsonn (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Jöran Hemmingsonn (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Jöran Madtson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Lars Påhlsonn (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Lars Thomason (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Peer (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Peer Christerson (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Jacobson (Sukewaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Sigfredh Påhlson (Koppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Staffan Gabriellsonn (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

AAlkuun

Assikain

Hendrich (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Olof Madtson (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

CAlkuun

Cainolain

Peer Jacobson (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Caupinen

Jöns Bertillson (Kaupila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Michell (Kaupila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Colemainen

Påhl Bertilson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Collioinen

Anders Matdtson (Idesalm by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Bertill Madtson (Idesalm by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Collionen

Anders (Idensalmjby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Copoin

Philip Larson (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Cumbul:

Wijsa Wijsason (Haijasby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Cuosmain

Peer Peerson (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Cuosmainen

Erich Johansn (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Cuossma

Peer Cuossmasson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Cämiläinen

Lars (Taipal) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

EAlkuun

Eskelin

Påhl Madtson (Sångajarfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Eskelinen

Påhl Påhlson (Wächmasjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

HAlkuun

Haloinen

Peer Jacobson (Warpais) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Harakain

Olof (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Harmainen

Hendrich (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Heinoinen

Erich Larson (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Heiskain

Zaharias Larson (Kårpijärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Heiskainen

Anders Larson (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Jöns Anderson (Jumis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Jöns Larson (Pallois) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Hilduin

Ifwar Swenson (Narfwalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Jöns Jönson (Narfwalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Sigfred Nilson (Narfwalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Huijainen

Niels Olofson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Huttuin

Christer Larson (Oinasjärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Jöns Hendersonn (Swenninmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Jöns Markuson (Kilpisarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Jöns Olofson (Sångajarfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Lars Larson (Sångajarfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Madtz Madtson (Swenninmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Madtz Peerson (Swenninmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Michel (Oinasjärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Olof Markuson (Withaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Olof Olofson (Kårpijärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer A: (Withaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Olofson (Oinasjärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Andersn (Withaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Thomas Jönsson (Rotanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Huttuinen

Påhl Olofson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Huttunen

Michell (Oinasjerf:) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hywärin

Jacob Madtson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Håbinen

Anders O: (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Hörkäs

Niels Jöransn (Härnäjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

IAlkuun

Ihalain

Johan Anderson (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Ikoin

Påhl Larson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Ikoinen

Madtz (Hautajärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

JAlkuun

Junduin

Lars Larson (Haijasby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Jäskäläin

Hendrich Hanson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Olof Eskillsson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

KAlkuun

Kaikoin

Peer (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Kaikoinen

Eskill Eskillson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Kapoin

Hend: Hansson (Wäiselenmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Karhuinen

Påhl Peerson (Idesalm by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Karkainen

Anders (Idesalm by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kasurin

Påhl Staffanss (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Katainen

Olof (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Keijain

Johan (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Kiskin

Philip Peerson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Kiskinen

Daniel (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kockoinen

Markus (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Komoinen

Påhl O: (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Koppoin

Lars Larsonn (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Kumbulain

Jöns Wijsason (Porowäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Kutilain

Olof (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kåckarin

Lars (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Olof Erichson (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Kåckoinen

Hendrich (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Niels (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Kårhoinen

Sigfredh (Sälläwäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Kåtilainen

Olof Madtson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Kächköin

Anders Larsson (Närkoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Johan Peerson (Närkoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lars Larson (Närkoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Kämäräin

Peer Peersonn (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Påhl Madtsonn (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Kärfwin

Hans Hansson (Wiermä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Kärfwinen

Olof Knutsson (Ryhälä by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Kärieises

Madtz (Wächmasjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Käriäinen

Påhl Anderson (Närkoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Kärkinen

Philip Olofson (Hautajärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Kärkäinen

And: Peerson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Henderson (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Mårthen (Hautajärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Olof Jönson (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Olof Olofsonn (Hautajärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Thomas Peerson (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Kättuinen

Anders Anderson (Wiermä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Johan Olofson (Walkiainenby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Olof Påhlson (Wiermä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Olofson (Ryhälä by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Olofsonn (Walkiainenby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Påhl Hinderson (Wiermä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Påhl Peerson (Walkiainenby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Thomas Olofson (Walkiainenby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

LAlkuun

Laitinen

Madtz Larson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lappalain

Hend: Henderson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hend: Peerson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hendrich Peerson (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Hindrich O: (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hindrich Peerson (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Lars Henderson (Rotanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Lars Larsonn (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Madtz Madtson (Rotanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Madtz Madtsson (Rotanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Hendrson (Tommanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Lappalainen

Madtz Peerson (Sutela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Lapwetel:

Peer Påhlsonn (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Lapwetelain

Enwaldh (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Erich Påhlson (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Lapweteläin

Niels And: (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Olof Erichsson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Launoinen

Johan Olofson (Salmijärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Linduinen

Michell (Ongiwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Lippainen

Olof O: (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lippoinen

Eskill Mårthenson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Eskill O: (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Luckarin

Lars Anderson (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Larson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Peerson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Läskinen

Peer (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

MAlkuun

Mackoin

Eskell Madtson (Salamiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Jöns Larson (Salamiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Madtz Eskelson (Salamiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Madtz Eskillsson (Salamjby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Påhl Påhlson (Salamiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mackoinen

Hans (Salamiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Martikain

Christer Jacobson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Jöhran Jöranson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Olof Peersson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Christerson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Martikainen

Peer Peersson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Myckäin

Peer Nielson (Narfwalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Mäkhäin

And: Anderson (Sångajarfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Mätäinen

Hans Anderson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

NAlkuun

Nirainen

Peer Peerson (Porowäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Niskainen

Anders Anderson (Lammassarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Johan (Lammassarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Johan O: (Lammassarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Olofsonn (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Simon O: (Pielawäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Nissinen

Erich O:son (Sälläwäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lars O:sn (Sälläwäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Madtz Påhlson (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Niels Jönson (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Niels Olofson (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Olof Påhlson (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Nousiainen

Staffan Påhlson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

OAlkuun

Oijalainen

Olof (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Ollikain

Johan Johanson (Kiwistoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Lars Bertillsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Olof Thomasson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Påhl Andersson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Påhl Påhlson (Kiwistoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Staffan Staffanson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Ollikainen

Olof O: (Sutela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

PAlkuun

Pardain

Anders Olofsonn (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Bertill Jönson (Tommanmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Carl Johanson (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Ifwar Henderson (Päsmärj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Johan Larson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Jöns Peerson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Jöran Olofson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Lars Larson (Lakaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Lars Michellson (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Madtz Peerson (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Markusson (Närkoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Peersson (Härnäjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Henderson (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Påhl Olofson (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Wijsa Eskillson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Pardainen

Anders (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pedikäin

Anders Henderson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Hendrich A: (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Påhl Nielsson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Pedikäinen

Anders Larson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Pesoinen

Olof Olofsonn (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Påikain

Madtz Philipson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Pöllikas

Hend: Anderson (Kilpisarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Pölläis

Anders (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Pöxö

Olof Peerson (Hautajärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

RAlkuun

Rautapardain

Ifwar (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Rautiainen

Påhl (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Risainen

Peer (Luboaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Roifwas

Niels Johansson (Sälläwäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Rotzalain

Hemmingh (Paiujerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich Henderson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Madtz Peerson (Ongiwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Erichson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Påhl Nielson (Ongiwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Rotzalainen

Jacob Henderson (Rokoinen) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Ruotzalain

Brusius (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Ifwar Anderson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Nielson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Ryhäin

Olof Peerson (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Ryhäinen

Anders (Ryhälä by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Rynäin

Bertill Hend: (Jyngannemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Lars Erichson (Karfwasalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Rytkäin

Madtz Henderson (Pielawäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Rytkäinen

Hemmingh (Pielawäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Peerson (Salmijärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Ryttköin

Elias Månson (Taipal) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Påhlson (Taipal) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Råmsa

Peer Peersonn (Wianda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Rämäs

Jöns Jönsson (Rämäxälä) [Jöran Pistolekorsin läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Larsonn (Rämäxälä) [Jöran Pistolekorsin läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Peer Madtson (Rämäxälä) [Jöran Pistolekorsin läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Räsäinen

Anders Påhlson (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Jacob O: (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Thomasson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Röngä

Påhl Peerson (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Rönkas

Niels (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Rönkoi

And: Anderson (Sångajarfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Rönkoj

Johan Madtsson (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Lars Wijsasson (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Larson (Rutako) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

SAlkuun

Saikoin

Mich: Michellson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Saikoinen

Lars Larsson (Lambanjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Sarainen

Anders Madtzson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Saxa

Olof Peerson (Niemisjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Sifwoin

Peer Påhlsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Siwoin

Hend. Påhlson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Påhlsson (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Sormuinen

Knuth Thomason (Sälläwäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Sourulain

Jöns Peerson (Kilpisarj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Suomalain

Michell Madtson (Swenninmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Sutinen

And: Anderson (Sutela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Lars Peerson (Koppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Madtz Nielson (Sutela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Swenninen

Hendrich O:son (Swenninmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

TAlkuun

Tappanain

Hendrich (Hapajärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod+V

Tenhuinen

Påhl Madtson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tickain

Hendrich Erichson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Påhlson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Olof Larson (Kiuruwäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tickainen

Olof Michellson (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Tijainen

Niels Nielson (Kåtaniemj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Tijkain

Niels Christerson (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Tijkainen

Olof O: (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl O: (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Toifwin

Michell Peerson (Wächmasjärf:) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Jöranson (Päsmärj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Toifwinen

Staffan (Lakaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Tosawain

Johan Michellsn (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Andersonn (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Tossawain

Lars Peerson (Lööytenmackj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Påhl Larson (Pielawäsi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod+V

Tuckain

Hindrich Erichsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

UAlkuun

Uhlmain

Peer Jönsson (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Påhlsn (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Ulmainen

Christer Christersn (Ulmaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

VWAlkuun

Wijnikainen

Michell (Kalliojärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod+V

Wäsäin

Hend: Hansonn (Pörsenmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Påhlson (Wäiselenmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Påhl Staffanson (Koppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Staffan Peerson (Wäiselenmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 274 nimeä

© Väinö Holopainen 2021