AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1638b nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1638b

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Andersson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Anders Stafuensson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Anderss Bengtsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Anderss Hendersson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V [Pappilat] Papiston rengit:Ruod+V

Anderss Johansson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Bengt Peersson [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Birgell Pållsson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Christer Laarsson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Cossma Hindersson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Eskell Mårtensson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Hans Michelsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Hanss Sigfredhsson [Pappilat] Papiston rengit:Ruod+V

Hendrich Jacopsson [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Hendrich Jönsson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Hendrich Michelsson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Hendrich Nijlsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Jacop Månsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Jacop Peersson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Johan Nijllsson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Jöns Jonsson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Jönss Matzsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Jönss Månsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Jören Gabrielsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Lars Cossmansson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Lars Pållsson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Larss Peersson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Larss Simonsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Matz Hendersson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Matz Jonsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Matz Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Matz Pålsson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Michell Larsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Mårten Pållsson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Oluf Jönsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Oluf Larsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Oluf Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Andersson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Peer Erichsson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Matzsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Michelsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Månsson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Nijllsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Peer Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Peer Philpusson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Påll Andersson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Påll Erichsson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Påll Hendersson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Påll Laarsson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Påll Ollsson [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Påll Peersson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Seijringh Seijringzsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Sigfred Jönsson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Suen Suensson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Thomas Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Thomas Thomasson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Thomes Jönsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Thomess Peersson [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

AAlkuun

Ahoin

Matz Philpusson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Ahoinen

Anders [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Aufuinen

Eskel Andersson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Nijlss Matzsson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Oluf Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

CAlkuun

Caiponen

Lars [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Co__main

Oluf [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Cossmainen

Matz Ollsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Cossmanen

Eskell Jonsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Hendrich Jönsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Hendrich Stafuensson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Jacop Stafuensson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Jönss Grellsson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Jönss Jönsson [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Matz Olufzson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

FAlkuun

Flesk

Erich [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Fråst

Larss Hendersson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

HAlkuun

Haikara

Hendrich Jonsson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Jören Jonsson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Halinen

Berent Jönsson [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Jönss [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Nijls [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Nijlss [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Halonen

Knut [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Madtz Michellsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Matz Michellsson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Peer Knutsson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Peer Michellsson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Hamunen

Anderss Hansson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Hans [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Harmoinen

Hanss Jönsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Jönss Hansson [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Jönss Jönsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Harmonen

Jöns Jönsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Matz [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Peer Pållsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hatzoinen

Jönss Michelsson [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Hatzonen

Hemmingh [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Hendrich [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Jöns Michellsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Oluf Heminghsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Heila

Nijlss Nijlsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Nijlss Peersson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Heinonen

Hendrich Simonsson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Lars [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Larss Ollsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Nijlss [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Oluf [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Simon [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Hemälain

Per [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Henninen

Oluf [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Herkäin

Oluf Eskelsson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Påll [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Herranen

Grelss [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Hirffuoin

Jöns Matzsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hirfuoin

Matz Hansson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Matz Matzsson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Hirfuoinen

Jöns Matzsson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Peer Frantzsson [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Hirfuonen

Matz Matzsson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Huttuinen

Jönss [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Jönss Jönsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Hyffuenen

Madz Anderson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Hyfuonen

Oluf Peersson [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Hyfuönen

Matz Andersson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Hyötiläinen

Abraham [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Larss Abrahamsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Peer Abrahamsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Hämälain

Jonss [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Hämäläin

Hendrich Jönsson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Knut Hendersson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Nijlss Knutsson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Peer Hendersson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Hämäläinen

Erich Jonsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Jönss Jacopsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Larss Peersson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Samuell [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Hänninen

Knut Ollsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Knut Olufsson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Oluf [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Påll Ollsson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Härckäin

Jacop [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Härkäin

Lars Hendersson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Madz Staffansson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Nijlss [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Peer Peersson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Härkäinen

Peer Pållsson [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

IAlkuun

Ikoinen

Bengdt [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Hanss [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Oluf [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Thomess [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Immonen

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

JAlkuun

Jurffuain

Peer Knutsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Jurfuanen

Knut [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Peer Knutsson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

KAlkuun

Kallinen

Påll Matzsson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Kerfuinen

Jacop [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Jönss Peersson [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Kettuin

Anderss Peersson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Jönss Peersson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Michell Jönsson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Kettuinen

Peer [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Peer Matzsson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Kijskinen

Lars Peersson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Michell Philpusson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 9 Ratsastalot:Ruod+V

Peer Olsson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Philpus [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Philpus Månson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Philpus Månsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Kilpoinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Kinnunen

Arfuedh [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Kiskinen

Anders Andersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Anderss [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Anderss Andersson [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Hendrich [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Oluf Hendersson [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Påll Lucasson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Kiukass

Anders [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Koikalain

Hans [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Korhoinen

Hanss [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Jören [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Kossmanen

Mårten Eskellsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Kurickain

Hendrich Peersson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Kårhoinen

Jöns [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Kåssmainen

Hendrich Jönsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Matz Peersson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Oluf Peersson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Kåssmanen

Johan [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Kämiläin

Matz Eskellsson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Stafuen Eskellsson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Kämiläinen

Matz Eshellsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kärfuinen

Hendrich [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Mårten [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

LAlkuun

Lambain

Bengt Peersson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Lambainen

Mårten [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Lambinen

Larss Michelsson [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Langinen

Peer Jönsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Langoinen

Larss [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Lapuetelein

Lars [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Laudiainen

Anderss Suensson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Lautinen

Anders Suensson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Leffuonen

Olof Pålsson [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

Lefuoin

Oluf Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Påll [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Lehikain

Brussius Johansson [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Leinonen

Jonss [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Jonss Peersson [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Jönss [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Peer Jönsson [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Leskinen

Hendrich [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Peer [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Peer Jönsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

MAlkuun

Marainen

Månss Peersson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Peer [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Mardickain

Larss [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Larss Laarsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Mardickainen

Eskell [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Oluf Ollsson [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Mardinen

Erich [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Hendrich Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Matz [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Påll Jönsson [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Martickain

Peer [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Martinen

Larss Matzsson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Matz Bertilsson [Talolliset] Ruotu 47:Ruod+V

Melonen

Hendrich Hendrichsson [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Mustoin

Jacop Andersson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Mustoinen

Jacob Andersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Muttulainen

Abraham [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

NAlkuun

Narinen

Anderss [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Larss Thomesson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Nissinen

Frantz Henderson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Noussiain

Nijlss Peersson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Peer Laarsson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Nulpoin

Lars Andersson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Nutinen

Larss [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Näringij

Larss Jacopsson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

OAlkuun

Oikarinen

Hendrich Jacopsson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Jöns Jonsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Larss [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Peer Matzsson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Stafuen Larsson [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Ollikainen

Christer Andersson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Påll Hendersson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Orainen

Eskel Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Jönss Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

PAlkuun

Pajanen

Månss [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Palockass

Anders Thomasson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Pardainen

Johan [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Larss Nijllsson [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Pardanen

Oluf [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Passoinen

Larss Larsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Patulainen

Anders [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Anderss [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Pauilain

Lars Jörensson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Larss Laarsson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Pauilainen

Påll Jacopsson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Pedickäin

Jönss [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Pekurinen

Anderss Peersson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Jonss Jonsson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Jören Stafuensson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Mårtn [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Påll Jönsson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Pelkäin

Larss Larsson [Ratsastalot] Ruotu 7 Ratsastalot:Ruod+V

Penönen

Matz Ollsson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Pijk

Nijlss Peersson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Pijkinen

Matz Matzsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Påll [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Pondinen

Lass [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Pulkinen

Bengt Jönsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Jönss Jönsson [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Puncka

Hans [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Punka

Hanss [Talolliset] Ruotu 61:Ruod+V

Purhoin

Lars Laarsson [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Purhoinen

Anders Larsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Anderss Laarsson [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Larss Larsson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Madtz Hendersson [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Matz Hindersson [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Oluf [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Pylkinen

Oluf [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Pärnänen

Erich [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Grelss [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Grelss Grelsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Jönss Peersson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Matz [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Oluf Matzsson [Talolliset] Ruotu 49:Ruod+V

Pölkinen

Anderss Andersson [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Lass [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Pöxänen

Anderss Pållsson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Matz [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Pöyhäin

Eskell Nijlsson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Pöyhäinen

Anders Eskelsson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Nijlss Eskellsson [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Pöyhöinen

Eshell Nilsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

RAlkuun

Randainen

Erich [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Lass Erichsson [Talolliset] Ruotu 51:Ruod+V

Rasainen

Matz Peersson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Michell Michelsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Rassoinen

Påll [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Påll Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu 1 Nassokin:Ruod+V

Rimpi

Anders Seijringzsson [Ratsastalot] Ruotu 8 Ratsastalot:Ruod+V

Anders Söfringzson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Lars Mårtensson [Talolliset] Ruotu 47:Ruod+V

Matz [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Mårten Seyringzsson [Talolliset] Ruotu 47:Ruod+V

Rodzalainen

Oluf Andersson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Rokolainen

Anderss [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Rongain

Erich [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Råckalain

Anders [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Råckolain

Christer [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

SAlkuun

Safuolainen

Oluf Thomesson [Talolliset] Ruotu 52:Ruod+V

Sijllanen

Matz Erichsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Silainen

Matz Erichsson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Smedh

Thomess [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Thomess Tomasson [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Solkij

Larss Nijllsson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Nijls Andersson [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Solkj

Lars Nilsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Sopain

Peer Hindersson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Sopainen

Hendrich Johansson [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

Johan [Nassokinin läänitys] Ruotu 2 Nassokin:Ruod+V

TAlkuun

Tarckiainen

Oluf [Talolliset] Ruotu 66:Ruod+V

Tarfuainen

Påll [Talolliset] Ruotu 62:Ruod+V

Tarkiain

Hendrich Stafuensson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Oluf Philpusson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Tarkiainen

Hendrich Peersson [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Matz Stafuensson [Ratsastalot] Ruotu 5 Ratsastalot:Ruod+V

Tefuain

Matz Jonsson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Teifuäin

Oluf [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Tenhoinen

Larss Ollsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Stafuen Peersson [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Tiroinen

Lars Cossmasson [Pappilat] Väenottoluettelo

Larss Cosmasson [Pappilat] Papiston rengit:Ruod+V

Tuchkalain

Lars Pålsson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Tuchkalainen

Larss Pållsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

Oluf [Talolliset] Ruotu 60:Ruod+V

Tuhkalainen

Oluf Jörensson [Pappilat] Papiston rengit:Ruod+V

Turackain

Jöns Laarsson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Oluf Ollsson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Oluf Peersson [Ratsastalot] Ruotu 6 Ratsastalot:Ruod+V

Turkiain

Jöns Larson [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Tållfuain

Peer [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

UAlkuun

Ullmanen

Hendrich Ollsson [Talolliset] Ruotu 65:Ruod+V

VWAlkuun

Wahuoinen

Peer Bengtsson [Talolliset] Ruotu 64:Ruod+V

Wainickain

Anders Simonsson [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Wehmoinen

Eskell Nijllsson [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Nijlss [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Westerinen

Peer Jacopsson [Talolliset] Ruotu 63:Ruod+V

Wihauainen

Anderss Matzsson [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 50:Ruod+V

Wänänen

Peer [Talolliset] Ruotu 47:Ruod+V

YAlkuun

Yriänainen

Erich Peersson [Talolliset] Ruotu 48:Ruod+V

Yriänäin

Erich Peersson [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Tässä hakemistossa on yhteensä 363 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021