AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1667 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1667

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hans Hanssonn (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Johan Andersson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

Jöns Hindrichssonn (Läskälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Matz Jörenssonn (Läskälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Matz Matzssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Oluf Olufssonn (Aufwila) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Peer Hanssonn (Patela) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Peer Peerssonn (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Peter Petersson (Tyrimäki) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Pååhl Matzssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Pååhl Peerssonn (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Thomas Matzssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

AAlkuun

Achain

Oluf Philpussonn (Marala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Aufwinen

Simon Matzsson (Mattila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

BAlkuun

Bengtinen

Erich Matzsson (Aufwila) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

CAlkuun

Cossmamuiko

Peer Matzssonn (Näringh) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

FAlkuun

Fråst

Hindrich Larsson (Hetajerf:) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

GAlkuun

Grabbe

Berendt (Memminmäki) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

HAlkuun

Haloinen

Lars Michellssonn (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Michellssonn (Halola) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Peerssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Hamuin

Anders Hansson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Johan Anderssonn (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Harmain

Hindrich Anderssonn (Kiskilenemi) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Matz Hinderssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Pååhl Pålssonn (Karkinma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Heilain

Johann Peerssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Påål Nilssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Heinoin

Oluf Larsson (Lauckala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Oluf Nilssonn (Heinola) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Pålsson (Lauckala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Herckein

Hindrich Johanssonn (Kaislajerfwi) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Nilsson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hullckoinen

Anders Larssonn (Palois) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Huttuin

Jönns Jönsson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hyfweinen

Erich Olufssonn (Rångala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Oluf Olufssonn (Kettula) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Håttinen

Johann Cossmassonn (Håttila) [Mikael Erikssonin läänitys] Ruotu Plåck Rotha, Eriksson:Ruod+V

Hämel:

Michell Johanssonn (Cossmola) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Nills Nilssonn (Tuckala) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Hämelein

Lars Samuelssonn (Knutilanmäki) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Härkein

Påhl Påhlsson (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

IAlkuun

Ikoinen

Christer Hanssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

KAlkuun

Keistoin

Pååhl Peersson (Såppola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Kettuin

Lars Matzssonn (Hetajerf:) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kettuinen

Lars Olufssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Kiskinen

Nills Greelssonn (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Kiukas

Jöns Anderssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Korhoin

Eskell Olufssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Jören Hanssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Kåtolainen

Thomas Olufsson (Mattila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kämileinen

Nils Michellssonn (Mäcköis) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

LAlkuun

Langiain

Peer Jönsson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Lefwoin

Oluf Pålsson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Leinoin

Matz Peersson (Remojerf:) [Mikael Erikssonin läänitys] Väenottoluettelo

Matz Peerssonn (Remojerfwi) [Mikael Erikssonin läänitys] Ruotu Plåck Rotha, Eriksson:Ruod+V

Leskin

Wijsa Peerssonn (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Limatain

Matz Anderssonn (Hetajerf:) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Oluf Jacobssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Lipsain

Pååhl Pålsson (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Luukoinen

Peer Månssonn (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Läskinen

Anders Johansson (Läskälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

MAlkuun

Muiko

Peer Matzsson (Näringh) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Måndoin

Christer Hanssonn (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

NAlkuun

Narrinen

Lars Thomassonn (Pohiais) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Nissinen

Frantz Hindrichssonn (Kangas) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Noppoin

Peer Hanssonn (Koikala) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Noppoinen

Peer Matzssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

PAlkuun

Parckin

Anders Peerssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Pardainen

Jacob Johanssonn (Summala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Pasain

Johann Andersson (Marala) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Michell Larssonn (Kaihumäki) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pasainen

Jöns Månssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Peckurinen

Oluf Staffansson (Remojerfwi) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pulkin

Anders Bengdtssonn (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Pullckin

Jönns Bengdtssonn (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Pylckein

Christer Clemetssonn (Pylkölä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pölloin

Lars Eskellsson (Pöllölä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Pöndinen

Måns Monsson (Mattila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

RAlkuun

Rasain

Peer Michelsson (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Ropoinen

Peer Pålssonn (Näringh) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Ruokolain

Lars Anderssonn (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Michell Peerssonn (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Råkolain

Peer Andersson (Mietilä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Räseinen

Matz Oluffssonn (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

SAlkuun

Seilain

Anders Greelssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Peer Jönssonn (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Sopoin

Hindrich Johansson (Såppola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Suikainen

Oluf Anderssonn (Pohiais) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

TAlkuun

Teifwainen

Michell (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Nills Matzssonn (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Tiruin

Peer Hanssonn (Patela) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Tolfwain

Peer Peerssonn (Yliwessi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

VWAlkuun

Wenein

Påhl Matzss: (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Wätein

Johann Hinderssonn (Tyrimäki) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peter Peterssonn (Tyrimäki) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 96 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021