AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1679 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Wijsasson (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Christer Nilsson (Hainola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Ifwar Vicentzisson (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Johan Andersson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Johan Erichsson (Hötyis) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Johan Larsson (Kangois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Johan Mattsson (__ibumäkj) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Lars Påhlsson (Tirnimäkj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Peter Andersson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Petter Jacobsson (Remojerfwj) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Petter Larsson (Kaskis) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Petter Olofsson (Maifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Simon Christianj (Taipal) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Thomas Simonsson (_attila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliensköld:Ruod+V

AAlkuun

Ahoinen

Mattz Mattsson (Kangais) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Aufwin

Mattz Mattsson (Aufwila) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

BAlkuun

Bengtin

Anders (Lehikola) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

CAlkuun

Cautiain

Johan (Kasintaipall) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Condia

Påhl Philipsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

HAlkuun

Haikarain

Jöns (Marala) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Jöns Hendersson (Marala) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Peer Hendersson (Marala) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Haloin

Abraham (Halola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Lars Pettersson (Halola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Haloinen

Michell Larsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Petter Larsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Hamuin

Lars (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Harkoinen

Jören Jörensson (Halola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Harmain

Mattz Larsson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Hauska

Bengt (Näringh) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Heilain

Frantz (Marala) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Niels (Marala) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Niels Johansson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Peer Påhlsson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Påhl Nilsson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Heinoin

Bengt Thomasson (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Johan Larsson (Hainola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Lars Larsson (Hainola) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Oloff (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Hermain

Påhl Påhlsson (Hötenby) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Hottin

Christer Hendersson (Håttila) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Elias Hendersson (Håttila) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Simon (Håttila) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Hullkoin

Anders Larsson (__lois) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

David Larsson (__lois) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Huttuin

Hendrich Peersson (Aufwila) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Johan (Taipal) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Hyfwein

Oloff Olofsson (Kettula) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Häckinen

Lars (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Hämälein

Peer Peersson (Murdois) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Hämäläin

Christer Peersson (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Lars Samuelsson (Knutilamäj) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Niels (Tuhkala) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Peer Peersson (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V (_hilais) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliensköld:Ruod+V

Philpus Hendersson (Näringh) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Hännin

Staffan (Pohiois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Hänninen

Oloff Olofsson (Maifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Härkäin

Johan Påhlsson (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Mattz Larsson (Randois) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Simon Peersson (Randois) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

Härköin

Johan (_oinnemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliensköld:Ruod+V

Simon Peersson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hötyläin

Abraham (Hötyis) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Petter (Hötyis) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

IAlkuun

Ikoin

Hendrich Larsson (Pohiois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Ikoinen

Christer (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Peer Christersson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Immoin

Lars Persson (Kangois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Michell Persson (Kangois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Petter (Kangois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

JAlkuun

Jackoin

Hendrich (Wechmais) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Jakoin

Hendrich (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Juseroin

Påhl Johansson (Maifwala) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

KAlkuun

Kaipain

Lars Persson (Kangais) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Kaipiain

Lars Påhlsson (Tirinmäkj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Petter Larsson (Tirinmäkj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Petter Påhlsson (Tirinmäkj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Kallinen

Mattz Mattsson (Killpoila) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Påhl Mattsson (Killpoila) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Kettuin

Lars (Ylliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Olof Johansson (Hetajerfwj) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Kiskin

Anders Andersson (Kiskilanemj) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Johan Påhlsson (Kiskilenemj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Kiukas

Jöns Andersson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Korhoin

Anders Eskellsson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Jören (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Kotilain

Petter (_oinnemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliensköld:Ruod+V

Kuckoin

Christer Ollsson (Soiniemj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Lars Thomasson (Pohjois) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Kupsa

Påhl Påhlsson (Kiskilänemj) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Käkälein

Erich Hansson (Pyllkälä) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Käkäläin

Erich Hansson (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

LAlkuun

Laitinen

Staffan Johansson (Ahola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lambain

Michell Larsson (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Leskinen

Erich Johansson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Peter Johansson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lijkain

Oluf Olufsson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lijmatain

Hendrich (Hetajerfwj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Limatain

Christer (Hetajerfwj) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Hindrich (Hetajerfwj) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Jacob Olufsson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Lipsain

Grels (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Längä

Påhl Andersson (Koikala) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

MAlkuun

Marain

Mattz (Marala) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Mardikain

Lars (__ibumäkj) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Mattz Peersson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Mondoin

Anders (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Christer (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Hans (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Mustoin

Erich (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Lars Thomasson (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Michell Thomasson (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

NAlkuun

Nikoin

Mattz Olsson (Soiniemj) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Nopoin

Michell Peersson (Koikala) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

OAlkuun

Oinoin

Mårten (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Mårten Mårtensson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Otin

Mattz Nielsson (Soiniemj) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

PAlkuun

Pardain

Hendrich Johansson (Maifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Johan Thomasson (Summala) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Jöran Thomasson (Summala) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Parkinen

Anders (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Pasain

Staffan (Ollikala) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Pasoin

Hendrich (Mattila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Väenottoluettelo

Pasoinen

Måns Jönsson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Passainen

Hendrich (_attila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliensköld:Ruod+V

Pedikein

Jöns (Ollikala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Oloff Jörensson (Ollikala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Puhakain

Lars (Hetajerfwj) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Pulkin

Anders (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Bengt Bengsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Bengt Bengtsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Bengt Johansson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Jacob Påhlsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Pullkinen

Eskell Erichsson (Ahola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Puttkin

Anders Mattsson (Narila) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Mattz Mattsson (Narila) [Talolliset] Ruotu 59:Ruod+V

Pärnäin

Mattz Peersson (__ukala) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Pöhöin

Eskell Andersson (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Påhl (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

RAlkuun

Rasainen

Peer Peersson (Rasula) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Roikoinen

Johan Larsson (Haikarala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Rokolain

Anders (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Anders Nielsson (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Anders Peersson (Mietula) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lars (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Lars Larsson (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Ropoin

Anders Mattsson (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Påhl Mattsson (Karkiama) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Rotzalain

Hans Johansson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Johan (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Mattz Johansson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Råkolain

Mårten (Råckola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Rångoin

Johan Johansson (Immoila) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Räisäin

Mattz Olofsson (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

SAlkuun

Seilain

Johan Peersson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Mattz Peersson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Soria

Lars Månsson (Soiniemj) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Såpain

Johan Hendrichsson (Såpala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Peer Peersson (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

TAlkuun

Teifwain

Anders Andersson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Johan Michelsson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Mattz Mattsson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Nils Mattsson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Oloff (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 56:Ruod+V

Staffan (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Tirroinen

Peer Hansson (Patela) [Talolliset] Ruotu 53:Ruod+V

Turakain Tålska

Oloff (Håtsoila) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Turfwain

Lars Mårtensson (Pyllkälä) [Talolliset] Ruotu 54:Ruod+V

Tålska

Oloff (Håtsoila) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

Tålska (Turakain Tålska)

Oloff (Håtsoila) [Talolliset] Ruotu 58:Ruod+V

VWAlkuun

Wachwoin

Oloff Andersson (Pohiois) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Wasarain

Mattz Andersson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Petter Andersson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Weijalain

Petter Petersson (Weijala) [Talolliset] Ruotu 55:Ruod+V

Westerin

Petter Pettersson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 57:Ruod+V

Wäisäin

Hend: Andersson (Yliwessj) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 178 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021