AlkuSavon ruodutusluettelotIisalmen pitäjä → 1678 nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1678

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Andersson (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Anders Erichson (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Anders Mårtenson (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Anders Peerson (Wechmasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Anders Peersson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Bertill Hendersson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Eskill Olsson (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Gabriel Peerson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Hendrich Andersson (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Hendrich Bertillsson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Hendrich Hansson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Hendrich Peersson (Porowesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Johan Johanson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Jöns Jönsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Knuth Mårtensson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Matz Hindersson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Niels Matzon (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Olof Larsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Peer Jöransson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Peer Peerson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Påhl Bertillsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Påhl Jönsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Påhl Larsson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Thomas Thomasson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

AAlkuun

Asickain

Hendrich (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

CAlkuun

Cumbulain

Anders (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Jöns (Porowesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Wijsa Wijsason (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Cuolemain

Matz Bertillsson (Ruotainmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Påhl Bertillsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Cuossmain

Erich Johansson (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Hendrich (Karfwasallmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Peer (Karfwasallmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Sigfred Påhlson (Kåppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Sigfredh Peerson (Kåpoila) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

EAlkuun

Eskelinen

Påhl Matzon (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Wechmasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Eskeläin

Eskell Matzon (Luuspohe) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

HAlkuun

Halloin

Peer Jacobsson (Warpasis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Halloinen

Anders (Luuspoeby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Oluf (Luuspoeby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Harakainen

Olof (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Harmain

Hendrich (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V (Waraislax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Heinoin

Erich Larson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Heinoinen

Peer Larson (Ruotainmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Heiskain

Jöns Andersson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Peer Andersson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Heiskainen

Bertill Jönsson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Jeremias (Kårpijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Lars Jönsson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Hilduin

Hendrich Swenson (Wijanda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Hillduin

Ifwar Swensson (Narfwanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Jöns Jönsson (Narfwanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Nils Jönson (Narfwanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Sigfred Nielson (Narfwanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Hilli

Jöns Hendersson (Wijthaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Hiskain

Anders Larson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V (HaiaisBy) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Huiainen

Niels Olsson (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Hutin

Hendrich Olsson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Huttuin

Christer Larsson (Oinasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Hendrich Jönsson (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V (Ruotainmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V (Ruotamäckj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich O: (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Jöns Matzon (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Lars Larsson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Markus Markusson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Niels Larsson (Oinasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Olof Hendersson (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Olof Jönson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Olof Olson (Oinasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Peer Anderson (Weremaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Peer Olsson (Oinasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Påhl Andersson (Wijthaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Påhl Olsson (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V (Hellinmäckj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Thomas (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Hyf:n

Gabriell Gabriellsson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Jacob Gabrielsson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Hyfwarin

Jacob Matzon (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Olof Staffansson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Hyfwäin

Olof (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Hynyinen

Hendrich (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

IAlkuun

Ickoinen

Påhl Larsson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Ihalainen

Johan (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Ikoinen

Matz (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

JAlkuun

Jundoin

Lars Larsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Olof Larsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Peer Larsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Jutinen

Olof Olsson (Jumisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Jäskel:

Olof Hanson (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Jäskel:n

Olof Olofss:n (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Olof Olson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Olsson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V (Löytynmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

KAlkuun

Kackarain

Erich Erichsson (Sutelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Kackoin

Lars Eskellsson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Kafwerin

Olof Larsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Kaickoin

Eskell Jönsson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Jönsson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Kainulain

Jacob Peerson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Kanhuinen

Påhl (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Kapain

Peer Hanson (Wäisälämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Kapåinen

Greels Peerson (Ryttkynby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Karackain

Anders Johansson (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Karkäin

Peer Olson (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Philippus Olsson (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Karttuin

Påhl Christersson (Taipall) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Kassarain

Påhl Staffansson (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Katainen

Olof (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Kaupin

Jöns Bertillsson (Kaupila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Matz Mickellson (Kaupila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Keckoin

Johan Peerson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Olof Peerson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Keijoinen

Johan Olsson (Läpälax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Kemmainen

Erich (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Kemäläin

Peer Jacobsson (Sukewaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Kettuin

Anders Olsson (Weremaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Bertill Hinderson (Ryhäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Olof Anderson (Weremaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Olof Johansson (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Peer Olson (Ryhäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo (Kysäläby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Peer Olsson (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Påhl Henderson (Weremaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Kettuinen

Lars Olson (Walkeaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Keukoin

Anders Larson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Lars Larsson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Kiskinen

Daniell (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Kiäiäin

Påhl Andersson (Märckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Kockarinen

Lars Olson (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Kockoinen

Markus (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V (Sulkawa) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Kollioin

Anders Matzon (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Bertil Matzon (Idensalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Kopoinen

Grels Peerson (Ryttkynby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Philpus (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Korhoinen

Sigfred (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Kuhoin

Matz Peerson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Peer Matzon (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Kumbulain

Anders (HaiaisBy) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Kuonoinen

Påhl (Luuspoeby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Kuosmain

Lars Peersson (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Kurfwi

Olof Knutsson (Ryhalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Kyhäin

Anders Staffanson (Ryhalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Kyhäinen

Lars (Ryhalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Kåckarinen

Niels (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Peer (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Kämäräin

Påhl Matzon (Luuspohe) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

Kärkein (Pöxy Kärkein)

Olof Peerson (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Kärkäin

Jöns Jönsson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Lars Hendersson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Lars Thomasson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Mårten (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Olof Olson (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Olof Peerson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Peer Anderson (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Peer Olsson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Thomas Peerson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

LAlkuun

Laitinen

Lars (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Lappal:n

Lars Peerson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V (Kiuruwesi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Lars Peersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Peer Peerson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Thomas Hendersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Lappalain

Lars (Läpälax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V (Ruotainmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Matz Matzon (Ruotainmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Matz Peersson (Suthela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Peer (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Lapwetel:n

Enwalt Påhlson (Läpälax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Jöran Matzon (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Peer Påhlson (Läpälax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Lapwäteläin

Erich (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Lapwätäl:n

Anders Anderson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Nils Anderson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Lapwätäläin

Enwalt (Läpälax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Leskin

Jöns Peerson (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V (Lämbemäjerf:i) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Påhl Peerson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Linduin

Mieckell (Ongiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Lippoinen

Eskell (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Olof (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Luckarin

Jöran Hemmingson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Luckarinen

Jöran Hemmingson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Lars Larsson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Peer Peerson (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Läckerinen

Lars Anderson (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

MAlkuun

Mackoinen

Eskell Matzon (Salahmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Jöns Larsson (Salahmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Matz (Salahmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Matz Matzon (Salahmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Martikain

Christer Jacobsson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Christer Peerson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Jöran Jöransson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Peer (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Peer Christersson (Martikala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Peer Peerson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Munnoin

Mickell Matzon (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Myckein

Peer Erichson (Narfwanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Mätoinen

Anders Anderson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Mätäin

Anders Anderson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Hans Anderson (Heinämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Lars Andersson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

NAlkuun

Neissin

Johan (Warpasis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Niels Jöransson (Warpasis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Nirainen

Lars Peersson (Porowesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 55:Ruod+V

Niskain

Johan Isacksson (Lammassari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Lars Olsson (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Niels (Lammassari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Peer Olsson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Petter (Lammassari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Niskainen

Johan (Lammassari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Nissin

Lars Olsson (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Olof Erichson (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Philippus Olsson (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Nissinen

Niels Olsson (Nissiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Olof Påhlson (Ryhäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 27:Ruod+V

Nuosiain

Niels Påhlsson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

OAlkuun

Ollickain

Hendrich (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V (Ollikala) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Johan Johanson (Kifwistoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V (KifwistoBy) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Lars Bertillson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Olof Thomasson (Karfwasallmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Påhl Andersson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Kifwistoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Staffan Staffanson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

PAlkuun

Pardain

Anders Påhlsson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Carl Larsson (Sukewaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Carll Anderson (Sukewaby el:r Laka) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Carll Johansson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Hendrich Erichson (Wechmasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Ifwar Hendersson (Pässmäriby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Johan A: (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Johan Larsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Jöns Peerson (Kiuruwesi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Jöns Peersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Jöran Mickellson (Luuspoeby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Jöran Olson (Pardala) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Lars Mickellsson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Lars Påhlsson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Matz Peerson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Olof Peersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Johansson (Warpasis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Peer Markusson (Närckoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Petter Pettersson (Warpasis) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Påhl Erichson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Påhl Henderson (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Påhl Jönsson (Tommanmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Påhl Olsson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Wijsa Eskellson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 26:Ruod+V

Pardin

Jöran Olsson (Pardalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 25:Ruod+V

Pedkäin

Anders Hendersson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Hendrich Anderson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Påhl Nielsson (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Pessoinen

Erich (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 57:Ruod+V

Isach (Haiaisby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 56:Ruod+V

Piedickein

Anders (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Poikoin

Matz Philipusson (Lapwetelänmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Puroin

Peer Christersson (Wijanda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Puruinen

Christer (Jyngänemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Pyllkäs

Anders Andersson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Hendrich A: (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Lars Anderson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Päräin

Peer Christersson (Wijanda) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pöllein

Matz (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Peer Peerson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Pölläinen

Matz (Rutakaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pöxy Kärkein

Olof Peerson (Hautajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

RAlkuun

Raial:n

Anders (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Renickö

Anders Anderson (Sångajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Rissain

Lars Thomasson (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Roiwas

Niels Johansson (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 33:Ruod+V

Rotzal:

Erich Erichsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Peer Erichsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Rotzalain

Brusius (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Hendrich Henderson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Ifwar Anderson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Jacob (Luckarila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Matz Peerson (Ongiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Peer Anderson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Peer Matzon (Ongiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Peer Nielson (Niemisjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Påhl Nielsson (Ongiwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 41:Ruod+V

Ryhäin

Lars Peersson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Olof Peersson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 30:Ruod+V

Rynäin

Bertill (Jyngänemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Bertill Henderson (Karfwasallmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Lars Erichson (Karfwasallmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 43:Ruod+V

Rytkein

Peer Påhlsson (Taipall) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Rytköin

Elias Påhlsson (Taipall) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Peer Påhlson (Taipall) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Ryttköin

Hendrich Matzon (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Johan Matzon (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Ryttköinen

Hemming (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Råiwas

Nies Johansson (Sälläiwä) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Råtzalain

Hendrich (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 39:Ruod+V

Räisäin

Anders Påhlson (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Johan Olsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Olof Olsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Rönckä

Lars Wijsasson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Röncköi

Johan Matzon (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Jöns Nielsson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Peer Larsson (Ruchtackoby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 31:Ruod+V

Röngä

Påhl Peerson (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

SAlkuun

Saickoin

Hemming Mickellson (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Saikoin

Lars (Lembemierf:i) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 45:Ruod+V

Siwoin

Påhl Henderson (Ollikalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 37:Ruod+V

Sormuin

Christer Knutsson (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V

Olof (Sälläwä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 32:Ruod+V (Sälläiwä) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Sourolain

Jöns Peersson (Killpisari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

Suomal:n

Erich Carllson (Ryttkynby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 51:Ruod+V

Mickell (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

Sutin

Lars Peersson (Kåppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Sutinen

Anders Andersson (Sutelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Niels Anderson (Sutelaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 38:Ruod+V

Swenninen

Hendrich Olsson (Swännimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 28:Ruod+V

TAlkuun

Tappal:n

Hendrich Olson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Hendrich Peersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Lars Hendersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Peer Hendersson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Taskel:n

Eskell Olsson (Lapwätälämäki) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Tenhuin

Anders (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Påhl Matzon (Sulkawaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 50:Ruod+V

Tickain

Hendrich Erichsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Hendrich Larsson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Lars Erichsson (Waraslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 49:Ruod+V

Lars Påhlson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Olof Larsson (Kiurusswesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 53:Ruod+V

Olof Mickellson (Kallioiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Mickellsson (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Tijain

Hendrich Nilsson (Kataniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Nils Nielson (Kataniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Tijhoin

Matz (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

Tijkain

Christer Olsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Niels Christersson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Peer Olson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Peer Olsson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Tijkainen

Oluf Påhlson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Tofwin

Peer Jöransson (Pässmäriby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Tolloinen

Matz Matzon (Pajerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Tossawain

Lars Peerson (Höytynmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 46:Ruod+V

Tuofwinen

Anders Peersson (Wehmarsjerf:i) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Peer Peerson (Wechmasjerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Staffan (Sukewaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 29:Ruod+V

Tåssawain

Anders Anderson (Kuifwanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Johan Mickellson (Kuifwanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Lars Anderson (Kuifwanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Lars Mickellsson (Kuifwanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 47:Ruod+V

Påhl Larsson (Pielawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 48:Ruod+V

UAlkuun

Ulllmain

Christer Christersson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Ullmain

Påhl Påhlson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 35:Ruod+V

Ulmain

Christer Christerson (Ulmalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 34:Ruod+V

VWAlkuun

Wijakain

Mickell (Kalliojerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 52:Ruod+V

Wäisein

Påhl Staffansson (Kåppoila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 40:Ruod+V

Wäisäin

Hans Hanson (Pörsämäki) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Peer Påhlson (Wäisälämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V

Peer Staffanson (Wäisälämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 42:Ruod+V (Wäisalämäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Wäsäin

Hans Hanson (Pörsenmäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 44:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 350 nimeä

© Väinö Holopainen 2021