AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1629 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1629

Ruodutus- ja väenottoluetteloJousiluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Ollson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Bertill Månsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Cnuth Jönsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Cosma Grellsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Erich Gorgoniuson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Ericus Henrici [Ratsastalot] Jousiluettelo

Grels Stafansson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hans Ollson [Nihdit] Jousiluettelo

Hinrich Erichsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hinrich Madzson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hinrich Philpusson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Johan Bärentsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Jöns Jönsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Jören Bendtsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Lars Andersson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Michell Augustusson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Mickell Ollson [Nihdit] Jousiluettelo

Niels Person [Ratsastalot] Jousiluettelo

Olof Hartuicksson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Olof Hemingson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Olof Månsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer Sigfredhson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Pååll Jörensson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Stafan Madzson [Ratsastalot] Jousiluettelo

AAlkuun

Ahoinen

Philpus [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Pååll Anderson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Aufuinen

Madz Madzson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Madz Påållsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Auwinen

Olof Ollson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer [Ratsastalot] Jousiluettelo

Pååll [Ratsastalot] Jousiluettelo

BAlkuun

Bengtinen

Madz [Ratsastalot] Jousiluettelo

Pååll [Ratsastalot] Jousiluettelo

Bråk?

Tomas [Ratsastalot] Jousiluettelo

CAlkuun

Caipainen

Anders [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Öffuerlöpss Bågar af Frelsse:Ruod+V

Lars [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Öffuerlöpss Bågar af Frelsse:Ruod+V

Pååll Rossisson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Öffuerlöpss Bågar af Frelsse:Ruod+V

Caipoin

Markus Simonson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Caipoinen

Pååll [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Capainen

Madz [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Condia

Peer Peerson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Cosmain

Jöns Nilsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lasse Larson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Ollson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Persson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Simon [Ratsastalot] Jousiluettelo

Cosmainen

Eskell [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Johan [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Michell [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Stafan [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Cuparinen

Anders [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

FAlkuun

Fråst

Lars Hindersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

HAlkuun

Haboin

Christer Pållsson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Hadzoinen

Mårthen [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Halinen

Niels [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Nils [Ratsastalot] Jousiluettelo

Haloin

Jons Matzson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Knuth [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Mickel Person [Ratsastalot] Jousiluettelo

Haloinen

Anders Jönsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Michell [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hamuinen

Hans [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Olof Persson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Per Larsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Hapio

Anders Anderson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Harmain

Hinrich Jonsson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Jöns Hinderson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Jöns Jonson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Niels Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Hatzoin

Hemingh [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Hinrich Hinrichsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Hatzoinen

Hinrich [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Haukain

Olof [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hauruin

Anders Ollsson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Heilain

Per Nilson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Heilainen

Jöns Madzson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Niels Nilsson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Heinoin

Anders [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Erich Madzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Heinoinen

Lars [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Niels [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Oloff [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Oloff Ollson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Simon [Martti Eerikinpojan läänitys] Ruotu Eriksson:Ruod+V

Herkoinen

Madz [Nihdit] Jousiluettelo

Hirfuoin

Frantz Madzsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Madz [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hirfuoinen

Madz [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Hoickarinen

Jons [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hupo

Per Hansson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Huttuin

Jöns [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Huttuinen

Madz [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hyffuöin

Per Andersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hyfuärin

Bertill [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Hinrich Philpusson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hinrichsson Hinrichss: [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Hyfuöin

Per Larson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Hämäläin

Jöns Jacobson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Jöns Jönson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Jöns Månson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Madz Ollsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Peer Knutsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Samuell [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Hämäläinen

Jöns [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Hwssmänn:Ruod+V

Tomas [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hännin

Lars Larson [Martti Eerikinpojan läänitys] Ruotu Eriksson:Ruod+V

Oloff Ollson [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hänninen

Jacob [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Oloff [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Härkainen

Pååll [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Härkeinen

Hinrich [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer [Ratsastalot] Jousiluettelo

Härkäin

Oloff Caupison [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Suni [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Härkäinen

Oloff [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Pååll [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Öffuerlöpss Bågar af Frelsse:Ruod+V

Härköinen

Jons [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Hötyläin

Abraham [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hötyläinen

Caupi [Nihdit] Jousiluettelo

IAlkuun

Ifuoin

Michell Månsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Ikoin

Lars Larson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Ikoinen

Hans Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Tomas [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Ilmar

Pååll [Ratsastalot] Jousiluettelo

Immoinen

Olof [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Inginen

Hans [Ratsastalot] Jousiluettelo

Madz Mason [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

JAlkuun

Jarain

Pååll Larsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Jarainen

Påll Person [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Pååll Ollson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

KAlkuun

Kallin

Madz Hinrichson [Martti Eerikinpojan läänitys] Ruotu Eriksson:Ruod+V

Kallinen

Madz [Ratsastalot] Jousiluettelo

Kankuin

Per Anderson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Kecköin

Hinrich Mickelsson [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Keickas

Oloff [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Keistin

Oloff Jönsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Kemiläinen

Eskell [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pååll Tomasson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Kerfuin

Jacob Ollsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Staphan [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Kettuin

Anders [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kettuinen

Madz Mason [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Kiskin

Johan Persson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Luckas [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Påll Hinderson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Kiskinen

Lars Pållsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Hwssmänn:Ruod+V

Michell [Ratsastalot] Jousiluettelo

Nils Olson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kituin

Lasse Larson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Kituinen

Jacob [Ratsastalot] Jousiluettelo

Kiuckainen

Anders Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Knopin

Peer Nilson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Kockoinen

Pååll Ollson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Korhoin

Eshell Eskelson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Peer [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Korhoinen

Hans [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Kosmain

Pååll Grelson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kuckå

Madz [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Kupsa

Anders Nilson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Kurikain

Per Hindrichsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Kutilainen

Peer [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kyllöin

Matz Michelson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Kyllöinen

Lass [Ratsastalot] Jousiluettelo

Madz [Nihdit] Jousiluettelo

Kåckoin

Jöns [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kåckoinen

Pååll Ollsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Hwssmänn:Ruod+V

Kämeräinen

Erich [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Käriläis

Peer [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

LAlkuun

Lackoinen

Lars [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Lambain

Jons [Ratsastalot] Jousiluettelo

Lambainen

Lars [Ratsastalot] Jousiluettelo

Mårthen [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pååll Person [Ratsastalot] Jousiluettelo

Langoin

Lasse Månson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Lapueteläin

Hinrich [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Lauckain

Erich [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Oloff Jonsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lauoinen

Jons [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Lautiain

Lass [Ratsastalot] Jousiluettelo

Lehickoin

Johan Pållsson [Nihdit] Jousiluettelo

Lehickoinen

Madz [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Leinoin

Lars Larsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Lejnoin

Hinrich Mickellsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Lejnoinen

Peer Jönsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Leskinen

Hinrich Jörensson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Johan [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Matz Jönsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Öffuerlöpss Bågar af Frelsse:Ruod+V

Påll Jörensson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Wisa [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Leuoin

Olof Olson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Leuoinen

Pååll Ollson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Limatain

Lars Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Lopio

Michell [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Långa

Peer [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

MAlkuun

Marainen

Manni [Ratsastalot] Jousiluettelo

Måns [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pååll [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Martichainen

Lars Ollson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Martickain

Olof [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Martin

Christer Olson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lars Sigfredss: [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Martinen

Bengt [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Jöns Anderson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Pååll Jönson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Matilainen

Per [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Mietuinen

Pååll [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Murdo

Hinrich [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hinrih [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Mustoin

Thomas [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Muttulainen

Abraham [Ratsastalot] Jousiluettelo

NAlkuun

Narin

Anders Tomasson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Narinen

Jöns Madzson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Jöns Ollsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Lars [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Madz Jönson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Pååll [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Simon [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Naringinen

Caupi [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Neula

Pååll Person [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Nickulainen

Hinrich Pålsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Pååll [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Nousiainen

Per [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Nulpoin

Lars [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Nulpoinen

Lars [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Mårten [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Nutinen

Johan Philpusson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Lass Person [Talolliset] Ruotu 22:Ruod+V

Nåppoinen

Mickell Pållson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Näringinen

Jöns Ollsson [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

OAlkuun

Ojcharin

Peer Madzson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Olckoin

Mickel Person [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Ollickain

Anders [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Olof Mickelsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Ollickainen

Hinrich [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Orainen

Jöns Pållson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

PAlkuun

Palles

Anders Tomason [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Pallucka

Pååll Pålss: [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 5 Hwssmänn:Ruod+V

Pardainen

Jöns Ollson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Nils [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Olof [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Oloff [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Thomas [Ratsastalot] Jousiluettelo

Parkoinen

Knuth [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Pasainen

Lars [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pauilain

Pååll Jacobsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Pauilainen

Jören Person [Nihdit] Jousiluettelo

Paustu

Nils Peerson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Pedickäinen

Jöns [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pekurin

Michell [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Pekurinen

Lasse [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Per Ollsson [Martti Eerikinpojan läänitys] Ruotu Eriksson:Ruod+V

Påll Stafanson [Martti Eerikinpojan läänitys] Ruotu Eriksson:Ruod+V

Pelckinen

Hinrich [Ratsastalot] Jousiluettelo

Pennoin

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Pijck

Niels Person [Ratsastalot] Jousiluettelo

Piskoinen

Johan [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 3:Ruod+V

Poychöin

Michell [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Pulchin

Bengt [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pulckinen

Anders Anderson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Bengt Anderson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Madz Ollson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Olof Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Peer Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Per Bengtsson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Punnoin

Per [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Purhoinen

Anders [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lars [Ratsastalot] Jousiluettelo

Lauri [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Michell [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Olof [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Pylchäin

Bertill [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Mårten [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Oloff Larsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Pärnäin

Matz Person [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Per Person [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Pölöö

Peer [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pöndinen

Lasse Månson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pörhöin

Hinrich [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Pöxäin

Hinrich [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Per Hinderson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pöyhöin

Eskell [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Pöyhöinen

Anders [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

RAlkuun

Rasain

Per Perss: [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Rasainen

Hans [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Rassain

Peer Persson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Rastoinen

Jons Ollsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Jöns Jönson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Påll [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Ref

Jöns Person [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lars Perss:n [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Remoinen

Hinrich [Ratsastalot] Jousiluettelo

Rimpi

Peer [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Rokolain

Christer Ollson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Lasse Madzon [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Madz Jonson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

Peer Anderson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Simon Anderson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 3:Ruod+V

Rosalain

Anders [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Rotzalainen

Jöns Nilson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Niels [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Rusain Smedh

Jöns [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Rutu

Peer [Ratsastalot] Jousiluettelo

Råckolain

Pååll Pållsson [Nihdit] Jousiluettelo

Rångain

Erich [Talolliset] Ruotu 19:Ruod+V

Matz Jönsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Rångainen

Grels Ollsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Hinrich Tomassonn [Ratsastalot] Jousiluettelo

Mårten [Ratsastalot] Jousiluettelo

Pååll Ollson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Rännare

Madz Ollsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

SAlkuun

Saffuolainen

Tomas [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Seilanen

Jöns Pållson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Pååll Person [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Seiloin

Grels Madzson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Smedh

Tomas [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Smedh (Rusain Smedh)

Jöns [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Sormoinen

Madz [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Stafanain

Pååll [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Stafanainen

Madz [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Såpainen

Hinrich [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

Johan [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 4:Ruod+V

TAlkuun

Tampinen

Mårten [Ratsastalot] Jousiluettelo

Tanninen

Olof [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Tarfuain

Pååll Pållsson [Talolliset] Ruotu 20:Ruod+V

Tarkiain

Cosma [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lars [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Niels [Ratsastalot] Jousiluettelo

Philpus [Ratsastalot] Jousiluettelo

Tarkiainen

Oloff [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Tarkinen

Påfuell [Lautamiehet] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Tenhuinen

Lars [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Olof [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Tuchkalain

Olof Jönsson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Olof Larson [Ratsastalot] Jousiluettelo

Peer Påålsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Turakain

Lars [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Turakainen

Lars [Ratsastalot] Jousiluettelo

Turkia

Jons [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Turkiain

Jöns [Ratsastalot] Jousiluettelo

Turkiainen

Niels [Nihdit] Jousiluettelo

Tåifuainen

Peer Jonsson [Nihdit] Jousiluettelo

Tålfuoin

Peer Pålson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 4:Ruod+V

UAlkuun

Ulmain

Olof [Ratsastalot] Jousiluettelo

VWAlkuun

Wachuoin

Anders [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Anders Nilsson [Nihdit] Jousiluettelo

Per Bengtsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Wainika

Simon [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Wartiainen

Sigfred Person [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Wechmoinen

Eskell [Ratsastalot] Jousiluettelo

Weialainen

Peer [Ratsastalot] Jousiluettelo

Weneläin

Anders [Talolliset] Ruotu 21:Ruod+V

Westerinen

Jacob [Talolliset] Ruotu 23:Ruod+V

Wihauainoin

Hinrich Tomass: [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Per Madzon [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Wäiseinen

Eskell [Ratsastalot] Jousiluettelo

Wätäin

Hans Hendss: [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Hinrich Persson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Wätäinen

Jacob Person [Nihdit] Jousiluettelo

Tässä hakemistossa on yhteensä 370 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021