AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1665 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1665

Ruodutus- ja väenottoluetteloRuodutuksesta poissaolleetVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Isack Peerssonn (Wårinmaa) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Johan Hindersson (Tyrimäcki) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Niels Grelsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Matsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Tomas Hinderss: (Männimäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

AAlkuun

Ahoinen

Philipus Oluffzon (Marala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

FAlkuun

Fråst

Erich (HeetaJerf) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Försti

Hindrich Larsson (Hetajerfwj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

GAlkuun

Grabbe

Berendt (Männimäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

HAlkuun

Haloinen

Påhl Peersson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Hamarinen

Påhl Hindersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Hammuinen

Jöns Andersson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Harmain

Anders Andersson (Kiskilanmakj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Höytis by) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Harmoin

Anders Anderssonn (Kiskilaniemj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Pååhl Pååhlssonn (Hötyisby) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Heilainen

Påhl Nielsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Heinoin

Oluff Nielsson (Heinåla) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Heinoinen

Lars Oluffsson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Herkoinen

Påhl Påhlsson (Harkäla) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Sigfredh Peersson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Hottin

Johann Cossma (Hottila) [Mikael Erikssonin läänitys] Ruotu Plåck Rootha, Eriksson:Ruod+V

Hullkain

Anders Larsson (Palås by) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Huttuinen

Johan Johansson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hyfwoinen

Erich Oluffzon (Rongala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Häiläinen

Niels Peersson (Yliweisi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Hämäläin

Lars Samuelsson (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Michell Johansson (Cossmala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt, Munck:Ruod+V

Härköinen

Peer Nielsson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

IAlkuun

Ikoinen

Christer Hansson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Staffan Matsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

KAlkuun

Kattilainen

Thomas Oluffsson (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kettuinen

Lars Matsson (Hetajerfwj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kiukas

Jöns Andersson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Korhoinen

Eskill Oluffsson (Yliweisi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Jöran Hansson (Yliweisi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Kouruinen

Matz Matsson (Kaihumäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kuituinen

Lars Oluffsson (Yliweisi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Kupparin

Matz Hindersson (Matila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Käriainen

Peer Peersson (Pullkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

LAlkuun

Langinen

Oloff Peerssonn (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Oluff Peersson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Peer Jonsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Lefwoinen

Oluff Påhlsson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Leinonen

Madtz Peersson (RemoJärfwj) [Mikael Erikssonin läänitys] Ruotu Plåck Rootha, Eriksson:Ruod+V

Leskinen

Anders Jonsson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Jöns Hindersson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Matz Johansson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Wijsa Peersson (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Limatainen

Jacob Oluffsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Matz Andersson (Hetajerfwj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Lipsainen

Påhl Påhlsson (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Luukain

Peer Mansson (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

MAlkuun

Mondoinen

Christer Hansson (Råkola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Mustoinen

Jöns Bengtsson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

NAlkuun

Narin

Lars Thomsson (Kasintaipal) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Nissin

Frantz (Kangais) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Nopoinen

Peer Hansson (Koickala) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

PAlkuun

Pakinen

Anders Peersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Pasainen

Johan Andersson (Hetajerfwj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Pasoinen

Staffan Månsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Pedikeinen

Matz Matsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Thomas Matsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Pijra

Peer [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Pulkinen

Anders Bengtsson (Pullkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Jöns Bengtsson (Pullkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Pullkinen

Påhl Peersson (Pullkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Purhoinen

Johan Michellsson (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Pylkäin

Christer Clemetsson (Pylkälä) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pölläinen

Lars Eskellsson (Pöllälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Pöndinen

Matz Månsson (Matila) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

RAlkuun

Rasainen

Peer Peersson (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Reisainen

Matz Oluffzon (Hatzåla) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Rimpj

Michell Michellsson [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Rokalainen

Hans Hansson (Råkola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Lars Andersson (Råkola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Michell Peersson (Råkola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Rokolainen

Peer Andersson (Metila) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Ropoinen

Peer Påhlsson (Näringe) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

SAlkuun

Seilainen

Anders Grelsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Peer Hansson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 1 Baranoff:Ruod+V

Sopainen

Påhl Peersson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Wijsa Matsson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Suikain

Oluff Andersson (Kasintaipal) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Summain

Caupi Johansson (Summala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

TAlkuun

Teifwainen

Madtz Madtzssonn (Teifwala) [Talolliset] Ruodutuksesta poissaolleet

Matz Matsson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Michell Michellsson (Teifwala) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Tirroinen

Peer Hansson (Patela) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt, Munck:Ruod+V

Tolfwainen

Peer Peersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Tullpoinen

Peer (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

VWAlkuun

Wäneinen

Påhl Matsson (Pitkälä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 2 Baranoff:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 92 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021