AlkuSavolaisia joukko-osastojaSavonlinnan läänin kahdennusrykmentti → Nimihakemisto

Savonlinnan läänin kahdennusrykmentti

Nimihakemisto elokuulle 1707


-  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ö  muut 
 -  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ö  muut

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Enewalld Pärsson, 6. komppania ruotu 2 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Grels Mårthnesson, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Hans Clemetzsson, 6. komppania ruotu 125 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hendrich Israellsson, 5. komppania ruotu 112 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Johan Anthonson, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Pär Eskellsson, 3. komppania ruotu 71 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

AAlkuun

Aholain

Michell, 5. komppania ruotu 78 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Andickain

And:s, 4. komppania ruotu 109 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Anttoin

Hinrich, Läänintilit 1705

Arjkain

Påhl Hendss., 1. komppania ruotu 6 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Asickain

Berttill, Läänintilit 1705

Asikain

And:s, 4. komppania ruotu 53 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 4. komppania ruotu 80 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 4. komppania ruotu 110 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Assikain

Bertill, 1. komppania ruotu 111 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Hindr, 1. komppania ruotu 104 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Aufwikain

Petter, 2. komppania ruotu 66 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Avjkain

Staffan, 3. komppania ruotu 24 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

BAlkuun

Baakarin

Michell, Läänintilit 1705

Backarinen

Påhl, 6. komppania ruotu 116 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Bejain

Jacob Larss., 5. komppania ruotu 45 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Bengtin

Bertill, 3. komppania ruotu 57 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Jacob, 6. komppania ruotu 10 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Bengtinen

Lars, 1. komppania ruotu 22 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 5. komppania ruotu 88 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Bijster

Niels, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Biorn

And:s, 1. komppania ruotu 51 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Biörn

Anders, Läänintilit 1705

Hendrich, 3. komppania ruotu 117 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Bowilan

Samuel, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Bröms

Erick, 1. komppania ruotu 69 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Buroin

Petter, Haudattuja 1703

Bårg

Carll, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

CAlkuun

Cassijn

Joh: Hind:, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Cassin

Anthonj, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Charpantier

Robert, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Clementioff

Wollmar Fried:, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

DAlkuun

Dafwitzainen

Olof, 2. komppania ruotu 41 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Petter, 2. komppania ruotu 46 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

EAlkuun

Eekestamm

Erich, 2. komppania ruotu 73 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Ekman

Lorens, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Essenius

Simon, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

FAlkuun

Fagell

Daniel, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Falck

Abraham, Fendrich Läänintilit 1705

Fariolle

Frans, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Fillpoin

Hend: Påhlss., 5. komppania ruotu 94 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Fläsk

Erich, Läänintilit 1705

Frese

Timotheus, 1. komppania ruotu 35 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Förmyndare

Hend: Andss:, 6. komppania ruotu 87 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

GAlkuun

Ganshou

Joachim G:, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Grabbe

Johan, 5. komppania ruotu 97 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

HAlkuun

Haberman

Pär Pärss., 5. komppania ruotu 127 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Hackarain

Påhl, 4. komppania ruotu 83 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hacktinen

Jacob Påhlss., 5. komppania ruotu 118 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Hackulin

Johan, Läänintilit 1705

Johan, 1. komppania ruotu 46 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Haikoin

Hans Hanss., 4. komppania ruotu 122 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Hans Staffss., 1. komppania ruotu 133 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Mårthen, 6. komppania ruotu 25 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Haikonen

Philip, 1. komppania ruotu 65 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Halison

And:s, 1. komppania ruotu 115 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Haloin

Hendrich, 3. komppania ruotu 33 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Petter Pettersson, (Cuopio) Haudattuja 1703

Halonen

Lars, 6. komppania ruotu 3 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 4. komppania ruotu 63 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Philip, 4. komppania ruotu 41 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pär Pärss., 4. komppania ruotu 42 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Haltuinen

Jonas, 2. komppania ruotu 111 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Hamuin

Johan Jacobs., 3. komppania ruotu 15 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Påhlss., 6. komppania ruotu 103 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hannukain

Johan, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Hanskj

Mattz, 5. komppania ruotu 119 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Happoin

Lars, 4. komppania ruotu 92 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Walentin, 1. komppania ruotu 39 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Happoinen

Mattz, 4. komppania ruotu 14 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hardikain

Erick, 1. komppania ruotu 74 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mattz Pärss., 5. komppania ruotu 116 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Michell, Läänintilit 1705

Mickell, 1. komppania ruotu 75 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Petter, 4. komppania ruotu 91 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Haring

Bertill, 1. komppania ruotu 30 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lars Johss., 5. komppania ruotu 95 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Pär Jessperss., 1. komppania ruotu 25 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Harmain

Samuel, 6. komppania ruotu 22 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hasuin

Michell Hendss., 1. komppania ruotu 29 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hatain

Lars Thomass., 6. komppania ruotu 90 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hauhuin

Simon, ruotu 45 (St Mickel:) Haudattuja 1703

Hauhåin

Niels Matzs:, 2. komppania ruotu 119 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Hauka

Hans, 3. komppania ruotu 91 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Heijnoin

Anders, Läänintilit 1705

Heikinen

Lars, 6. komppania ruotu 91 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 4. komppania ruotu 69 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Heinoin

Eskell, 5. komppania ruotu 69 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Jacob Eskellss., 3. komppania ruotu 13 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Lars Ehrss., 6. komppania ruotu 55 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Heiskain

Erich, 4. komppania ruotu 123 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Mattz Johss., 4. komppania ruotu 121 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Herttuwain

Påhl, Läänintilit 1705

Hilldoin

Mårthen, 6. komppania ruotu 123 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hillduin

And:s, 4. komppania ruotu 38 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Olåf Erichss., 6. komppania ruotu 85 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Himain

Påhl Påhlss., 3. komppania ruotu 40 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Hipelj

Olåf Hendss., 3. komppania ruotu 115 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hipsoin

Pär Ifwarson, 5. komppania ruotu 94 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Hiroin

Hendrich, 6. komppania ruotu 26 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hironen

Pär, 6. komppania ruotu 21 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hucka

Staphan, 8. komppania ruotu 88 (Idensalmi) Haudattuja 1703

Huckain

Hend: Matzss., 1. komppania ruotu 22 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Markus, 6. komppania ruotu 89 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Hujain

Mattz, 3. komppania ruotu 11 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Huofwinen

Johan Jöranss., 4. komppania ruotu 27 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Matz Pärss., 4. komppania ruotu 71 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Ehrss., 6. komppania ruotu 68 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Huopain

Lars, 3. komppania ruotu 66 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Hurskain

Hans Hanss., 5. komppania ruotu 103 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Niels Påhls:, 2. komppania ruotu 74 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 6. komppania ruotu 18 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hussu

Jacob Pärss., 4. komppania ruotu 39 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Jöran Andss., 4. komppania ruotu 62 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Huttuin

Michell, 4. komppania ruotu 86 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, Haudattuja 1703

Huttunen

Mattz, 4. komppania ruotu 26 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hyfvärinen

And:s, 4. komppania ruotu 5 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 3. komppania ruotu 10 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Mattz, 5. komppania ruotu 99 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Pär, 4. komppania ruotu 51 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hyfwönen

Påhl Hendss., 5. komppania ruotu 90 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Hyllä

Johan, 1. komppania ruotu 51 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hynninen

Jöran Jöranss., 1. komppania ruotu 8 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hypiäin

Hendrich, 1. komppania ruotu 134 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Hyryläin

Jöran, 3. komppania ruotu 64 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Hytiäin

Michel, ruotu 68 (Sankt Michels) Haudattuja 1703

Håckain

Jacob Ohlss., 3. komppania ruotu 114 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Håckainen

Hindrich, 2. komppania ruotu 14 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Hålåpain

Thomas Simonss., 5. komppania ruotu 88 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Hångain

Klämmet, 1. komppania ruotu 86 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mårten, 1. komppania ruotu 84 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mårtten, Läänintilit 1705

Sigfred, 3. komppania ruotu 120 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Simon Grellss., 3. komppania ruotu 69 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Häckin

Johan Peers:, 2. komppania ruotu 36 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Häckinen

Daniell, 1. komppania ruotu 28 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Hend: Niels:, 2. komppania ruotu 40 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Hend: Påhlss., 3. komppania ruotu 19 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Lars Peers:, 2. komppania ruotu 28 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Häiskainen

Petter, 2. komppania ruotu 40 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Hälltö

Jöran Jöranss., 3. komppania ruotu 68 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Hämeläin

Brusius, 1. komppania ruotu 72 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Lars, 1. komppania (Jåckas Socken) Läänintilit 1710

Matz, 1. komppania ruotu 72 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Petter, 1. komppania ruotu 39 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Hämäl:n

Brusius, 1. komppania ruotu 72 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 5. komppania ruotu 72 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Lars Staff.ss., 4. komppania ruotu 87 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Mårthen Matzss., 1. komppania ruotu 32 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 1. komppania ruotu 39 (Seminge S:n) Katselmus 1707_8

Hämäläin

Hindrich Peerss., 2. komppania ruotu 29 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 3. komppania ruotu 95 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lars Ohls:, 2. komppania ruotu 58 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Matz, 2. komppania ruotu 71 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Niels, 2. komppania ruotu 52 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Olåff, ruotu 92 (Kangasniemj) Haudattuja 1703

Hänninen

Thomas, 1. komppania ruotu 4 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Härkäin

Olåf, 5. komppania ruotu 5 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Härtuin

Påhl, 1. komppania ruotu 108 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

IAlkuun

Ihalain

And:s, 3. komppania ruotu 81 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Ikåin

Hindrich, 8. komppania (Idensalmi) Haudattuja 1703

Ikähemoin

Hindrich, 2. komppania ruotu 84 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Immoin

Hardwick Ohlss., 5. komppania ruotu 89 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Johan, 4. komppania ruotu 106 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Matz, 1. komppania ruotu 102 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mårthen, 1. komppania ruotu 19 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 4. komppania ruotu 1 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Larss., 5. komppania ruotu 32 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Imoin

Nils, 1. komppania ruotu 50 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Inginen

Elias, 2. komppania ruotu 70 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Innain

Hendrich, 5. komppania ruotu 9 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Itthimaeus

Axell, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Ernest, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

JAlkuun

Jaatinen

Hans, Läänintilit 1705

Petter, Läänintilit 1705

Jack

Abram, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Janhuin

Påhl, 1. komppania ruotu 60 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Jatin

Erich, 1. komppania ruotu 40 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Eskill, 1. komppania ruotu 37 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Johan, 1. komppania ruotu 55 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Petter, 1. komppania ruotu 89 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Jattinen

Erich, Läänintilit 1705

Jauhåin

Stafan, 2. komppania ruotu 66 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Jernfeldt

Gustaff, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Jordain

Johan, 1. komppania ruotu 44 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Jumpain

Erich, Läänintilit 1705

Erick, 1. komppania ruotu 95 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Lars, Läänintilit 1705

Lars, 1. komppania ruotu 79 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Junduin

Elias, 1. komppania ruotu 35 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Juofwonen

Olåf, 1. komppania ruotu 32 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Juotinen

Matz, 3. komppania ruotu 21 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Jurfwainen

Olåf, 1. komppania ruotu 18 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Jutel:n

Hend: Johss., 5. komppania ruotu 122 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Lars Johss., 5. komppania ruotu 120 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Jutinen

Anders, 2. komppania ruotu 64 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Jyrkiäinen

Johan, 5. komppania ruotu 106 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Jämsä

Jöran Eliess., 1. komppania ruotu 18 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Jäppin

And:s, 4. komppania ruotu 96 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 4. komppania ruotu 18 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Jäppinen

Jacob, 1. komppania ruotu 31 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Järfweläin

Oloff, Läänintilit 1705

Jäskel:n

Cnut, 5. komppania ruotu 36 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 6. komppania ruotu 84 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf Michss., 5. komppania ruotu 110 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

KAlkuun

Kackinen

Pär, 4. komppania ruotu 32 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kaikonen

Olåf Pärss., 6. komppania ruotu 66 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kainolain

Carll, Läänintilit 1705

Kainulain

Eskell, 4. komppania ruotu 99 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Karl:, 1. komppania ruotu 90 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Kaipain

Lars, 1. komppania ruotu 109 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Kaipainen

Lars, Läänintilit 1705

Kaipoin

Thomas, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Kaiponen

Ifwar, 6. komppania ruotu 81 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Kalentin

Daniel, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Kamminen

Stafan, 2. komppania ruotu 39 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Kandainen

Erich, 2. komppania ruotu 72 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Matz Abrams:, 2. komppania ruotu 44 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Kankuin

Samuel, 4. komppania ruotu 117 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Kapoinen

Thomas, 2. komppania ruotu 35 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Karakain

Johan, Läänintilit 1705

Johan, 1. komppania ruotu 87 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Kardinen

Johan, 1. komppania ruotu 55 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Johan Larss., 5. komppania ruotu 65 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Karfwin

Johan, 1. komppania ruotu 105 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Matz, 1. komppania ruotu 79 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Karfwoin

Mattz, 4. komppania ruotu 11 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Mattz, Läänintilit 1705

Karhinen

And:s, 1. komppania ruotu 128 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Karhuinen

Mattz, 1. komppania ruotu 13 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Karialain

Påhl, 1. komppania (Piecksämäckij Socken) Läänintilit 1710

Karjalain

Hindrich, 2. komppania ruotu 38 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Karjunen

Hendrich, 6. komppania ruotu 117 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Karjäinen

Lars Johan, 2. komppania ruotu 112 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Karpinen

Pär, 1. komppania ruotu 5 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kartuinen

Hendrich, 4. komppania ruotu 15 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kassurinen

Hendrich, 4. komppania ruotu 49 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Michell, 6. komppania ruotu 14 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Katajain

Elias Ohlss., 6. komppania ruotu 11 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kaukoin

Mårthen, 6. komppania ruotu 34 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kaukuin

Pär Niellss., 1. komppania ruotu 1 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kaxoin

Matz, 1. komppania ruotu 67 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Kechkoin

Michell, Furier Läänintilit 1705

Keckonen

Pär, 6. komppania ruotu 104 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Keijnoin

Berttill, Läänintilit 1705

Kejnoin

_ming, (Copio) Haudattuja 1703

Kejonen

Hendrich, 4. komppania ruotu 56 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kemiläin

And:s, 4. komppania ruotu 75 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Erich, 5. komppania ruotu 30 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Mattz, 3. komppania ruotu 72 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Kerfwinen

Olåf, 4. komppania ruotu 88 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kernitz

Mårthen, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Keto

Gabriell, Haudattuja 1703

Kettuin

Jonas, 5. komppania ruotu 7 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Kijskin

And:s, 5. komppania ruotu 128 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Mattz Pärss., 1. komppania ruotu 41 (Seminge S:n) Katselmus 1707_8

Killkj

Hend: Pärss., 3. komppania ruotu 65 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Kinnoin

And:s, 1. komppania ruotu 135 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Erich Pärss., 4. komppania ruotu 97 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Giöstaf, 4. komppania ruotu 36 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hendrich, 5. komppania ruotu 93 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Johan Hendss., 4. komppania ruotu 57 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kinnuin

Lars, 1. komppania ruotu 70 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär Erichss., 5. komppania ruotu 101 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Kipain

Påhl, Läänintilit 1705

Kipriäin

And:s Andss., 3. komppania ruotu 46 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Kirolain

Jöran Jöranss., 1. komppania ruotu 126 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Kiskin

Matz, 1. komppania ruotu 41 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Kiskinen

Michell, Läänintilit 1705

Kituin

Hend: Andss., 3. komppania ruotu 17 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Klostarin

And:s, 1. komppania ruotu 48 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas Erichs, 2. komppania ruotu 114 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Klåckare

Hemming, 5. komppania ruotu 79 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Knutinen

And:s, 4. komppania ruotu 23 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Kossoin

Jacob, 1. komppania ruotu 78 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Kourj

Jöran Jöranss., 1. komppania ruotu 19 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Kuckoin

Elias, 4. komppania ruotu 44 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Erich, 5. komppania ruotu 129 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Hendrich, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Michell, 1. komppania ruotu 2 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Niells, 6. komppania ruotu 71 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Johss., 1. komppania ruotu 26 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kuckonen

Olåf Andss., 6. komppania ruotu 80 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kufwainen

Jören, 2. komppania ruotu 87 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Kuicka

Hindrich, Läänintilit 1705

Kuijka

Hindr, 1. komppania ruotu 64 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Kuohlemain

Petter, 4. komppania ruotu 94 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Christss., 5. komppania ruotu 107 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Kuokain

Pär Simonss., 5. komppania ruotu 117 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Kuossmain

And:s, 5. komppania ruotu 125 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Johan Pärss., 1. komppania ruotu 59 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kurckinen

Mattz Brusiuss., 5. komppania ruotu 48 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Kyröläin

And:s, 3. komppania ruotu 107 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kåck

Petter, 1. komppania ruotu 99 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Kåckoin

Mattz, 6. komppania ruotu 39 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Mårthen, 6. komppania ruotu 17 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kåckonen

Mattz, 1. komppania ruotu 24 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kådilain

Johan Ohlss., 1. komppania ruotu 13 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kåfwelain

Påhl, Läänintilit 1705

Kåickalain

Anders, Läänintilit 1705

Kåikalain

And:s, 1. komppania ruotu 74 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Kåikelain

Niells, 5. komppania ruotu 44 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Kållioin

Bertill, 6. komppania ruotu 70 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kålljoin

Eskell, 3. komppania ruotu 56 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Kåpoin

_atz, (Randasalmj) Haudattuja 1703

Kåponen

Johan Matzss., 1. komppania ruotu 132 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Kårhoin

Hans Nielss., 4. komppania ruotu 17 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Johan Hendss., 3. komppania ruotu 33 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Matz Matzss., 3. komppania ruotu 15 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Mårthen Jörens:, 2. komppania ruotu 48 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Nielss, 4. komppania ruotu 108 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pär Matzss., 3. komppania ruotu 38 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Kårpel:n

Markus, 3. komppania ruotu 47 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Kåtro

Erich Kristerss., 3. komppania ruotu 27 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Kächkoin

Påhl Påhlss., 5. komppania ruotu 57 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Kähärä

Jöran, 5. komppania ruotu 14 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Mattz Larsson, 3. komppania ruotu 79 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Michell, 5. komppania ruotu 29 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Käinoin

And:s, 1. komppania ruotu 100 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

And:s Andss., 4. komppania ruotu 125 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Erichss., 5. komppania ruotu 106 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Käinåin

And:s, 1. komppania ruotu 100 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Bertell, 1. komppania ruotu 80 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Kämärin

Erich, Läänintilit 1705

Kämärä

Christer Pärss., 1. komppania ruotu 58 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hend: Hendss., 6. komppania ruotu 51 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kärckäin

Eskill, 8. komppania Haudattuja 1703

Hindrich, Läänintilit 1705

Kärjäin

Johan Mats., 2. komppania ruotu 80 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Kärjäinen

Johan Peers:, 2. komppania ruotu 113 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Kärkinen

And:s, 1. komppania ruotu 52 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kärkäin

Hindr, 1. komppania ruotu 48 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Lars Pärss., 4. komppania ruotu 78 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pär Andss., 6. komppania ruotu 48 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Käräjämies

Thomas Matzss., 3. komppania ruotu 119 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Kässelj

Eskell, 3. komppania ruotu 5 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Könöin

Hans Påhlss., 5. komppania ruotu 104 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Petter Ohlss., 5. komppania ruotu 126 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

LAlkuun

Laakoin

Hendrich, 4. komppania ruotu 67 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 4. komppania ruotu 104 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 1. komppania ruotu 67 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Laakoinen

Johan, 4. komppania ruotu 59 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Ladickainen

Matz, 2. komppania ruotu 8 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Lahiain

And:s Ohlss., 3. komppania ruotu 8 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Laitin

Lars Hemmings:, 2. komppania ruotu 43 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Lars Larsson, 1. komppania ruotu 9 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Laitinen

Hendrich, 3. komppania ruotu 14 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Lars Pärsson, 1. komppania ruotu 10 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Peer Marcuss:, 2. komppania ruotu 112 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 2. komppania ruotu 67 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Matzss., 1. komppania ruotu 16 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Sigfred, 2. komppania ruotu 123 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 4. komppania ruotu 12 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Lampell

Hans Georg, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Landiainen

Petter, 2. komppania ruotu 64 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Lappal:n

Clemeth, 6. komppania ruotu 93 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Elias, Läänintilit 1705

Hendrich, 6. komppania ruotu 6 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hendrich, 6. komppania ruotu 74 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 5. komppania ruotu 102 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Lars, 1. komppania ruotu 40 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 4. komppania ruotu 40 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pär Pärss., 6. komppania ruotu 4 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lappalain

Erich Andss., 1. komppania ruotu 15 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Staffan, 1. komppania ruotu 119 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 1. komppania ruotu 45 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lappj

Hendrich, 1. komppania ruotu 27 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lappwetel:n

Erich, 3. komppania ruotu 35 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Lasoin

Mattz, 1. komppania ruotu 51 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Mattz, 3. komppania ruotu 51 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 1. komppania ruotu 82 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Lattuin

Olåf, 5. komppania ruotu 83 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Laukain

Michell, 1. komppania ruotu 17 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Laulain

Niels Påhls:, 2. komppania ruotu 73 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Lefwoin

Johan, 5. komppania ruotu 101 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Lars Simonss., 5. komppania ruotu 86 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Påfwel, Furier Läänintilit 1705

Staffan, 5. komppania ruotu 70 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Lefwåinen

Påhl, 2. komppania ruotu 126 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Leijman

Christopher, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Leinoin

Mattz Johss., 3. komppania ruotu 4 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Michel Pers:, ruotu 40 (Piexämäki) Haudattuja 1703

Leskinen

Samuel, Läänintilit 1705

Liciin

Eriques, Lieutnampt Läänintilit 1705

Liitmain

Olåf Andss., 1. komppania ruotu 41 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Likanen

Johan Pärss., 3. komppania ruotu 29 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Limatain

Jöran, 5. komppania ruotu 25 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Staffan, 1. komppania ruotu 3 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lipiäin

Hendrich, 1. komppania ruotu 7 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Simon, 3. komppania ruotu 84 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Liukoin

Hend: Mårthss., 3. komppania ruotu 98 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Sahmoll, ruotu 93 Haudattuja 1703

Luckarin

Dafvid, 3. komppania ruotu 20 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Luukoin

Hendrich, 5. komppania ruotu 31 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Lydikäin

Johan, 4. komppania ruotu 13 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Läpär

Henrich, 5. komppania ruotu 130 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Läskinen

Mattz, 4. komppania ruotu 20 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Löppöin

Johan, Läänintilit 1705

Lötiönen

Pär, 5. komppania ruotu 28 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

MAlkuun

Mahlman

Mårthen, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Olof, 1. komppania ruotu 42 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Malljain

Johan, 3. komppania ruotu 9 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Mallmsteen

Gabriel, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Mannin

Lars, 2. komppania ruotu 53 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Manninen

Christer, 2. komppania ruotu 57 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 2. komppania ruotu 65 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 3. komppania ruotu 109 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Marain

And:s Matzss., 5. komppania ruotu 21 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Mardickain

Samuel, (Cuopio) Haudattuja 1703

Mardikain

Johan, 3. komppania ruotu 49 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Johan Andss., 3. komppania ruotu 48 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 6. komppania ruotu 114 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf Jacobs., 6. komppania ruotu 61 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Markain

Påhl Påhlss., 1. komppania ruotu 20 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Martinen

And:s Påhlss., 5. komppania ruotu 33 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Johan Påhlss., 5. komppania ruotu 11 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 2. komppania ruotu 46 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Massinen

And:s, 1. komppania ruotu 117 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Anders, Läänintilit 1705

Petter, 1. komppania ruotu 73 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Matilain

Hindrich, 2. komppania ruotu 43 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Matiskain

And:s, 5. komppania ruotu 54 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Peer Peers:, 2. komppania ruotu 56 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Meloin

Johab, Haudattuja 1703

Metel:n

Jöran, 1. komppania ruotu 45 (Seminge S:n) Katselmus 1707_8

Metzo

Abraham, Läänintilit 1705

Metzå

Abraham, 1. komppania ruotu 107 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mickoin

Johan, Läänintilit 1705

Johan, 1. komppania ruotu 63 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Mattz Pärss., 5. komppania ruotu 91 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Michell, 6. komppania ruotu 72 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Miehloin

Lars, 1. komppania ruotu 50 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Miettoin

Simon, 3. komppania ruotu 28 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Miettonen

Thomas Pärss., 5. komppania ruotu 17 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Mijkolain

Petter, 1. komppania ruotu 53 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Mikolain

Lars, 1. komppania ruotu 103 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mikulain

Lars, Läänintilit 1705

Molander

Niells Andss., 5. komppania ruotu 27 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Morath

Alexander, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Mustoin

And:s, 4. komppania ruotu 4 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

And:s, 6. komppania ruotu 47 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hend: Larss., 5. komppania ruotu 42 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 4. komppania ruotu 52 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Jöran Jöranss., 1. komppania ruotu 68 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Mutka

Erick, 1. komppania ruotu 98 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Petter, 1. komppania ruotu 91 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Påhl, 1. komppania ruotu 114 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Pär, 1. komppania ruotu 91 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Muttka

Erich, Läänintilit 1705

Måndoin

Anders, 2. komppania ruotu 50 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Henrich, Läänintilit 1705

Mattz, 5. komppania ruotu 104 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Sam: Hemmings:, 3. komppania ruotu 14 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Måndåin

Hindr, 1. komppania ruotu 110 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Månnåin

And:s, 1. komppania ruotu 47 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Månoin

Anders, Läänintilit 1705

Mäkäräin

Essajas, 3. komppania ruotu 5 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Möhäin

Lars Staffss:, 6. komppania ruotu 88 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Möykyin

Christer, 4. komppania ruotu 124 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 4. komppania ruotu 66 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

NAlkuun

Nickoin

Bertill, 1. komppania ruotu 74 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Berttill, Läänintilit 1705

Mattz, Läänintilit 1705

Matz, 1. komppania ruotu 76 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Nigreus

Johan, 5. komppania ruotu 4 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Niskain

Johan, 6. komppania ruotu 19 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 6. komppania ruotu 43 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Niskainen

Gustaf, 1. komppania ruotu 62 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Nissinen

Pär Pärss., 5. komppania ruotu 111 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Nissuinen

Erich, 6. komppania ruotu 50 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Noistedt

Magns, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Norsted

Magnus, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Norstedt

Magnus, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Nullpoin

Christer Christss., 3. komppania ruotu 18 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Nyman

Johan, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Nysäin

Hendrich, 1. komppania ruotu 33 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 1. komppania ruotu 26 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Lars Pärss., 1. komppania ruotu 23 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 1. komppania ruotu 15 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Nåusiain

Johan, 1. komppania ruotu 30 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 6. komppania ruotu 35 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, (Kärimackj) Haudattuja 1703

Närfwäin

Erich, 3. komppania ruotu 88 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Michel Christers:, 2. komppania ruotu 1 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Nätäin

Jacob Berentz, 2. komppania ruotu 79 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

OAlkuun

Ojkarinen

Bertill, 6. komppania ruotu 115 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Ojnojn

Johan Matzss., 5. komppania ruotu 85 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Ollckoin

Zachris, 3. komppania ruotu 23 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Orafva

Philip Larss., 3. komppania ruotu 55 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Otinen

Olåf Eskellss., 3. komppania ruotu 27 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 4. komppania ruotu 111 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

PAlkuun

Packalain

Mattz Peers:, 2. komppania ruotu 75 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Packarin

Michell, 5. komppania ruotu 87 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Packunain

Påhl, Läänintilit 1705

Pafwilain

Zachris, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Pahlainen

Lars Ehrs:, 2. komppania ruotu 75 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pajunen

Oloff, 2. komppania ruotu 30 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Palloin

Jacob, 6. komppania ruotu 90 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Pannoin

Johan, 2. komppania ruotu 99 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pappainen

Mårten, 2. komppania ruotu 100 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Pappinen

Michell Knuthss., 3. komppania ruotu 67 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Pardain

Ellias, 1. komppania ruotu 83 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Hend: Pärss., 6. komppania ruotu 56 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 6. komppania ruotu 107 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär Bertillsson, 6. komppania ruotu 101 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 6. komppania ruotu 52 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Parf:n

Johan Matzss., 5. komppania ruotu 114 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Parfwiain

Bertill, 1. komppania ruotu 3 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Erich, 5. komppania ruotu 103 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Mattz Niellss., 1. komppania ruotu 11 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Parkinen

Jören Matzss., 2. komppania ruotu 129 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Parkoin

And:s, 5. komppania ruotu 95 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Pasanen

And:s, 5. komppania ruotu 10 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Pasoin

Johan, 6. komppania ruotu 46 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pasuin

Thomas Mattzss., 3. komppania ruotu 73 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Pasunen

And:s Påhlss., 3. komppania ruotu 31 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Pattain

Mattz Matzss., 5. komppania ruotu 102 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Paukoin

Arfwed, 5. komppania ruotu 98 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Påhl Påhlss., 1. komppania ruotu 29 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Payckäinen

Mattz, 2. komppania ruotu 55 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pechkurj

Påhl, 5. komppania ruotu 43 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Peckurinen

Petter, 4. komppania ruotu 54 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pedickäin

Lars, 8. komppania (Idensalmi) Haudattuja 1703

Pekain

Eljas Peers:, 2. komppania ruotu 96 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Peldåinen

Mårten, 2. komppania ruotu 115 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pelldoin

Bertill, 6. komppania ruotu 16 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pellinen

Knuth Påhlss., 3. komppania ruotu 86 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pennain

Olåf Michss., 6. komppania ruotu 24 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pennoin

Zachris, 1. komppania ruotu 123 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Pesonen

Swen, 4. komppania ruotu 113 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Petterson

Johan, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Peuron

Zacharias, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Philippaeus

Hind:, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Piedikäin

And:s, 6. komppania ruotu 57 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hemming, 4. komppania ruotu 73 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 6. komppania ruotu 33 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Piekalain

Hemming, 1. komppania ruotu 17 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Pijk

Dawid Person, Läänintilit 1705

Erich, 1. komppania ruotu 113 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Pijperin

Olof, 1. komppania ruotu 65 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Pippurj

Erich, 3. komppania ruotu 80 (Menduhariu S.n) Katselmus 1707_8

Pirain

Lars Andss., 1. komppania ruotu 129 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Pirhuin

Hend: Hendss., 5. komppania ruotu 18 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Pirnes

Jacob, 4. komppania ruotu 58 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pirskain

Hendrich, 4. komppania ruotu 61 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Matz Petterss., 1. komppania ruotu 124 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Piskuin

Hinrich, Läänintilit 1705

Pohialain

Johan, 5. komppania ruotu 133 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Pryttz

Johan Johss., 5. komppania ruotu 46 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Puhaka

Jöran, 6. komppania ruotu 62 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Puickåinen

Stafan, 2. komppania ruotu 109 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pullckinen

And:s, 1. komppania ruotu 36 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Erich, 1. komppania ruotu 131 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Erich, 6. komppania ruotu 30 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pumälain

Johan, (Idensalmi) Haudattuja 1703

Pundain

Matz, 1. komppania ruotu 76 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Punnain

Mattz, Läänintilit 1705

Puolack

Jacob Jörens:, 2. komppania ruotu 124 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Michell, Läänintilit 1705

Puoskar

Hendrich, 4. komppania ruotu 81 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Purdinen

Hendrich, 5. komppania ruotu 125 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Purhuin

Lars Larss., 5. komppania ruotu 108 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Puronen

Christer Christ.ss., 4. komppania ruotu 46 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Daniell, 1. komppania ruotu 11 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Hendrich, 4. komppania ruotu 21 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pursiain

Påhl, 6. komppania ruotu 41 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Putkainen

Niels, 2. komppania ruotu 78 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Putkin

Niels, 1. komppania ruotu 62 (Randasalmj) Haudattuja 1703

Pyckäl:n

Mattz, 6. komppania ruotu 121 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pycköin

Christer Påhls:, 2. komppania ruotu 100 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Pyckönen

Påhl, 3. komppania ruotu 118 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pyker

Johan, 2. komppania ruotu 68 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Pyllckäin

And:s, 3. komppania ruotu 52 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

And:s, 3. komppania ruotu 79 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Elias Larss., 5. komppania ruotu 51 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Pyrhöin

Sigf:d Marcuss:, 2. komppania ruotu 94 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Påikolain

Samuel, 2. komppania ruotu 130 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Pålack

Mickell, 1. komppania ruotu 81 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Påutiain

Hendrich, 4. komppania ruotu 100 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 4. komppania ruotu 107 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Päsoin

Pär Andss., 1. komppania ruotu 54 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pölläin

Hendrich, 5. komppania ruotu 1 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Pöndinen

Pär, 1. komppania ruotu 6 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Pöyhöin

Thomas, 5. komppania ruotu 109 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Pöyhönen

Olåf, 1. komppania ruotu 127 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

QAlkuun

Qwist

Ezechiel, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

RAlkuun

Rahikain

Erich Matzss., 3. komppania ruotu 83 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Hind: Hindss:, 2. komppania ruotu 5 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Rahunen

And:s, 1. komppania ruotu 57 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Rangell

Jöran, (Cuopio) Haudattuja 1703

Samuel, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Raninen

Simon Simonss., 5. komppania ruotu 22 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Ranka

Johan Nielss., 3. komppania ruotu 84 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Rautainen

Lars, 5. komppania ruotu 75 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Rautaparda

Ifwar, 6. komppania ruotu 78 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Rautiain

Jacob, 3. komppania ruotu 23 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Johan, 1. komppania ruotu 42 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 5. komppania ruotu 12 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Reinikain

Hendrich, 4. komppania ruotu 105 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Hendss., 4. komppania ruotu 7 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Repoin

Johan Larss., 5. komppania ruotu 134 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Reppain

Mårthen, 3. komppania ruotu 1 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Rijkåin

Jören, 2. komppania ruotu 80 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Ripattj

Grelss, 2. komppania ruotu 78 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Mårthen, 3. komppania ruotu 108 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Rissainen

Mattz, 4. komppania ruotu 65 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Rodhe

Johan, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Roininen

Johan, 4. komppania ruotu 112 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Rossi

Erick, 1. komppania ruotu 62 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Rouhiain

Johan, 1. komppania ruotu 57 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Olof, 1. komppania ruotu 58 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Ruhain

Peer Simons:, 2. komppania ruotu 53 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Ruhainen

Petter, 2. komppania ruotu 2 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Ruockolain

Markus, 2. komppania ruotu 127 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Ruotzal:

Pär, 3. komppania ruotu 113 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Ruotzal:n

Ifwar, 6. komppania ruotu 122 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Niells, 6. komppania ruotu 111 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 6. komppania ruotu 124 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär Pärss., 6. komppania ruotu 38 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Ruotzalain

And:s, 1. komppania ruotu 88 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Lars, 1. komppania ruotu 82 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Ruska

Hendrich, 4. komppania ruotu 2 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Rutthenstierna

Johan, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Ryttköin

Johan, 6. komppania ruotu 15 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Mattz Matzss., 6. komppania ruotu 98 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 6. komppania ruotu 7 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Råckain

Jacob, 3. komppania ruotu 26 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Råinin

Greels Ands, (Leppävirda) Haudattuja 1703

Rångain

Oloff, Läänintilit 1705

Råpoin

Matz, 3. komppania ruotu 89 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Råssi

Erich, Läänintilit 1705

Råuhiain

Olof, Läänintilit 1705

Råuhianus

Niels, Förare Läänintilit 1705

Räikäin

Matz Hendss., 3. komppania ruotu 12 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Sigfred, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Rängainen

Niells, 1. komppania ruotu 5 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Rässäin

Hind: Michss., 4. komppania ruotu 98 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Petter, 4. komppania ruotu 93 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Räsäin

Johan Matzss., 4. komppania ruotu 45 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Räsäun

Olåf, 4. komppania ruotu 115 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Röhönen

Thomas, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Römpeh

Erich, Läänintilit 1705

Rönberg

Giöstaf, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Gustaf, 1. komppania ruotu 36 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Röndynen

Pär, 3. komppania ruotu 25 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Röttkö

Hemning, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

SAlkuun

Sabelfeldt

Friederich, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Sabell

Jacob, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Safvol:n

Thomas, 3. komppania ruotu 61 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Safwolain

Niells, 4. komppania ruotu 102 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Olof, Läänintilit 1705

Olof, 1. komppania ruotu 60 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Sahlast

Hinrich, Fältwäbel Läänintilit 1705

Jacob Arons., 5. komppania ruotu 40 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Saickoin

Olof, Läänintilit 1705

Saikoin

And:s, 6. komppania ruotu 27 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olof, 1. komppania ruotu 116 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Olåf, 4. komppania ruotu 120 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Michss., 6. komppania ruotu 13 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Sairain

Niels, Läänintilit 1705

Nils, 1. komppania ruotu 61 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Sallin

Påhl Hendss., 1. komppania ruotu 28 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl Påhlss., 1. komppania ruotu 7 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Pär Eskellss., 5. komppania ruotu 96 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Saukoin

Thomas, 1. komppania (Randasalmij Socken) Läänintilit 1710

Schroderus

Christian, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Schugg

Anders, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Seppäl:n

Hindrich, Läänintilit 1705

Sielain

Erich, Läänintilit 1705

Sifwoin

Johan Hendss., 6. komppania ruotu 20 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, 6. komppania ruotu 8 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Niells, 4. komppania ruotu 90 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Sifwonen

Johan, 3. komppania ruotu 110 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Sijskoin

Johan Larss., 3. komppania ruotu 30 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Lars Larss., 3. komppania ruotu 25 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Sikainen

Jacob, 2. komppania ruotu 76 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Sikiä

Pär, 3. komppania ruotu 24 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Silfwendoin

Niels, Läänintilit 1705

Silfwendå

Simån, 1. komppania ruotu 85 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Sillain

Erick, 1. komppania ruotu 66 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Sillfwendoin

Michell, Läänintilit 1705

Sillfwendå

Mickell, 1. komppania ruotu 97 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Sillmer

Jöran, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Simbain

Hindrich, Läänintilit 1705

Simoin

Bengt Eskellss., 3. komppania ruotu 36 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Simåin

And:s, 1. komppania ruotu 94 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Sinckoin

Mårtten, Prophoss Läänintilit 1705

Siparj

Hend Andss., 5. komppania ruotu 123 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Sirkiä

Hans Bertillss., 5. komppania ruotu 116 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Sistoin

Hendrich, 1. komppania ruotu 27 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Skugge

Carll, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Skulldt

Thöniös, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Skåpa

Ernest, 4. komppania ruotu 6 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Snäll

Hans Jacobs., 1. komppania ruotu 8 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Soikell

Pär, 3. komppania ruotu 32 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Sormuin

Petter, 6. komppania ruotu 91 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Spåra

Carl, 6. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Steenstrand

Michael, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Strandman

Johan, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Strömman

Matthias, 4. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Suhoin

Jöran Larss., 5. komppania ruotu 97 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Påhl, 4. komppania ruotu 16 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Suichkoin

Mattz Johss., 6. komppania ruotu 31 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Suomal:n

Petter, Läänintilit 1705

Supoin

Adam, 1. komppania ruotu 43 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Suppoin

Adam, Läänintilit 1705

Sutarj

Cnut, 6. komppania ruotu 67 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Sutinen

Mattz Nielss., 4. komppania ruotu 70 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 1. komppania ruotu 12 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Swerdfelldt

Elias Willhellm, 1. komppania ruotu 14 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Swänninen

Pär, 6. komppania ruotu 75 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Syssmäl:n

Hend: Sigfss., 3. komppania ruotu 116 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Såikell

Hemming, 1. komppania ruotu 68 (Seminge S:n) Katselmus 1707_8

Häming, 1. komppania ruotu 68 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Lars, 5. komppania ruotu 37 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Sålla

Johan Pärss., 3. komppania ruotu 8 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

Såpain

Mattz, 5. komppania ruotu 124 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Sårfwain

Niells, 1. komppania ruotu 31 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Sämäin

Jöran, 5. komppania ruotu 110 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Säppeläin

Hindr, 1. komppania ruotu 77 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Söderström

Johan, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

TAlkuun

Tafwast

Jonas, 4. komppania ruotu 43 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Taipalin

Peer Jörens:, 2. komppania ruotu 123 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Taipalinen

Hendrich, 3. komppania ruotu 26 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Taniander

Petter, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Tantu

Pär Hendss., 3. komppania ruotu 122 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tapijlain

Anders, Läänintilit 1705

Tarfvain

Michell, 6. komppania ruotu 83 (Piexemekj S:n) Katselmus 1707_8

Thomas, 4. komppania ruotu 118 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Tarhoin

Mattz Matzss., 3. komppania ruotu 28 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Tarkiain

Hend: Hendss., 3. komppania ruotu 20 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Taskin

Jöran, 1. komppania ruotu 130 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Taskinen

Hans, 4. komppania ruotu 8 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hans Thomass., 4. komppania ruotu 9 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Hemming, 4. komppania ruotu 3 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Tawast

Carll, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Hind: Johan, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Torsten, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Teittinen

Johan, 5. komppania ruotu 114 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Tenhuin

Thomas, 5. komppania ruotu 99 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Terfwåinen

Lars, 2. komppania ruotu 92 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Tickain

Matz, 3. komppania ruotu 81 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Tickainen

Jacob, 2. komppania ruotu 49 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Tickanen

Erich, 6. komppania ruotu 29 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Påhl, 6. komppania ruotu 87 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tienare

Mattz, 2. komppania ruotu 97 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Tijpoin

Olof, 1. komppania ruotu 56 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Timberg

Erich, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Tirjnen

Hendrich, 6. komppania ruotu 49 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tirkonen

Hendrich, 1. komppania ruotu 61 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hendrich, 5. komppania ruotu 100 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Titain

Thomas, 5. komppania ruotu 121 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Toifwain

Erick, 1. komppania ruotu 92 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Torikain

Johan, 4. komppania ruotu 103 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Tornionen

Jöran, 3. komppania ruotu 77 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Toropain

And:s, 1. komppania ruotu 106 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Tråss

Mattz, 3. komppania ruotu 85 (Hirfwensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tuckiain

And:s Eskellss., 3. komppania ruotu 42 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Tullenrodt

Niclas, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Tunnin

Simon, 1. komppania ruotu 93 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Tunninen

Simon, 1. komppania ruotu 93 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Tuof:n

Hend: Jöranss., 6. komppania ruotu 82 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Hend. Michss., 5. komppania ruotu 91 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Tuofwinen

Petter, 4. komppania ruotu 74 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Tuppoin

Markus Markuss., 5. komppania ruotu 81 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Tuppurain

Olåf, 5. komppania ruotu 2 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Turdin

Hans, 1. komppania ruotu 112 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Turdinen

Hans, Läänintilit 1705

Johan, 1. komppania ruotu 121 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Johan, Läänintilit 1705

Turkulain

Erich, 2. komppania ruotu 67 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Turuin

Elias, 4. komppania ruotu 126 (Leppävirda S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 1. komppania ruotu 75 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Mattz Hendss., 1. komppania ruotu 53 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Samuel, (Randasalmi) Haudattuja 1703

Turunen

Erich Ehrss., 1. komppania ruotu 20 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Jöran, 4. komppania ruotu 10 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Matz, 1. komppania ruotu 21 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Matz Johans:, 2. komppania ruotu 97 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Michell, 1. komppania ruotu 9 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Olåf, 1. komppania ruotu 117 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Tyllinen

Mattz Jöranss., 3. komppania ruotu 127 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tynckyn

Johan, 1. komppania ruotu 59 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Magnus, 1. komppania ruotu 78 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Thomas, 1. komppania ruotu 77 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Tyncköin

Magnus, Läänintilit 1705

Petter, Läänintilit 1705

Thomas, Läänintilit 1705

Tåif:n

Michell Staffss., 5. komppania ruotu 34 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Tåifwain

Erich, Läänintilit 1705

Tåifvakain

Lars Larss., 3. komppania ruotu 78 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Tåifwanen

And:s, 1. komppania ruotu 102 (Kerimäkj S:n) Katselmus 1707_8

Tåjanen

Matz, 3. komppania ruotu 35 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Tåloin

Michell Johsson, 6. komppania ruotu 76 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Tårjkain

Christer, 4. komppania ruotu 101 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Tårniåinen

Peer Påhlss, 2. komppania ruotu 63 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

UAlkuun

Uckoin

Mattz, 5. komppania ruotu 35 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Ullmain

Johan, 6. komppania ruotu 105 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

VWAlkuun

v: Holstein

Hans Christoph:, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

v: Köhningzstedt

Pauhl Joh:, 1. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Wainikain

Johan Sigfss., 4. komppania ruotu 85 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Waitinen

Bertil, 5. komppania ruotu 6 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Cnuth, 4. komppania ruotu 31 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Walkoin

Nielss Matzs:, 2. komppania ruotu 117 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Walkåin

Mattz Ands:, 2. komppania ruotu 108 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Valljaka

Michell, 3. komppania ruotu 75 (Menduhariu S:n) Katselmus 1707_8

Wallman

Samuel, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Samuel, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Thomas, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Walltrain

Petter, 5. komppania ruotu 132 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Wanhain

Jören Jörens:, 2. komppania ruotu 59 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Wanhainen

Erich, 2. komppania ruotu 34 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Varsa

Erich Knutss, 3. komppania ruotu 113 (Hirfvensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Wartiain

Mårthen, 6. komppania ruotu 109 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

Vatain

Olåf Hendss., 5. komppania ruotu 135 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

Wattain

Johan, 1. komppania ruotu 54 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Wauhkoin

Mattz, Läänintilit 1705

Wehwiläin

And:s Larss., 5. komppania ruotu 84 (Jorois S:n) Katselmus 1707_8

Weitman

Bertill, 3. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Welloin

Oloff, Läänintilit 1705

Welsman

Daniel, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Wihawain

And:s Ohlss., 1. komppania ruotu 34 (Randasallmj S:n) Katselmus 1707_8

Lars, Läänintilit 1705

Wijnikain

_atz, ruotu 25 (Piexämäki) Haudattuja 1703

Wilhåin

Påhl Påhls:, 2. komppania ruotu 69 (Piexämäckj S:n) Katselmus 1707_8

Wiliakain

Johan Larss, 2. komppania ruotu 33 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Willanen

Sigfred Larss., 5. komppania ruotu 68 (Jåckas S:n) Katselmus 1707_8

Winikain

Petter, 4. komppania ruotu 95 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Viuhkoin

Michell Hendss., 3. komppania ruotu 16 (Pumala S:n) Katselmus 1707_8

von Lindten

Johan Fred:, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Wong

Olff, 5. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Wåckel:n

Mich: Michss., 5. komppania ruotu 105 (Tillökning af Leppäwirda S.n) Katselmus 1707_8

Wäckewäin

Petter, 1. komppania ruotu 96 (Kärimäckij Socken) Läänintilit 1710

Wäistä

Anders Isacks:, 2. komppania ruotu 118 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Wäisäin

Anders Johans:, 2. komppania ruotu 122 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Erich, Läänintilit 1705

Erich, 1. komppania ruotu 71 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Thomas Eskellss., 3. komppania ruotu 53 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

Wäisäinen

Petter, 2. komppania ruotu 118 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Samuel, 2. komppania ruotu 32 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Wäkewäin

Petter, Läänintilit 1705

Wälloin

Olof, 1. komppania ruotu 52 (Säminge Socken) Läänintilit 1710

Wändeläin

Hind: Jörens:, 2. komppania Esikunta Katselmus 1707_8

Wäntinen

Lars, 1. komppania ruotu 136 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Pär, 1. komppania ruotu 118 (Leppäwirda S:n) Katselmus 1707_8

Wänänen

Sigfred, 2. komppania ruotu 110 (Tillöckning af S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Wäräin

Peer Samss., 2. komppania ruotu 115 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Wäräjallka

Samuel, 3. komppania ruotu 7 (Christina S:n) Katselmus 1707_8

YAlkuun

Yllönen

Thomas, 2. komppania ruotu 83 (Kangasniemj S:n) Katselmus 1707_8

Ylöin

Lars, 5. komppania ruotu 115 (Sullckawa S.n) Katselmus 1707_8

ÅAlkuun

Åfwaskainen

Matz, 4. komppania ruotu 22 (Cuopio S:n) Katselmus 1707_8

Åjkarin

Peer Jacobs:, 2. komppania ruotu 51 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

Ållickainen

Matz, 2. komppania ruotu 62 (S:t Michels S:n) Katselmus 1707_8

ÖAlkuun

Ömin

Johan Ohlss., 6. komppania ruotu 1 (Idensallmj S:n) Katselmus 1707_8

muutAlkuun

_in

Olåff, (Copio) Haudattuja 1703

_uråin

Hans Hansson, (Cuopio) Haudattuja 1703

Tässä hakemistossa on yhteensä 863 nimeä

© Väinö Holopainen 2021